Partners

Sobota 20.01.2018

Librus Synergia

• „Kolęda z tradycją”

W piątek 12 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie dotyczące świąt Bożego Narodzenia, podczas którego wystąpili uczniowie kl. III a gim.  z programem zatytułowanym „Kolęda z tradycją”.

Młodzież przedstawiła historię świąt, zwyczaje i tradycje związane z tymi dniami, przede wszystkim z wigilią . Do świątecznej tradycji należy także śpiewanie kolęd.

Zgromadzona publiczność i uczniowie (pomagały dziewczyny z kl. III b) przy akompaniamencie pana Andrzeja Kindrata wspólnie śpiewali najpiękniejsze kolędy, m.in..: „Gdy śliczna Panna”, „Wśród nocnej ciszy”, „Cicha noc”.

• W dniach  11 XII – 18 XII 2017r. odbył się konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III pod hasłem „Magiczna Gwiazdka”.

Celem konkursu było kultywowanie polskich tradycji świątecznych związanych z Bożym Narodzeniem, rozwijanie ekspresji twórczej dzieci.

W szkolnym etapie konkursu wzięło udział 40 uczniów.

Komisja w składzie :

Renata Antochów  i Barbara Świdniak  wyróżniła następujących uczniów :

Laureaci :

Klasy I

I miejsce – Szymon Chaba kl.1b

II miejsce – Julia Szczepanik kl.1b, Zuzanna Rozmus kl.1b, Kamil Bernacki kl.1c

• Dnia 12.01.2018 r. uczniowie klasy 7 b z wychowawcą odwiedzili uczniów trzeciej klasy gimnazjum z Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie. Poznaliśmy Anię, Michała, Adriana, Karola i Sławka oraz nauczycieli.

Zostaliśmy poczęstowani słodyczami i gorącą herbatą. My też podarowaliśmy drobne upominki naszym nowym kolegom.

Następnie śpiewaliśmy kolędy  i graliśmy na instrumentach.  Kolędowanie było próbą przed koncertem noworocznym, na którym wystąpią uczniowie z tych placówek oraz my.

• 21 grudnia uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć JASEŁKA przygotowane przez siostrę Andrzeję Niemczyk oraz księdza Marka Saja. W atmosferę świat Bożego Narodzenia naszą szkołę wprowadzili uczniowie klas 6a i 4c, przedstawiając inscenizację pt. „Prezent dla najbliższych”. Poszczególne sceny przeplatane były śpiewem kolęd szkolnego chórku przygotowanego przez pana Andrzeja Kindrata. Po części artystycznej życzenia złożyła przewodnicząca szkoły, a następnie pan dyrektor Tomasz Ratowski.

• Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia
    niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących
    minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy Rok.

W tych wyjątkowych dniach Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie życzy wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi  wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań. Niech magia Świąt Bożego Narodzenia wypełnia ciepłem wszystkie mroźne dni  a Nowy Rok 2018 niesie ze sobą szczęście i pomyślność.

WESOŁYCH ŚWIĄT !!!!!

• 19 grudnia uczniowie kl. III a gimnazjum udali się do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego

w Lubaczowie na spotkanie świąteczne z pensjonariuszami. Podczas występu przypomnieli  historię świąt Bożego Narodzenia, tradycje związane z wigilią i śpiewali kolędy (przy akompaniamencie pana Andrzeja Kindrata). Następnie odwiedzili chorych w salach, gdzie składali życzenia, rozmawiali i wspólnie kolędowali.