• Aktualności

     • Dzień Sportu

      18 listopada br. w naszej szkole odbył się Integracyjny Dzień Sportu, w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Placówek: klasa IA, klasa I-II A, klasa IV-V A SP SOSW w Lubaczowie i uczniowie naszej szkoły: klasa 1c, Marysia z kl.2c, klasa 3b, Ola z kl.4c. Uczniowie obu szkół rywalizowali w różnych konkurencjach m.in bieg z woreczkami slalomem, przeskoki przez koła hula hop, rzuty do niskiego kosza, toczenie piłki kijem do unihokeja, rzuty ringo do celu. Było także przechodzenie przez skakankę którą opuszczano coraz niżej. Radości, śmiechu było przy tym co niemiara. Po zakończenie wszystkich konkurencji sportowych uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal i dyplom. Druga część Integracyjnego Dnia Sportu to malowanie twarzy. Nasze niezwykle uzdolnione uczennice z klasy 8b Karolina i Judyta tworzyły niesamowite, piękne rysunki na twarzach dzieci : kotki, pieski, motylki. Były też rysunki na spe

     • Dzień Niepodległości

      11 listopada – Święto Niepodległości 2022. W tym roku przypada 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszej szkole obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień bardzo uroczyście. Rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Następnie mogliśmy wysłuchać części artystycznej (recytacja wierszy, śpiewanie pieśni patriotycznych, krótkie inscenizacje z udziałem uczniów, które miały nam przybliżyć wydarzenia, postaci sprzed ponad 100 lat). Dużą rolę w odzyskaniu niepodległości przez Polskę odegrał Marszałek Piłsudski i jego Legiony. Apel zakończył się konkursem historycznym kl. VIII :
      Co wiesz o Józefie Piłsudskim? Pierwsze miejsce w konkursie zajęła kl. VIII b
      Piłsudski powiedział kiedyś: Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem.

     • Dni wolne od zajęć

      31.10.2022r. (poniedziałek) i 02.11.2022r. (środa) to dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

      Uczniowie mają zapewnioną opiekę w świetlicy szkolnej.

      W tych dniach nie działa kuchnia – nie będzie wydawany obiad.

     • Ogłoszenie

      UWAGA !!!

      Dzień 14 października 2022r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

      Uczniowie mają zapewnioną opiekę w świetlicy szkolnej.

      W tym dniu nie działa kuchnia – nie będzie wydawany obiad.

     • 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

      W tym dniu uczniowie klasy 3 c brali udział w tej świetnej akcji. Wysłuchali książki Joanny Olech „Szkoła na Dobrej”.

      Książka opowiada o wyjątkowej szkole, w której w Dniu Obiboka dzieci i pracownicy mogą przyjść do szkoły w piżamie. Nauczyciele dbają również o komfort swoich uczniów i uczennic. Kiedy w klasie pojawia się Tymek, chłopiec cierpiący na mizofonię, głośny dzwonek zastępuje śpiew ptaków, a nogi krzeseł zostają zabezpieczone przed szuraniem. Choroba nowego ucznia staje się punktem wyjścia do szczerych rozmów między dziećmi. Dzięki temu Tymek zostaje szybko zaakceptowany. A wraz z nim Penelopa – szczurzyca mieszkająca w kieszeni bluzy chłopca. Szkoła przy Dobrej, to szkoła, w której wszyscy czują się bezpiecznie. Książka Joanny Olech może być punktem wyjścia do rozmowy o szkolnych relacjach. Pomoże też uwrażliwić dzieci na potrzeby innych osób.

     • Warsztaty w MBP

      Dnia 23.09.2022 r. klasa I c wraz z zaprzyjaźnionymi uczniami z SOSW

      w Lubaczowie uczestniczyła w warsztatach biblioterapeutycznych w MBP w Lubaczowie.

      Warsztaty oparte były na opowiadaniu „Ogród dobrych słów” i polegały

      na zachęceniu dzieci do używania pięknych słów: PROSZĘ; DZIĘKUJĘ; PRZEPRASZAM; KOCHAM CIĘ; DOBRZE, ŻE JESTEŚ; POTRZEBUJĘ CIĘ.

     • I Bieg Orląt z udziałem klas trzecich

      21 września br. odbył się

      I Bieg Orląt w którym wzięli uczniowie klas 3 naszej szkoły.

      Bieg Orląt został zorganizowany przez Miłośników Lwowa i Kresów Płd.-Wsch.O/Lubaczów.

      Od listopada 1918 do maja 1919 toczyły się walki w obronie polskiego Lwowa. Zginęło wtedy 1421 dzieci, a najmłodszy z nich Janek Kukawski miał 9 lat. Bieg Orląt symbolicznie o tym przypomina. W zawodach wzięli uczniowie w wieku 9 lat, którzy pokonali dystans 1421 metrów. Uczestnicy biegli, maszerowali, by spotkać się przy Pomniku Pomordowanych na Niwkach. Tu odbył się uroczysty apel, w czasie którego pani Anna Kubiszyn podzieliła się wspomnieniami. Na koniec odśpiewany został hymn polski. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkową kartę i medal.

     • Wycieczka kl. Ic i członków koła wolontaryjnego

      Dnia 16.09.2022 r. klasa I c i członkowie szkolnego koła wolontaryjnego „Otwarte serca” uczestniczyli w wycieczce do Baszni Dolnej.

      Jedną z atrakcji była wizyta w Galerii Kolejnictwa – Stacja Basznia, która mieści się w budynku dawnej stacji kolejowej z końca XIX wieku oraz budynku gospodarczym

      z połowy XX wieku. Uczniowie poznali historię linii kolejowej Jarosław-Sokal, a także dowiedzieli się o najważniejszych wydarzeniach z czasu funkcjonowania tego przejazdu jako odcinka Kolei Lwowskich.

  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Czas trwania lekcji

   • Wtorek29.11.2022
   1.   800 – 845
   2.   850 – 935
   3.   945 – 1030
   4. 1035 – 1120
   5. 1125 – 1210
   6. 1225 – 1310
   7. 1325 – 1410
   8. 1415 – 1500
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2, im. Obrońców Lubaczowa
   • sekretariat@sp2.lubaczow.pl
   • +48 16 632 94 25
   • ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów Poland