Partners

Środa 15.08.2018

Librus Synergia

• Nasi uczniowie brali udział w żakinadzie

15 czerwca br. w ramach Dni Lubaczowa odbyła się żakinada, barwny korowód przebierańców z przedszkoli i szkół naszego miasta.

W tym roku szkolnym nasza szkoła prezentowała temat : „Podwodny świat”.

Na czele szedł Neptun i jego partnerka Salacja w otoczeniu nimf morskich i małych syrenek.

Za nimi w „falach” „pluskały się” różnokolorowe rybki, delfiny, meduzy, ośmiornice, żółwie morskie. Na końcu szli rybacy, którzy raz po raz zarzucali wędkę, by złowić jakąś rybkę.

W żakinadzie wzięło udział 75 osób. Nagrodę indywidualną za fantastyczny strój otrzymała Liliana Wajs z kl.6a, która była nimfą morską.

• „Lokomotywa Tuwima wjechała na stację „Wesoła Trójeczka”

30 maja -  w Dniu Dziecka w przedszkolu nr 3 - uczennice z klubu czytelniczego przedstawiły przedszkolakom inscenizację „Lokomotywa z wierszami Juliana Tuwima”. Pasażerami pociągu byli m. in. Zosia Samosia, Hilary, Ciocia i  Grześ, Dyzio,  dwa Michały, nie zabrakło „Ptasiego radia” i tytułowej „Lokomotywy”.

Więcej zdjęć na szkolnym facebooku.

• Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się dnia 22.06.2018r. (piątek), w hali sportowej.

• 800   Klasy I-III
    • 900 Klasy IV-III gim.

•  21.06.2017r. (czwartek) o godz. 1000 Msza Święta w Kościele Św. Stanisława.
  • Wizyta przedszkolaków

11 czerwca 2018 r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły gościli przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Nr 1 i Publicznego Przedszkola   Nr 2.

Nasze młodsze koleżanki i koledzy mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Wróżki” w wykonaniu uczniów kl. III a i kl. III b. Po wrażeniach kulturalnych przyszedł czas na gry i zabawy sportowe zorganizowane przez uczniów kl. III c i kl. III d.

Mamy nadzieję, że przedszkolaki mile spędzili czas i zadowoleni powrócą do nas we wrześniu.

• Nauka nie musi być nudna

W piątek 01.06.2018r. udowodniliśmy, że nauka nie musi być nudna, bowiem tego dnia odbył się pokaz doświadczeń dla uczniów klas I. Młodzi naukowcy pod czujnym okiem pani Ewy Ratowskiej i Anny Strykowskiej odkrywali prawa fizyki i chemii. Eksperymenty dla dzieci to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobytej podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata. Wykonywanie nieskomplikowanych doświadczeń to niezwykle pouczająca przygoda, która procentuje u dzieci zainteresowaniami z dziedzin nauk ścisłych. Podczas pokazu mogliśmy zobaczyć, wyginające sie zapałki, tornado w butelce, znikający i pojawiający się atrament, wulkan wykonany z sody i octu czy tonące duszki ze styropianu w rozpuszczalniku, a także poznać ciekawe właściwości mąki ziemniaczanej i dwutlenku węgla.

• Podziękowanie dla naszej szkoły

Zbiórka zakrętek dla Iwony Blok z Sośnicy nadal trwa! Dziękując za dotychczasową pomoc prosimy o więcej!