• Wielkanoc

     • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych
      Radości, która sprawia, że dostrzega się piękno małych rzeczy
      Nadziei, która nie gaśnie, gdy marzenia wydają się zbyt dalekie
      Spokoju, który koi kiedy wszystko wyprowadza z równowagi
      Zdrowia, bo to obecnie najważniejsze
      Miłości, bo to sens życia
      Wiary, która daje oparcie, kiedy bezradność przeraża.
      Zdrowych, pogodnych, rodzinnych Świąt Wielkanocnych, wszystkiego dobrego.

       

      Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 

     • Zapraszamy do odwiedzenia bloga

     • Witajcie,

      może Was to zainteresuje…

      Zapraszam do odwiedzania bloga, wpisywanie uwag i komentowania.

      Pierwsze koty za płoty… Wybaczcie błędy :)

      Pozdrawaiam

      Jolanta Kania

       

      https://gazetkaszkolnakompel.blogspot.com/

     • Tydzień Zdrowego Odżywiania

     • Przed zawieszeniem zajęć nasi uczniowie brali udział w projekcie, który okazał się bardzo “ na czasie” - Tydzień Zdrowego Odżywiania. Tegorocznym tematem przewodnim był  zdrowy styl życia i ochrona zdrowia psychicznego. 

      5 marca odwiedziła nas pani Elżbieta Ważna - Rubin, pracownik Sanepidu w Lubaczowie. Przygotowała bardzo ciekawe zajęcia  na temat szkodliwości e- papierosów. W tym gorącym okresie nie mogło się też obyć bez prelekcji na temat koronawirusa. Uczniowie otrzymali dużą dawkę rzetelnych informacji - dowiedzieli się jak wirus się rozprzestrzenia, jak się bronić przed zakażeniem,  gdzie zgłosić się w przypadku podejrzenia zarażenia oraz na czym polega kwarantanna. Pani Ela odpowiadała na wszystkie pytania, rozwiała wiele wątpliwości i  plotek na temat wirusa SARS-Cov-2.

       W trakcie Tygodnia  Zdrowego Odżywiania  odbyły się   liczne zajęcia edukacyjne, które miały na celu zwiększenie u dzieci świadomości dbania o zdrowie poprzez prawidłowe odżywianie się. Uczniowie klas starszych przygotowali bardzo ciekawe prezentacje dla swoich młodszych kolegów nt. zdrowego odżywiania, zaburzeń odżywiania oraz szkodliwości soli
      i cukru w naszej diecie. (wyświetlane były na lekcjach  wychowawczych, przyrodzie i biologii). Każda prezentacja zakończona była quizem w aplikacji Kahoot, cieszącym się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów.

      W kolejnych dniach klasy przygotowywały prace plastyczno – techniczne:

      Kl. I – III – Zdrowy talerz oraz kotyliony (owoc lub warzywo)

      KL. IV – VIII – Drogowskazy zdrowego żywienia. Wszystkie plakaty ozdobiły korytarz szkolny.

      Następny  dzień poświęcony był ochronie zdrowia psychicznego. Klasy 6 - 8 miały mieć lekcje  o  profilaktyce nastoletniej depresji, klasy 4-5 o znaczeniu i sile pozytywnego myślenia. Niestety z powodu zawieszenia zajęć nie wszyscy zdążyli zapoznać się z prezentacjami
      i ciekawym filmem.  Nie zdążyliśmy  też ubrać się  na niebiesko i dowiedzieć o znaczeniu wody dla naszego organizmu. Nadrobimy wszystko po powrocie do szkoły. 

       

     • Informacja o pracy sekretariatu Szkoły w dniach 16.03.2020 – 25.03.2020

     • W okresie od 16 marca do 25 marca sekretariat Szkoły pracuje zdalnie. Prosimy o załatwianie wszystkich spraw telefonicznie lub poprzez e-mail i ograniczenie kontaktów z pracownikami szkoły do niezbędnego minimum.

      Kontakt telefoniczny:

      Dyrektor Szkoły: 509627593

      Wicedyrektor Szkoły: 794966278

      Pracownicy administracyjni: 604574661, 531448829

       

      Sekretariat będzie otwarty codziennie w godzinach 7.15 – 9.00.  Sprawy niecierpiące zwłoki (np. wydanie niezbędnych dokumentów wymagających podpisów dyrektora szkoły) można załatwić tylko w godzinach w wyżej wymienionych godzinach.

       

      Apelujemy o stosowania się do zaleceń służb, ograniczanie kontaktów, pozostawanie w domu, gdyż bezpieczeństwo nas wszystkich jest w tej chwili priorytetem.

     • Zawieszenie zajęć

     • Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie naszej szkoły zostaje czasowo ograniczone, co oznacza, że w szkole nie odbywać się będą żadne zajęcia, nie pracować będzie świetlica szkolna ani stołówka.Dla dzieci, których rodzice nie są w stanie zorganizować opieki, w CZWARTEK I PIĄTEK 12 i 13 marca będą organizowane zajęcia opiekuńczo – wychowawcze. Od poniedziałku 16 marca przez kolejne dwa tygodnie szkoła będzie zamknięta.To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.Prosimy rodziców i uczniów o codzienne sprawdzanie wiadomości na Synergii. Znajdą się tam najświeższe wiadomości dotyczące dalszego funkcjonowania placówki.Przez okres zawieszenia zajęć nauczyciele prowadzić będą nauczanie zdalne – w wiadomościach na synergii znajdą się linki do materiałów dydaktycznych, filmów edukacyjnych itp. Prosimy o zapoznawanie się z nimi (w ten sposób będziemy realizować podstawę programową). Obowiązek nauczania zdalnego nałożony jest przede wszystkim na uczniów klas VIII, w związku z nadchodzącymi egzaminami ósmoklasistów.W tej chwili terminy egzaminów nie ulegają zmianie, jednakże prosimy o śledzenie wiadomości w dzienniku elektronicznym.Prosimy również o zapoznanie się z informacjami na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

     • Warsztaty o niepełnosprawności w MBP

     • Klasa 3b uczestniczyła w warsztatach o niepełnosprawności w MBP. Uczniowie przynieśli książeczki, które dostali wcześniej i uzupełniali wedłg własnego uznania. Tematem przewodnim była niepełnosprawność. Gościem specjalnym był pan Zygmunt Florczak, prezes lubaczowskiego Koła Polskiego Związku Niewidomych. Obecnie Koło zrzesza ponad 80 osób w tym dzieci . Pan Zygmunt oprócz integrowania środowiska osób z dysfunkcjami wzroku z terenu całego powiatu, poprzez organizowanie wspólnych wyjazdów i okolicznościowych spotkań, pomaga w zaopatrywaniu członków w niezbędny w codziennej egzystencji sprzęt, pomoce a także bufuje w środowisku pozytywny wizerunek osób z dysfunkcjami wzroku. Potem uczniowie obejrzeli film pt."N-jak niepełnosprawny"

     • Spotkanie autorskie w MBP

     • Klasy 3a,b,c uczestniczyły w spotkaniu autorskim z panem Zbigniewem Kołba. Spotkanie odbyło się w MBP. Pan Kołba jest autorem książki "Znajdź mnie i kiedyś odwiedź". Opowiadał o różnych miejscach w Polsce, które warto zobaczyć. Wymienił kilka bardzo dziwnych i nietypowych nazw miejscowości. Na koniec spotkania można było kupić książkę z jego autografem.

     • Zuchy z 6 GZ nie próżnują!

     • Po świetnie przygotowanym obozie w Lisich Jamach, na którym Zuchy miały m.in. możliwość przedstawienia krótkiej inscenizacji przyszedł czas na biwak zuchowo – harcerski w Młodowie (16-17.01.2020r.). Był on organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny oraz drużynę harcerską z Młodowa. Na obozie został położony duży nacisk na metodykę zuchowo – harcerską organizując mnóstwo warsztatów tematycznych. Bardzo dużo emocji wywołała nocna gra terenowa „Walka o byt” w młodowskim lesie. Na ręce dyrekcji szkoły składamy gorące podziękowania J Już niebawem kolejne projekty, w których Leśne Grzybki z 6 GZ wezmą udział. Dziękujemy wszystkim Zuchom za zaangażowanie oraz druhnie
      i druhowi za przygotowanie Zuchów i opiekę.

     • Wyniki konkursu Memory Master

     • Dnia 19 listopada 2019r. odbył się konkurs języka angielskiego MEMORY MASTER.

      Jest to ogólnopolski konkurs leksykalny. Dzięki nowej formie, uczniowie mogą nie tylko sprawdzić swoją wiedzę, ale przede wszystkim w nowoczesny sposób przygotować się do udziału; np. pobierając aplikację z listą słówek.

      W naszej szkole do konkursu przystąpiło 25 uczniów klas IV-VIII.

      6 osób zostało wyróżnionych, otrzymując tytuły:

      - Laureat II stopnia – Tymoteusz S. (5b)

      - Laureat II stopnia – Marcel M. (8c)

      - Laureat III stopnia – Igor F. (8c)

      - Wyróżnienie – Milena D. (5d)

      - Wyróżnienie – Piotr M. (6c)

      - Wyróżnienie – Paulina P. (8a)

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w XII edycji Memory Master.

      Zapisy rozpoczynają się 17 lutego i potrwają do 6 marca.

      Konkurs odbędzie się 2 kwietnia.

      Regulamin dostępny na stronie WWW.blumont.edu.pl

     • Wielozmysłowo poznajemy świat- klasa 3b w Sali Doświadczania Świata

     • Dzisiaj klasa 3b w Sali Doświadczania Świata miała okazję pobudzić swoje zmysły za pomocą kolorowych świateł, dźwięków , wibracji, zapachów, różnego rodzaju faktur i odprężającej muzyki.Najpierw w kręgu dzieci oswoiły wzrok przy lamce światłowodowej i kolumnie wodnej. Potem w waniece na podświetlanym blacie rozróżniały różne faktury: twardy makaron, transparentne żetony, farby. Spacer po ścieżce sensorycznej dostarczył wielu bodźców dotykowych a klocki sensoryczne pozwoliły poznać różne faktury. Jak pracuje nasz węch? Można się było przekonać wąchając olejki zapachowe. Jaki wyglądam gdy, jestem smutny, wesoły, zły, przestraszony - emocje można był zobaczyć na lustrzanej tablicy z wężami uv, które delikatnie przyciągają wzrok do odbicia w lustrze. Wyciszamy emocje przy dźwiękach muzyki i obrazów z projektora. Na koniec wyruszamy w podróż w kosmos. Na ścianie podświetlanej lampą uv wszystkie planety wydają się być tak blisko. Było rewelacyjnie .

     • Sala Doświadczania Świata w Szkole Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie

     • Sala Doświadczania Świata to specjalnie wyposażona sala polisensoryczna, której celem jest stymulowanie lub wyciszania zmysłów: wzroku, słuchu, dotyku, smaku, węchu. W takiej Sali dziecko ma wolność wyboru bodźców, których w danym momencie najbardziej potrzebuje. Poznawanie odbywa się poprzez zmysły, dzięki czemu dostarczane do układu nerwowego informacje wpływają bardzo pozytywnie na pamięć, koncentrację, naukę.

      Sala Doświadczania Świata w naszej szkole powstała dzięki pozytywnemu rozpatrzeniu wniosku projektu „Patrzę, słucham, dotykam” z Fundacji PZU, która zakupiła sprzęt do Sali Doświadczania Świata. Remont Sali sfinansowała Fundacja Banku Spółdzielczego w Lubaczowie. Prace projektowe trwały 2 miesiące. Sala została pięknie pomalowana na odpowiednie kolory, powstała cudna galaktyka, która oświetlona lampą uv wygląda zjawiskowo. Nasza sala to miejsce, które powoduje u dzieci radość i zadowolenie. Zajęcia prowadzone w Sali pobudzają zainteresowanie i rozwijają procesy poznawcze, ułatwiają pokonywanie lęku, wprowadzają w stan relaksacji, odprężenia i wyciszenia.

      Wypoażenie  naszej Sali  to :

      Kolumna wodna z automatyczną zmianą kolorów. Pływające rybki i zmieniające się światło  stymulują funkcje wzrokowe.

      Lampka światłowodowa- dzięki technologii światłowodowej lampka łagodnie przechodzi przez różne kolory. Tworzy uspakajającą i swobodną atmosferę, dzięki efektom wizualnym.

      Tablica lustrzana z wężami UV- to urządzenie jest wykorzystywane do uspokojenia oraz skupienia uwagi na wyeksponowanych przedmiotach z własnym odbiciem w tle. Dziecko obserwuje własną sylwetkę, gestykulację oraz mimikę. Wyposażona jest w bezpieczne lustro, lampę UV oraz węże, które świecą w promieniach UV, dzięki czemu zapewniają duży kontrast widzianych bodźców.

      Sensoryczna płytka podłogowa- po płytce można chodzić, skakać, tańczyć. Pod wpływem dotyku kolorowa ciecz, którą jest wypełniony element przemieszcza się tworząc różne wzory, zachęcając jednocześnie do ruchu, zabawy. Panele sensoryczne można również położyć na stolik i wywoływać ruch płynu rękoma.

      Projektor-obrotowa tarcza żelowa tworzy niepowtarzalne obrazy na ścianie.

      Podświetlana ramka „Narysuj i oświeć”- sterowanie kolorem- rysujemy na ramce swoje wzory, gasimy światło i możemy się zachwycić pięknem fluorescencyjnego światła.

      Podświetlany blat –sterowanie kolorem.

      Wanienka do panelu LED- stymulowanie dotyku.

      Zestaw kształtek- sensoryczna ósemka.

      Dzięki takiej wielozmysłowej terapii osoby z niej korzystające na nowo postrzegają świat, bardziej spontanicznie i osobiście, ponieważ Sala ta to świat przeżyć, w którym dziecko czuje się dobrze, ma swobodę i możliwość wyboru bodźców oraz czasu koncentrowania się na nich.

       

       

     • Udział uczniów naszej szkoły w WOŚP

     • Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
      Finał WOŚP odbył się 12.01.2020r.
      Wolontariusze z uśmiechem na twarzy 😍 kwestowali na ulicach Lubaczowa.
      Pieniążki ze zbiórki zostały przekazane na zakup sprzętu dla DZIECIĘCEJ MEDYCYNY ZABIEGOWEJ.
      Wszystkim wolontariuszom

      DZIĘKUJEMY !!!❤❤

     • Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

     • Dnia 9 stycznia 2020r. odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez Samorząd Uczniowski klas I – III oraz katechetów. Celem konkursu był rozwój zainteresowań muzycznych uczniów oraz kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych.

      W konkursie wzięli udział uczniowie klas młodszych. Kolędy i pastorałki wykonywane były instrumentalnie, jak również przez solistów i chórki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy kreatywności i twórczej postawy.

     • Bajkowe jasełka

     • Uczniowie  kl. V a i VI c przygotowali jasełka, które 18 grudnia 2019 roku obejrzały dzieci

      w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lubaczowie, a 19 grudnia klasy I-III w naszej szkole.

      Przedstawienie opowiadało o narodzinach Pana Jezusa i odwiedzinach niecodziennych gości, bowiem do szopki, gdzie Maryja z Józefem czuwali przy żłóbku, przybyli nie tylko pastuszkowie, ale także bohaterowie znanych bajek. Zjawili się Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Pinokio, Dziewczynka z zapałkami, Czerwony Kapturek, Sierotka Marysia, Królowa Śniegu, Smerfetka, a nawet krasnoludki. Każdy przyniósł Jezuskowi  podarunki , a przede wszystkim swoje przemienione, dobre serca.

      Kolędowały dziewczynki z kl. V c.

       

      Przedstawienie to kolejnego dnia obejrzały też klasy 1-3 nasze szkoły. Dzieci młodszych klas nagrodziły brawami występ swoich kolegów, a później wszyscy razem kolędowali.

      Jasełka wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój.

      Klasa 5a przygotowała też serduszka z masy solnej dla podopiecznych MOPS, które po ozdobieniu i zapakowaniu zostały przekazane wraz z najlepszymi życzeniami świątecznymi na ręce Pani kierownik.  

     • Świąteczne spotkania

     • Niejaką kontynuacją wspomnień na temat Lubaczowa było spotkanie w dniu 20 grudnia  klasy 6c
      z panią Marią  Magoń. Młodzież miała okazję posłuchać  barwnych opowiadań o tradycjach świątecznych okresu powojennego na terenie naszego miasta. Dzieci miały możliwość zobaczenia zabytkowych ozdób choinkowych czy  kantyczki. Dowiedziały się, czym była podłaźniczka, dlaczego pod stół kładziono siano i dlaczego rzucało się kutią o sufit.  Opowiadanie uzupełniały informacje
       o potrawach wigilijnych i sposobie robienia np. łańcuchów na choinkę.

      Jednak dzień ten nie skończył się tylko na niezwykłych opowiadaniach. Po spotkaniu z panią Magoń klasa 6c miała okazję przekonać się, jak można współcześnie przygotować ozdoby świąteczne.

      Warsztaty dla naszej młodzieży poprowadziła pani  Monika Szwed. Dzięki pani Monice dzieci poznały metodę dekupażu i krok po kroku pod czujnym okiem prowadzącej, każdo dziecko przygotowało drewnianą bańkę.

      Serdecznie dziękujemy pani Marii Magoń , pani Monice Szwed i pani Magdzie Szwed za poświęcony nam czas i niezapomniane wspomnienia.

     • Czas przedświąteczny wypełniony był działaniami uczniów naszej szkoły

     • Dzieci z klasy 5c, pamiętając o tym, iż zbliżające się święta nie wszyscy mogą spędzić
      w domu, przygotowały kartki świąteczne dla pacjentów oddziału rehabilitacji lubaczowskiego szpitala. 16 grudnia klasa wraz z wychowawczynią panią Anetą Materniak
      i Barbarą Guzek odwiedziła pacjentów oddziału, gdzie zaprezentowała krótkie jasełka
      i złożyła wszystkim pacjentom życzenia. Niezapomnianymi zostaną chwile spędzone na wspólnym kolędowaniu z pacjentami i personelem. Dzieci zostały przyjęte bardzo serdecznie, za co dziękujemy zarówno Pani Ordynator oddziału, całemu personelowi i pacjentom.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2, im. Obrońców Lubaczowa
   • +48 16 632 94 25
   • ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów Poland