• Obrońcy Lubaczowa

• Z okazji Święta Patrona Szkoły zainteresowani  uczniowie klas VII i VIII przygotowali prezentacje multimedialne na temat Obrońców Lubaczowa.

Kryteria oceny dotyczyły zawartości slajdów oraz treści merytorycznych.

I miejsce zajęła uczennica klasy VII b – Magdalena Świerczek,

II miejsce – Oskar Sobolewski, uczeń kl. VIII c

III miejsce – Karol Sopel, uczeń kl. VIII b

Wyróżnienia:

Antonina Kucia, uczennica kl. VII b

Magdalena Rutkowska, uczennica kl. VIII b

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

nauczyciele historii

• Lekcja muzealna

• Dnia 26 i 28 kwietnia uczniowie klas VIII uczestniczyli w lekcji muzealnej poświęconej wystawie czasowej pt. "Solidarność Lubaczowska". Kustosz wystawy pan Dariusz Sałek przedstawił tworzenie się struktur Solidarności w Lubaczowie. Uczniowie chętnie odpowiadali na jego pytania, z zainteresowaniem oglądali fotografie, dokumenty oraz pamiątki internowania działaczy lubaczowskiej Solidarności.

• Podziękowanie

• Uczniowie naszej szkoły w miesiącach marcu i kwietniu brali udział w akcji " Pola nadziei". Akcja ma na celu poszerzanie wiedzy na temat opieki hospicyjnej i zebranie środków dla Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci. Nasi uczniowie przygotowali żonkile, które są symbolem akcji, a finałem był kiermasz żonkili w szkole i na rynku miejskim. Razem zebraliśmy 1204,77 złotych. Pieniądze w całości zostały przekazane hospicjum. Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym. W naszych sercach zakwitła nadzieja.

• Dzień Ziemi 2022

• DZIEŃ ZIEMI 2022

Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia.

Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ”

To ważne święto, które uczy nas odpowiedzialnego zachowania i poszanowania środowiska naturalnego.

W tym dniu warto zastanowić się, co każdy z nas może zrobić, aby planeta na której mieszkamy była dobrym i przyjaznym domem dla ludzi, roślin i zwierząt.

W ramach obchodów tego święta w naszej szkole proponujemy ekologiczne zabawy dla wszystkich klas  w 3 kategoriach :
            - klasy I-III- zabawka ekologiczna (układanka, maskotka, biżuteria)
            - klasy IV – V – klasowy plakat naszej zielonej planety wykonany ekologicznymi,  naturalnymi materiałami – format A1
            - klasy VI – VIII- EKORZEŹBA (min. 50 cm)
            Uczniowie wykonują prace w czasie lekcji wychowawczych poprzedzających obchody. Termin wykonania zadań to 21.04. Prace wezmą udział w wystawie szkolnej dnia 22.04 i zostaną ocenione a zwycięskie klasy nagrodzone dniem bez pytania.

Chętnych uczniów klas 5 -6 oraz 7-8 zapraszamy do udziału w szkolnym EKOTEŚCIE sprawdzającym wiedze na temat  zagrożeń naszej planety oraz sposobów jej ochrony, który odbędzie się w dniu 21.04.2022r. Zgłoszenia można kierować w terminie 20.04.2022 do pracowni biologicznej. Zwycięzcy otrzymają dyplomy,  nagrody oraz oceny celujące i bardzo dobre.

UWAGA!

Wszyscy uczniowie, którzy w dniu 22.04 przyjdą do szkoły w stroju ekologicznym tj. z wykorzystaniem naturalnych ekologicznych materiałów w kolorach Ziemi( zielony, brąz) i wykonanych w duchu zero-waste   będą zwolnieni z pytania w danym dniu. Pokażcie, że stare rzeczy można wykorzystać jeszcze raz i dać im drugie życie!

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO WSPÓLNEJ ZABAWY I DO OBEJRZENIA FILMU PT. :
            „HOME ZIEMIA S.O.S.”

• 11 stycznia 2022 r. bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klasy Ic

• Nadszedł wreszcie długo oczekiwany czas pasowania na czytelnika. Pierwszaki poznały regulamin wypożyczania książek oraz zgłaszały się z odpowiedziami i wiedziały jak należy postępować z książką. Uczniowie zdali test ze znajomości postaci z bajek i zostali pasowani na „Czytelnika biblioteki szkolnej”. Po uroczystym ślubowaniu wypożyczyli pierwszą książeczkę, otrzymali prezenty książkowe od Instytutu Książki i słodkości. Czy widać uśmiechy i zadowolenie na buziach?  <3

• Zakupy zakończone

• Biblioteka szkolna zakończyła zakupy książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Księgozbiór wzbogacił się o 375 egzemplarzy nowych książek. które są w trakcie opracowywania.

Wkrótce czytelnicy będą mogli zaczytywać się nowościami 😊, znajdą wśród nich książki proponowane przez siebie.

• Pasowanie na czytelników

• 14 grudnia 2021 r. uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników.  To podniosłe wydarzenie oczywiście odbyło się w bibliotece szkolnej. Pierwszaki wysłuchały wierszy o książkach, poznały regulamin wypożyczania książek oraz udowodniły, że wiedzą, jak należy postępować z książką, aby służyła długo czytelnikom. Uczniowie zdali test ze znajomości postaci z bajek i tym samym zostali pasowani na „Czytelnika biblioteki szkolnej”, wypożyczyli pierwszą książeczkę, otrzymali prezenty książkowe od Instytutu Książki i słodkości.

• Czy znasz legendy polskie

• W bibliotece szkolnej rozstrzygnięto konkurs czytelniczy „Czy znasz Legendy polskie”.

Laureaci:

Paweł Huk