• .

• Centrum Informacji Multimedialnej

Od września 2005 roku w naszej szkole działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Projekt ten został wdrożony  przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, a współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny.

Dysponujemy różnymi pakietami multimedialnymi, filmami i programami edukacyjnymi.

Opiekun ICIM – mgr Jolanta Kania – dyplomowany nauczyciel bibliotekarz.

REGULAMIN  CZYTELNI  INTERNETOWEJ  w  SP 2  w  Lubaczowie  /Wyciąg/

1. Godziny otwarcia Czytelni są zgodne z harmonogramem pracy nauczyciela.
          2. Korzystający z Internetu zobowiązany jest zapoznać się z Regulaminem  Czytelni Internetowej
          3. W Czytelni obowiązuje cisza.
          4. Do Czytelni uczniowie wchodzą bez okryć wierzchnich.
          5. Do Czytelni nie wolno wnosić i spożywać artykułów spożywczych.
          6. Z Czytelni mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz rodzice

w ramach pedagogizacji.

1. Korzystanie z Internetu jest bezpłatne.
          2. Internet służy jedynie do celów edukacyjnych.
          3. Uczeń jest zobowiązany podać nauczycielowi – bibliotekarzowi tematykę zagadnień

poszukiwanych w Internecie.

1. Nie wolno wykorzystywać komputera do prowadzenie prywatnej korespondencji (e-mail) lub

gier i zabaw.

1. Korzystać można tylko z zainstalowanych programów.
          2. Zabrania się instalowania innych programów i dokonywania zmian w już istniejących

oprogramowaniach.

1. Nie należy używać dyskietek, płyt CD i oprogramowania pochodzących z nieznanych źródeł.
          2. Nie wolno używać własnych nośników danych bez pozwolenia.
          3. Czas poszukiwań internetowych wynosi do 1 godz.
          4. Przy stanowisku mogą znajdować się maksymalnie 2 osoby.
          5. W Czytelni można korzystać z urządzenia wielofunkcyjnego w celach naukowych.
          6. Należy przynieść własny papier. Urządzenie wielofunkcyjne obsługuje nauczyciel bibliotekarz.
          7. Nauczyciel bibliotekarz ma prawo do odsunięcia ucznia nieprzestrzegającego zasad regulaminu Czytelni od korzystania z Internetu.

• ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów