Partners

Poniedziałek 23.10.2017

Librus Synergia

• 13 października br. odbyła się uroczystość  Pasowania na ucznia.

Uczniowie klas pierwszych oficjalnie zostali przyjęci do szkolnej społeczności.

Swoją uroczystość rozpoczęli od zaśpiewanie piosenki „Jestem uczniem”. Potem recytowali wiersze związane ze umiejętnościami szkolnymi, właściwym zachowaniem i wiedzą o naszym kraju.  Recytacja wierszy była przeplatana pięknymi piosenkami w ich wykonaniu.

Następnie nadszedł moment ślubowania. Przedstawiciele klas pierwszych na sztandar szkoły złożyli ślubowanie  : być dobrym uczniem i Polakiem, dbać o dobre imię klasy i szkoły, nieść pomoc potrzebującym, dbać o otaczającą przyrodę. Po ślubowaniu pan dyrektor Tomasz Ratowski dokonał pasowania na ucznia. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i kuferek szkolny.

• Grupa uczniów z klasy 3"a", wraz z przewodniczącą SU odwiedziła cmentarz komunalny gdzie uprzatnęła mogiłę Obrońców Lubaczowa. Uczniowie złożyli wiązankę oraz zapalili znicze.

• W poniedziałek gościliśmy w naszej szkole grupę "Zaelektryzowani" która zaprosiła uczniów na niecodzienną lekcję pt. "Naukowa epidemia, czary mary i alchemia". Mielismy okazję obejrzeć niecodzienne eksperymenty fizyczne oraz chemiczne, uczestniczyć w zabawach m.in. z helem, propanem, butanem, wodorem oraz obejrzeć ciekawe zjawiska fizyczne. Mozliwość uczestniczenia w pokazie była dodatkową atrakcją.

• W piatek 13.10. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączony z pasowaniem na ucznia. Nowi uczniowie zostali ciepło przyjęci do społeczności szkolnej. W drugiej części akademii miało miejsce wręczenie nagród burmistrza i dyrektora. Całość zakończyła krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów.

• 9.10.2017 zostały przeprowadzone wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. W głosowaniu wzięło udział 187 uczniów klas 7SP, 2 i 3 gimnazjum. Każdy wyborca mógł oddać głos na maksymalnie 5 kandydatów. Przedstawicielami MRM zostały: Klaudia Bułas, Klaudia Załuska, Wiktoria Reizer, Martyna Kościuk i Paula Wolanin. Gratulujemy!

• Z okazji Dnia Głośnego Czytania  odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas piątych.

Laureatami  zostali:

I miejsce     –  Patrycja Szychter    kl. V b