Aktualności

          • Podziękowania za wieloletnią pracę

          • Nadszedł moment pełen wzruszeń, zadumy i ogromnej wdzięczności. Dwie niezwykłe Kobiety Barbara Sobczak oraz Jolanta Kania, które przez wiele lat współtworzyły serce naszej szkoły, przechodzą na zasłużoną emeryturę.

            Z głębi serca dziękujemy za wieloletni, nieoceniony trud włożony w edukację i wychowanie najmłodszych pokoleń. Wasza pasja, cierpliwość w edukacji wczesnoszkolnej oraz ogromna empatia i zaangażowanie we współorganizację kształcenia stworzyły dla naszych uczniów bezpieczny i piękny świat.

            Dziękujemy za każdy dzień Waszej pracy, za serce oddane szkole i za ślad, jaki na zawsze zostawiłyście w sercach dzieci, rodziców oraz całego grona pedagogicznego. Życzymy Wam zdrowia, radości oraz pięknych chwil na zasłużonej emeryturze.

          • Pokaz doświadczeń

          • Nauka nie musi być nudna – to już VII pokaz doświadczeń przygotowany przez Klub Młodego Odkrywcy - WODORKI

            W środę, 17 czerwca 2026 r., uczestnicy Klubu Młodego Odkrywcy „Wodorki” po raz kolejny zaprosili uczniów klas I na niezwykłe spotkanie z nauką. Młodzi odkrywcy przygotowali serię efektownych doświadczeń, które przypominały prawdziwe czarodziejskie sztuczki.

            Podczas pokazu pierwszoklasiści z ogromnym zainteresowaniem obserwowali prezentowane eksperymenty. Największe emocje wzbudziły doświadczenia z cieczą nienewtonowską, lampą lawą, produkcją sztucznego śniegu, kolorowy wulkan, czy samopompujące się balony. Nie zabrakło również spektakularnego doświadczenia „płonąca dłoń”.

            Prawdziwą atrakcją okazały się pokazy z wykorzystaniem generatora Van de Graaffa. Najbardziej odważni uczniowie wzięli udział w doświadczeniach, podczas których ich włosy unosiły się i stawały dęba pod wpływem zgromadzonych ładunków elektrycznych, wywołując wiele uśmiechów i pozytywnych emocji wśród widzów.

            Spotkanie przebiegało w atmosferze zaciekawienia i dobrej zabawy. Pokaz był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań przyrodniczych oraz udowodnił, że nauka może być fascynującą przygodą pełną niespodzianek. Dziękujemy członkom KMO „Wodorki” za przygotowanie inspirujących doświadczeń i podzielenie się swoją pasją z młodszymi kolegami i koleżankami.

          • Konkurs Galileo z biologii

          • W bieżącym roku szkolnym 28 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Galileo z Biologii sprawdzając swoją wiedzę z tego przedmiotu.

            Dyplomy laureata zdobyli:

            -w kat. klas V- Jolanta Surmiak za zdobycie 4 miejsca,

            -w kat. klas VI- Anna Wilusz za zdobycie 5 miejsca oraz Zofia Hypiak za zdobycie 10 miejsca,

            -w kat. klas VII Zuzanna Trembicka za zdobycie 4 miejsca oraz Julia Czernysz za zdobycie 10 miejsca,

            -w kategorii klas VIII Maja Bentkowska za zdobycie 3 miejsca .

            WYROŻNIENIA zdobyli:

            -Anna Madej i Filip Hass z klasy 6c,

            -Julita Dyś i Gabriela Frant z klasy 8b,

            -Martyna Kubiszyn z klasy 8a oraz

            -Kordian Żdan z klasy 8c.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Wyniki konkursu The Big Challenge

          • Dziś uczniowie naszej szkoły poznali wyniki międzynarodowego konkursu języka angielskiego The Big Challenge.

            Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody za swoje osiągnięcia i zaangażowanie.

            Najlepsi w swojej kategorii wiekowej okazali się:

            - na poziomie klas czwartych i piątych- Katarzyna Maćko,

            - w klasach szóstych- Róża Sobolewska,

            - pośród klas siódmych- Alexandra Kropiowska,

            - z klas ósmych- Marcel Pruchniak.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Jesteśmy dumni z ich wyników. Życzymy im dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego i zachęcamy do udziału w następnych edycjach konkursu!

          • Laureaci konkursu Galileo

          • Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Galileo: Hana Plasło ucz.kl.IVb, Jakub Haliniak ucz. kl.IVa, Jakub Słoniec ucz. kl.VIIc, Klaudia Szczerbiwilk ucz. kl.VIIIa, Franciszek Pruchnik ucz. kl.VIIIc, Marcel Pruchniak ucz. kl.VIIIb. Maja Kordys kl.VIIIc oraz wyróżnienie otrzymała Klara Hypiak ucz. kl.IVb.

            Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

          • Dzień Sportu

          • Już po raz piąty w naszej szkole odbył się Integracyjny Dzień Sportu pod hasłem "Ruch to zdrowie a zabawa to podstawa".

            W tym sportowym wydarzeniu wzięli udział uczniowie z Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie:

            klasa I- II a, klasa I-II b, klasa I- III , uczniowie klas 1-3 naszej szkoły i uczniowie klasy integracyjnej I-III A.

            To wyjątkowe wydarzenie pokazało, jak wielką wartość ma współpraca, wzajemne zrozumienie oraz szacunek dla różnorodności a wspólny wysiłek i radość z ruchu jednoczą nas wszystkich.

            Konkurencje sportowe łączyły elementy sportowe i sensoryczne : tor przeszkód, rzuty woreczkiem do celu, bieg z piłką slalomem. W drugiej części sportowego spotkania były zabawy z chustą animacyjną.

            Razem pokazujemy, że sport ma siłę łączyć ponad wszelkimi różnicami!

            Wszyscy uczestnicy Integracyjnego Dnia Sportu otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

          • Minipiłka nożna

          • Dnia 30.05.2026 drużyna chłopców SP2 Lubaczów wzięła udział w zawodach sportowych o Mistrzostwo Powiatu w minipiłce nożnej . W turnieju uczestniczyło siedem drużyn reprezentujących różne szkoły z powiatu.

            Po zaciętej rywalizacji i wielu emocjonujących meczach nasza drużyna zajęła II miejsce, zdobywając tytuł wicemistrza powiatu. Zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, umiejętnościami sportowymi oraz grą zespołową. Osiągnięty wynik jest dużym sukcesem i powodem do dumy dla całej szkoły.

            Skład drużyny:

            1. Dobreńko Kamil

            2. Medyński Kacper

            3. Kubiszyn Eryk

            4. Hanasiewicz Paweł

            5. Szpindor Szymon

            6. Hass Piotr

            7. Hass Filip

            8. Stec Kacper

            9. Winiarski Marcel

            10. Sopel Jan

            11. Konopka Aleksander

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły podczas zawodów

          • Udział uczniów w zawodach sportowych

          • 23 maja 2026 roku w Horyńcu Zdroju odbyły się zawody w trójboju lekkoatletycznym, w których nasza drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze, zajmując 4. miejsce spośród 7 startujących zespołów. Rywalizacja była pełna sportowych emocji, walki do ostatniej konkurencji oraz wzajemnego wsparcia całej drużyny.

            Szkołę reprezentowały uczennice klasy 4b:

            - Gaja Mirkowska

            - Hana Plasło

            - Klara Hypiak

            - Katarzyna Maćko

            - Karolina Górecka

            - Lena Bojarska

            Zawodniczki wykazały się ogromnym zaangażowaniem, determinacją i sportowym duchem. Każda z uczestniczek dołożyła swoją cegiełkę do końcowego wyniku drużyny, osiągając dobre rezultaty w poszczególnych konkurencjach. Zdobyte 4. miejsce jest powodem do dumy i motywacją do dalszych treningów oraz kolejnych startów.

            Gratulujemy wszystkim zawodniczkom udziału i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły podczas zawodów w Horyńcu-Zdroju!

            Opiekun grupy: Izabela Kamińska

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa nr 2, im. Obrońców Lubaczowa
        • +48 16 632 94 25
        • ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów
          Poland