• Zakupy zakończone

• Biblioteka szkolna zakończyła zakupy książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Księgozbiór wzbogacił się o 375 egzemplarzy nowych książek. które są w trakcie opracowywania.

Wkrótce czytelnicy będą mogli zaczytywać się nowościami 😊, znajdą wśród nich książki proponowane przez siebie.

• Pasowanie na czytelników

• 14 grudnia 2021 r. uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników.  To podniosłe wydarzenie oczywiście odbyło się w bibliotece szkolnej. Pierwszaki wysłuchały wierszy o książkach, poznały regulamin wypożyczania książek oraz udowodniły, że wiedzą, jak należy postępować z książką, aby służyła długo czytelnikom. Uczniowie zdali test ze znajomości postaci z bajek i tym samym zostali pasowani na „Czytelnika biblioteki szkolnej”, wypożyczyli pierwszą książeczkę, otrzymali prezenty książkowe od Instytutu Książki i słodkości.

• Czy znasz legendy polskie

• W bibliotece szkolnej rozstrzygnięto konkurs czytelniczy „Czy znasz Legendy polskie”.

Laureaci:

Paweł Huk

Jolanta Surmiak

Emilia Mudry

Lena Litwin

Wyróżnienia:

Zuzanna Trembicka

Hubert Galimski

Gratulujemy znajomości literatury!!!

• Nauczanie zdalne

• Od 20.12.2021 - 22.12.2021 oraz 3.01.2022 - 7.01.2022 wszystkie klasy przechodzą w tryb nauczania zdalnego. Zajęcia będą odbywać się wyłącznie na platformie Teams zgodnie z planem lekcji klasy.

Informujemy również, że do 17.12.2021 szkoła pracuje stacjonarnie (z wyjątkiem klas skierowanych na nauczanie zdalne z powodu stwierdzonego kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem).

• Pomoc dla Hospicjum

• Klasy 7 a i 8 c zostały Mikołajem dla Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Młodzież zbierała produkty żywnościowe potrzebne dla hospicjum i wczoraj paczki zostały przekazane.