• Plan rekolekcji wielkopostnych

     • W dniach 13,14,15 marca 2023r. organizowane są rekolekcje wielkopostne. Uczniowie gromadzą się w szkole na godz. 8.00, wychodzą do kościoła i wracają do szkoły pod opieką nauczycieli uczących.

      Po powrocie do szkoły lekcje odbywają się zgodnie z planem.

      Harmonogram rekolekcji:- poniedziałek - 8.15 - 9.45 nauka, Msza św.- wtorek - 8.15 -9.45 nauka, Msza św.- środa - 8.15 - 9.45 nauka - Msza św., Droga Krzyżowa - spowiedź,                                    

      Miejski Dom Kultury - Film Johnny - dla klas VII i VIII(dla  chętnych)                       

      Wychowawcy klas młodszych (klasy 1-3) mogą przesunąć ostatnie lekcje na 1 i 2. Uczniowie klas starszych (klasy 4-8), rozpoczynający lekcje później, przychodzą prosto do kościoła.

     • Wyniki konkursu języka angielskiego Memory Master

     • Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie leksykalnym z języka angielskiego Memory Master, który odbył się 14 i 15 listopada 2022 roku.

       

      Jest to ogólnopolski konkurs leksykalny przeznaczony dla klas 4 - 8 szkoły podstawowej. Został zaprojektowany przez nauczycieli języka angielskiego jako pomocne narzędzie do aktywnego wspierania nauki słownictwa i do skutecznego motywowania. Dzięki nowej formie konkursu uczniowie mogą nie tylko sprawdzić swoją wiedzę, ale przede wszystkim odkryć nowoczesny sposób zdobywania nowej wiedzy i odświeżenia już nabytej. W zależności od kategorii wiekowej mieli do nauki od 350 do 1500 słówek.

      W każdej sesji mogliśmy cieszyć się wysokimi wynikami naszych uczniów.

      A oto "Hall of Fame" :

      Lena Wojciechowska – kl.5c – laureat II stopnia

      Zuzanna Trembicka – kl.4b – laureat III stopnia

      Emilia Pacuła – kl. 5b – laureat III stopnia

      Martyna Kubiszyn – kl. 5a – laureat III stopnia

      Marcel Pruchniak – kl. 5b – laureat III stopnia

      Kaja Wachnianin – kl. 6b – laureat III stopnia

      Milena Pachołek – kl. 7a - laureat III stopnia

      Milena Dacewicz – kl. 8d – laureat III stopnia

      Pola Stankiewicz – kl. 8a – laureat III stopnia

      Wiktoria Krzyszkowska – kl. 4a - wyróżnienie

      Dawid Artym - kl. 5a – wyróżnienie

      Natalia Weber – kl. 5b – wyróżnienie

      Tymon Karaś - kl. 5b – wyróżnienie

      Aleksander Wus - kl. 5b – wyróżnienie

      Michał Weber – kl. 5b – wyróżnienie

      Julia Gelmuda – kl. 6a – wyróżnienie

      Gratulujemy również pozostałym uczestnikom, którzy przystąpili do konkursu.

      Przesyłamy wyrazy uznania naszym uczniom i już dziś zapraszamy na kolejną w tym roku szkolnym edycję, która odbędzie się w sesji wiosennej.

       

      Zdjęcia na szkolnym fb.

     • Nie żyje Natalia Marcinek – emerytowana nauczycielka naszej szkoły

     • Natalia Marcinek

      - urodziła się 27 maja 1939 r., od 1947 r. uczęszczała do Szkoły Podstawowej w Wielkich Oczach, potem do Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie.

      Ukończyła Studium Nauczycielskie w Rzeszowie na kierunku matematyka.

      W latach 1963 – 2001 pracowała w naszej szkole jako nauczycielka matematyki, okresowo pełniąc funkcję zastępcy kierownika Dwójki.

      Wykształciła i zaraziła pasją do matematyki rzesze uczniów. Zapamiętamy ją jako ciepłą, życzliwą i uśmiechniętą nauczycielkę.

      Cześć jej pamięci!

     • Ferie zimowe

     • W ferie zimowe w naszej szkole na świetlicy szkolnej będą prowadzone zajęcia integracyjne dla dzieci prowadzone przez asystentki w ramach projektu Asystent Osoby ze Specjalnymi Potrzebami. Na zajęcia te można zapisać dzieci z klas młodszych.

      Prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa dzieci w sekretariacie szkoły. Zajęcia w zależności od zgłoszonych chętnych będą prowadzone w trzech grupach od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 12:00.

       

     • Dzień Sportu

     • 18 listopada br. w naszej szkole odbył się Integracyjny Dzień Sportu, w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Placówek: klasa IA, klasa I-II A, klasa IV-V A SP SOSW w Lubaczowie i uczniowie naszej szkoły: klasa 1c, Marysia z kl.2c, klasa 3b, Ola z kl.4c. Uczniowie obu szkół rywalizowali w różnych konkurencjach m.in bieg z woreczkami slalomem, przeskoki przez koła hula hop, rzuty do niskiego kosza, toczenie piłki kijem do unihokeja, rzuty ringo do celu. Było także przechodzenie przez skakankę którą opuszczano coraz niżej. Radości, śmiechu było przy tym co niemiara. Po zakończenie wszystkich konkurencji sportowych uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal i dyplom. Druga część Integracyjnego Dnia Sportu to malowanie twarzy. Nasze niezwykle uzdolnione uczennice z klasy 8b Karolina i Judyta tworzyły niesamowite, piękne rysunki na twarzach dzieci : kotki, pieski, motylki. Były też rysunki na specjalne życzenie co nie sprawiło żadnych trudności naszym utalentowanym artystkom. Nasi goście po małym poczęstunku obiecali, że spotkamy się za rok na Integracyjnym Dniu Sportu.

     • Dzień Niepodległości

     • 11  listopada – Święto Niepodległości 2022. W tym roku przypada 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszej szkole obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień bardzo uroczyście. Rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Następnie mogliśmy wysłuchać części artystycznej (recytacja wierszy, śpiewanie pieśni patriotycznych, krótkie inscenizacje z udziałem uczniów, które miały nam przybliżyć wydarzenia, postaci sprzed ponad 100 lat). Dużą rolę w odzyskaniu niepodległości przez Polskę odegrał Marszałek Piłsudski i jego Legiony. Apel zakończył się konkursem historycznym kl. VIII :
       Co wiesz o Józefie Piłsudskim? Pierwsze miejsce w konkursie zajęła kl. VIII b
       Piłsudski powiedział kiedyś: Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem.

     • Dni wolne od zajęć

     •     31.10.2022r. (poniedziałek) i 02.11.2022r. (środa) to dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

      Uczniowie mają zapewnioną opiekę w świetlicy szkolnej.

      W tych dniach nie działa kuchnia – nie będzie wydawany obiad.

     • Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych

     • Szczęśliwa siódemka

      Dnia 19.10.2022 odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach udział wzięło 23 zespoły z Podkarpacia. Reprezentacja naszej szkoły po wspaniałej walce wywalczyła VII miejsce plasując się w 10 najlepszych sztafet Województwa Podkarpackiego.

      Skład drużyny:

      Hanna Ozimek

      Magdalena Misztal

      Aleksandra Sobków

      Natalia Socha

      Michalina Wszoła

      Gabriela Ważny

      Julia Antonik

      Opiekun drużyny: Witold Zaborniak

     • Ogłoszenie

     • UWAGA !!!

      Dzień 14 października 2022r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

      Uczniowie mają zapewnioną opiekę w świetlicy szkolnej.

      W tym dniu nie działa kuchnia – nie będzie wydawany obiad.

     • 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • W tym dniu uczniowie klasy 3 c brali udział w tej świetnej akcji. Wysłuchali książki Joanny Olech „Szkoła na Dobrej”.

      Książka opowiada o wyjątkowej szkole, w której w Dniu Obiboka dzieci i pracownicy mogą przyjść do szkoły w piżamie. Nauczyciele dbają również o komfort swoich uczniów i  uczennic. Kiedy w klasie pojawia się Tymek, chłopiec cierpiący na mizofonię, głośny dzwonek zastępuje śpiew ptaków, a nogi krzeseł zostają zabezpieczone przed szuraniem. Choroba nowego ucznia staje się punktem wyjścia do szczerych rozmów między dziećmi. Dzięki temu Tymek zostaje szybko zaakceptowany. A wraz z nim Penelopa – szczurzyca mieszkająca w kieszeni bluzy chłopca. Szkoła przy Dobrej, to szkoła, w której wszyscy czują się bezpiecznie. Książka Joanny Olech może być punktem wyjścia do rozmowy o szkolnych relacjach. Pomoże też uwrażliwić dzieci na potrzeby innych osób.

      Wszyscy uczniowie w 3 c  z zaciekawieniem wysłuchali tekstu książki.

      Zapraszamy do biblioteki szkolnej po tę i inne ciekawe książki.

              Jolanta Kania

     • Warsztaty w MBP

     • Dnia 23.09.2022 r. klasa I c wraz z zaprzyjaźnionymi uczniami z SOSW

      w Lubaczowie uczestniczyła w warsztatach biblioterapeutycznych w MBP w Lubaczowie.

      Warsztaty oparte były na opowiadaniu „Ogród dobrych słów” i polegały

      na zachęceniu dzieci do używania pięknych słów: PROSZĘ; DZIĘKUJĘ; PRZEPRASZAM; KOCHAM CIĘ; DOBRZE, ŻE JESTEŚ; POTRZEBUJĘ CIĘ.

      Dzieci wysłuchały bajki, odpowiadały na pytania, wykonywały prace plastyczne. Obiecały, że będą pamiętać o prośbie czarodziejki Parolli i będą używać pięknych słów.

      Aleksandra Dacewicz - Huk (wych. klasy I c)

     • I Bieg Orląt z udziałem klas trzecich

     • 21 września br. odbył się

      I Bieg Orląt w którym wzięli uczniowie klas 3 naszej szkoły.

      Bieg Orląt został zorganizowany przez Miłośników Lwowa i Kresów Płd.-Wsch.O/Lubaczów.

      Od listopada 1918 do maja 1919 toczyły się walki w obronie polskiego Lwowa. Zginęło wtedy 1421 dzieci, a najmłodszy z nich Janek Kukawski miał 9 lat. Bieg Orląt symbolicznie o tym przypomina. W zawodach wzięli uczniowie w wieku 9 lat, którzy pokonali dystans 1421 metrów. Uczestnicy biegli, maszerowali, by spotkać się przy Pomniku Pomordowanych na Niwkach. Tu odbył się uroczysty apel, w czasie którego pani Anna Kubiszyn podzieliła się wspomnieniami. Na koniec odśpiewany został hymn polski. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkową kartę i medal.

     • Wycieczka kl. Ic i członków koła wolontaryjnego

     • Dnia 16.09.2022 r. klasa I c i członkowie szkolnego koła wolontaryjnego „Otwarte serca” uczestniczyli w wycieczce do Baszni Dolnej.

      Jedną z atrakcji była wizyta w Galerii Kolejnictwa – Stacja Basznia, która mieści się w budynku dawnej stacji kolejowej z końca XIX wieku oraz budynku gospodarczym

      z połowy XX wieku. Uczniowie poznali historię linii kolejowej Jarosław-Sokal, a także dowiedzieli się o najważniejszych wydarzeniach z czasu funkcjonowania tego przejazdu jako odcinka Kolei Lwowskich.

      Następnie udali się do Kresowej Osady, gdzie gościło mobilne planetarium Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dzieci wzięły udział w bezpłatnym pokazie, eksperymentowały z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik odkrywając tajniki kosmosu. Zobaczyły niebo pełne gwiazd, poznały najciekawsze konstelacje widoczne aktualnie

      na niebie.

      Aleksandra Dacewicz - Huk (wych. klasy I c; opiekun wolontariatu)

     • Sukces naszych uczniów w konkursie historycznym

     • Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w lX Powiatowym Konkursie Historycznym "Obywatel Rzeczypospolitej Polskiej" - gen. Stanisław Dąbek".

      I miejsce zdobył uczeń kl.VI c - Kamil Bernacki, wyróżnienia: uczennica kl.VI b- Kaja Wachnianin, uczeń kl.VI c- Filip Mamczura.

      Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów.

     • Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

     • W dniach 12-16 września 2022r. w naszej szkole zorganizowana została akcja przygotowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym pt. Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych. Miała ona na celu przekazanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do ochrony zdrowia własnego i najbliższych.

      W naszej szkole przeprowadzone następujące działania profilaktyczne:

      W ramach godzin wychowawczych uczniowie poszczególnych klas obejrzeli film edukacyjny pt. Szczepienia. Profilaktyka chorób zakaźnych.

      Podczas lekcji biologii i przyrody zrealizowano scenariusz zajęć profilaktycznych pt. Zaszczep się wiedzą.

      13.09 odbyło się spotkanie z panią Elżbietą Ważną-Rubin z PSSE w Lubaczowie, która szczegółowo omówiła korzyści dla zdrowia wynikające ze szczepień.

     • Udział w EKOFESTIWALU

     • Tradycją naszej szkoły stało się uczestnictwo w programie EKOFESTIWALU organizowanego corocznie przez Starostwo Powiatowe w Lubaczowie podczas dni Sprzątania Świata. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, konkursach oraz prelekcjach. Zdobyte wiadomości i umiejętności na pewno przyczynią się do wzrostu świadomości ekologicznej młodych mieszkańców naszego miasta. Za oddane surowce wtórne uczniowie otrzymali sadzonki, które wzbogacą Zieloną Zonę naszej szkoły.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2, im. Obrońców Lubaczowa
   • +48 16 632 94 25
   • ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów Poland