• Życzenia świąteczne

Z okazji

ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

składamy najserdeczniejsze życzenia

wszystkim Uczniom, Rodzicom i Sympatykom Szkoły.

Życzymy radosnych, świątecznych chwil

z rodziną i przyjaciółmi, zdrowia, pogody ducha, miłości i wiary,

wzajemnej życzliwości oraz refleksji w tym pełnym zadumy,

ale jakże radosnym czasie, kiedy na nowo budzi się życie

• Pierwszy Dzień Wiosny

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny odbyły się rozgrywki sportowe. Uczniowie rozgrali mecze piłki ręcznej i koszykówki.

Wygrały klasy:

4c

7c

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

• Przesyłamy życzenia świąteczne do Rodziny Królewskiej

Starając się utrzymać naszą nową szkolną tradycję, ponownie wysłaliśmy życzenia świąteczne do członków Rodziny Królewskiej Wielkiej Brytanii. Tym razem piękne kartki przygotowały klasy 2C oraz 5A.

Wraz z życzeniami wielkanocnymi przesłaliśmy pozdrowienia od uczniów i pracowników naszej szkoły.

• Wiadomość z Londynu

W grudniu klasy 2B i 6B przygotowały życzenia świąteczne w postaci pięknych kartek, które wysłaliśmy do Rodziny Królewskiej. Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź od Księcia Williama i jego rodziny. Wdzięczni za życzenia, przesyłają serdeczne pozdrowienia prosto z Londynu!

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych został uczczony w naszej szkole. Na lekcjach historii w formie mini wykładu przedstawiono sytuację Polski i Polaków u schyłku II wojny światowej i po jej zakończeniu, podporządkowanej ZSRR.

Następnie na podstawie informacji z różnych źródeł internetowych uczniowie wskazali kogo i dlaczego nazywamy Żołnierzami Wyklętymi, sylwetki najważniejszych bohaterów powojennego podziemia, represje władz komunistycznych oraz dlaczego ich święto obchodzimy 1 marca.

• Walentynki w naszej szkole

Walentynki to dzień miłości i przyjaźni. Dla uczniów naszej szkoły ten dzień stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania, jak dobrze i wesoło jest nam razem. Celem tego dnia było zachęcanie dzieci do okazywania uczuć innym osobom (kolegom, koleżankom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły). Już od samego rana po szkole kursowała walentynkowa poczta – roznoszone były walentynkowe karteczki, liściki, lizaki, oczywiście z serduszkami! Wśród społeczności szkolnej królował kolor czerwony.

• Wesołych Świąt!

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,

Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.

(…) Niebo ziemi, niebu ziemia

Wszyscy wszystkim ślą życzenia,

Drzewa ptakom, ptaki drzewom,

Tchnienie wiatru płatkom śniegu.”

W dniu 22. grudnia 2023 roku odbył się apel bożonarodzeniowy przygotowany przez katechetów naszej Szkoły w składzie: Anna Rutkowska, s. Salwatoriana, ks. Michał Koziołek przy udziale uczniów klas 2b – w roli aniołków i pastuszków: Kasia Maćko, Gaja Mirkowska, Natalia Szychter, Julita Dyś, 6 b - Emilka Pacuła konferansjerka, Michał Weber jako Prorok Izajasz, 8 b-Maja Wolanin, Michał Mamczura konferansjer, Michał Kopciuch oraz

• Otwarte serca

Dnia 15 grudnia 2023 r. odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie

III Gala Wolontariatu. Wydarzenie to zorganizowane zostało przez Poseł na Sejm RP Teresa Pamułę oraz Stowarzyszenie Kobiety Karpat. Pośród wyróżnionych statuetkami

i dyplomami znalazło się również nasze szkolne koło wolontaryjne „Otwarte serca”.

• Czas trwania lekcji

• Piątek19.04.2024