Akademia Bezpiecznego Puchatka

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas 1 realizowali kolejną edycję profilaktycznego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty. Głównym celem programu było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy z rówieśnikami oraz rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu.

Galileo - wyniki konkursu historycznego

Hubert Galimski - dyplom laureata

Zuzanna Trembicka - dyplom laureata

Jakub Słoniec - dyplom laureata

Marcel Pruchniak - dyplom wyróżnienia

Zofia Mikolik - dyplom wyróżnienia

Filip Mamczura - dyplom wyróżnienia

• Laureat i finaliści konkursów przedmiotowych

Laureat i finaliści konkursów przedmiotowych 2023/2024

Maciej Sobczak -laureat przedmiotowego konkursu z fizyki

Damian Baran - finalista przedmiotowego konkursu z biologii

Oliwia Ulicka - finalista przedmiotowego konkursu z języka niemieckiego

Kamil Bernacki- finalista konkursu historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego. O waszą wolność i naszą."

• III edycja Biegu Orląt Ku Pamięci Obrońców Lwowa

W piątek (14.06) odbyła się III edycja Biegu Orląt Ku Pamięci Obrońców Lwowa, w której brali udział uczniowie szkół podstawowych z miasta i gminy Lubaczów. Na starcie pojawili się również trzecioklasisci z naszej szkoły. Uczestnicy pokonali wspólnie trasę o symbolicznej długości 1421 metrów i dobiegli do mety - Mogiły zbiorowej mieszkańców Lubaczowa i okolic, w lesie Niwki. Przy pomniku został odśpiewany hymn państwowy, a następnie delegacje szkół złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

• Ogólnopolskie Konkursy Wiedzy - klasy 1-3

W roku szkolnym nasi najmłodsi - uczniowie klas 1-3 reprezentowali szkołę w Ogólnopolskich Konkursach Wiedzy osiągając bardzo wysokie wyniki.

Stypediada Wczesnoszkolna: uczniowie klasy 2b i klasy 2c wzięli udział w konkursie czytelniczym „Abecadło”, ortograficznym „Ortografek”, matematycznym „Plusik” i plastycznym „Plastuś”.

• Certyfiakt Placówki Rozwijającej Talenty

Nasza szkoła otrzymała po raz drugi Certyfiakt Placówki Rozwijającej Talenty za wspieranie i rozwój talentów, tworzenie filarów innowacyjnych techniak nauczania w szkole, inspirowanie uczniów do poszerzania wiedzy, zachęcanie do samodzielnego myślenia i pogłębienia swoich pasji.

W naszej szkole kładziemy duży nacisk na rozwijanie w dzieciach ich talentów i pasji. Nasza praca ma na celu znalezienie i wydobycie indywidualnych zdolności i predyspozycji każdego ucznia oraz wykorzystanie ich dla jego lepszego rozwoju.

• Listy do/od Brytyjskiej Rodziny Królewskiej

W tym roku zapoczątkowaliśmy zwyczaj wysyłania listów do Brytyjskiej Rodziny Królewskiej.

Uczniowie wykonywali piękne kartki świąteczne, które wraz z życzeniami były wysyłane do Wielkiej Brytanii.

Ku radości dzieci, otrzymywaliśmy w odpowiedzi pozdrowienia i życzenia od króla Karola wraz z królową Kamilą oraz księcia Williama z rodziną.

• Mistrzostwa Powiatu w mini piłce nożnej

Kolejny sukces Reprezentacji Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie

W sobotę 8.06.2024 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w mini piłce nożnej. Nasza reprezentacja okazała się najlepsza w gronie 12 drużyn z całego Powiatu.

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA TURNIEJU:

1. SP2 LUBACZÓW

2. SP Dachnów

3. SP Lisie Jamy

4. SP Ruda Różaniecka

• Powiatowy Turniej Piłki Nożnej

W sobotę 01.06.2024 rozegrany został Powiatowy Turniej Piłki Nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyna SP2 Lubaczów zajęła II miejsce. W turnieju brało udział 10 drużyn.

Skład drużyny:

1.Dziadura Dawid

2.Roczniak Jakub

3.Hass Bartek

4.Dubka Alan

5.Patyk Jakub

6.Artwik Jakub

7.Kopciuch Michał

• XV Diecezjalna Pielgrzymka Bierzmowanych

XV Diecezjalna Pielgrzymka Bierzmowanych do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim, w dniu 6 czerwca 2024 r. naszej młodzieży ze Szkoły Nr 2 w Lubaczowie była ewangelizacyjnym i katechetycznym przeżyciem. W planie dnia był program ewangelizacyjny, Eucharystia pod przewodnictwem JE.Ks.Bp Mariusza Leszczyńskiego oraz poczęstunek. W drodze i dzisiejszym spotkaniu byli z młodzieżą obecni nauczyciele religii: Siostra Salwatoriana, ks.Paweł Derylak, Anna Rutkowska.

• Klub Młodego Odkrywcy - Wodorki

Nauka nie musi być nudna – pokaz doświadczeń przygotowany przez Klub Młodego Odkrywcy - Wodorki.

Już po raz piąty członkowie KMO Wodorki zaprosili uczniów klas młodszych na magiczne spotkanie z nauką. Zaprezentowane doświadczenia i eksperymenty dał dzieciom okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i fizyki. Wszystkie pokazy były bardzo efektowne i emocjonujące.

• Czas trwania lekcji

• Sobota27.07.2024