• W krainie bajek

     • Uczniowie klas trzecich zaprosili dzieci z zerówki z przedszkola „Wesoła Trójeczka”, które w przyszłym roku rozpoczną naukę w szkole. Okazją był obchodzony 5 listopada „Dzień Postaci z Bajek”. Nasi uczniowie poprzebierani za bajkowych bohaterów czytali dzieciom fragmenty książek, przedszkolaki rozwiązywały zagadki, łączyły rekwizyty z magicznego kuferka z tytułami bajek. Wspólna zabawa do piosenki „My jesteśmy krasnoludki” zakończyła pierwszą część spotkania.

                  W części sportowej dzieci pokonywały tor przeszkód  złożony z różnych elementów.

      Przedszkolaki z wizyty były bardzo zadowolone. Imprezę przygotowały panie: Monika Wachnianin, Jolanta Kania i Maria Wach.

     • Zbiórka na rzecz bezdomnych zwierząt

     • Szkolne Koło LOP zaprasza wszystkich do udziału w zbiórce na rzecz bezdomnych zwierząt.

      ZBIERAMY:

      – pożywienie: karma sucha i mokra dla psów
      i kot
      ów (również juniorów), kasze, przysmaki,

      – środki przeciwpchelne, stare ręczniki,

      – witaminy dla psów i kotów, tabletki
      na odrobaczenie,

      – wyposażenie dla zwierząt, np. smycze, obroże, szelki, żwirek, kuwety, drapaki,

      – budy dla psów, kocie domki i drapaki,

      – środki i narzędzia do utrzymania czystości, środki dezynfekcyjne,

       

      Dary można składać do oznaczonych pudełek lub dostarczyć
       do pracowni biologicznej.

       

      ZWIERZAKI CZEKAJĄ!!!

     • International Dot Day

     • Dnia 8 listopada uczniowie klasy 2 d wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez MBP z okazji Święta Kropki. International Dot Day to święto kreatywności, odwagi i odkrywania talentów, które są w każdym z nas. Przeprowadzono je na podstawie książki Petera Reynoldsa „Kropka”. Opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej dziewczynki Vashti. Nasi uczniowie zapoznali się z tekstem książki, poznali związki frazeologiczne ze słowem kropka oraz tworzyli kropkowe dzieła sztuki.

      Bardzo dziękujemy Paniom z MBP w Lubaczowie , jesteśmy przekonani , że zajęcia te pomogą dzieciom uwierzyć we własne siły, możliwości i talenty.

     • Spotkanie z Panią Anną Rutkowską

     • W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, 29 października uczniowie kl. 2 d  wzięli udział w  spotkaniu z nauczycielką religii – Panią Anną Rutkowską.

      W Miejskiej Bibliotece Publicznej Pani Ania czytała uczniom książkę Ulfa Nilssona „Żegnaj, Panie Muffinie” mówiącą o śmierci łagodnie i z czułością. Przybliżyła też młodym czytelnikom sprawy, o których często nie potrafimy mówić, nie chcemy myśleć, choć dotyczą każdego z nas.

      Był to również doskonały początek  do rozpoczęcia  trudnych rozmów o  zbliżającym się  dniu 1 listopada - Święcie Wszystkich Świętych.

      Bardzo dziękujemy  Paniom z MBP w Lubaczowie za tak pouczającą lekcję.

     • Spotkanie z Panem Jerzym Tabaczkiem

     • W czwartek 07. 11. 2019 naszą szkołę po raz kolejny odwiedził Pan Jerzy Tabaczek. Dzieci
      i młodzież  dowiedziały się jak wyglądał początek drugiej wojny światowej na terenie Lubaczowa, jak wyglądało wówczas nasze miasto, kto je zamieszkiwał i jakie działania podejmowali mieszkańcy w obliczu wojny. Uczniowie usłyszeli między innymi: gdzie znajdowała się na terenie Lubaczowa synagoga, kino „Marysieńka” i gdzie spadły pierwsze bomby zrzucone na Lubaczów.

      W podziękowaniu za niezapomnianą lekcję historii uczniowie klasy 5a przygotowali dla Pana Tabaczka krótki montaż słowno- muzyczny.   

     • Apel z okazji Święta Niepodległości

     • W piątek, 8 listopada, społeczność naszej szkoły uczciła 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystej akademii wspólnie odśpiewaliśmy hymn, przypomnieliśmy najważniejsze wydarzenia związane z tą rocznicą, wysłuchaliśmy nastrojowych wierszy i pięknych piosenek wykonanych przez chór i  wokalistki. Swoją postawą podczas akademii każdy udowodnił, że jest prawdziwym patriotą.

     • „Czym dokarmiać dzikie ptaki zimą?”

     • Zima to najtrudniejsza pora roku dla ptaków. Pod grubą warstwą śniegu trudno im znaleźć pokarm. Przy niskich temperaturach ciężko również o niezbędą do życia wodę. 

      W związku z powyższym uczniowie kl. Ic i IIc zawczasu przygotowują się do zimy, by pomóc skrzydlatym przyjaciołom przetrwać ten czas. Gromadzą informację o ptakach zimujących w Polsce oraz wspólnie z marketem PSB „Mrówka” przystąpili do realizacji ogólnopolskiego projektu „Czym dokarmiać dzikie ptaki zima?”,który zasponsorował  karmę, ulotki informacyjne i plakaty zawierające informacje na temat zasad dokarmiania ptaków i rodzajów ptasich stołówek. 

      Bardzo serdecznie dziękujemy tacie Michałka z Ic za pomoc w realizacji niniejszego projektu. 

     • Bezpieczeństwo na co dzień

     • W czwartek 24 października 2019r. uczniowie z kl. Ic odwiedzili grupę Smerfolandia i Motyle z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Lubaczowie. Zaprezentowali przedszkolakom krótki montaż słowno-muzyczny pt. "Bezpieczeństwo na co dzień" oraz opowiedzieli kilka ciekawostek z życia szkoły. W ramach stalej współpracy zaprosiły młodsze koleżanki i  kolegów na zajęcia plastyczne. 

      Dziękujemy Pani Kasi i Pani Ani  za miłe przyjęcie. 

     • III Integracyjny Dzień Sportu

     • Na co dzień dzieci niepełnosprawne mają niewiele okazji do uczestnictwa w życiu dzieci zdrowych, pokazania im swoich mocnych stron, rozwijania zainteresowań poprzez aktywność ruchową i do aktywnego spędzania czasu wolnego.

      29 października 2019r. już po raz trzeci w naszej szkole  odbył się Integracyjny Dzień Sportu, w którym wzięli udział uczniowie szkoły i przedszkola przy Zespole Placówek w Lubaczowie, uczniowie klasy 3b i uczniowie klasy integracyjnej przy SP2.

      Idea Dnia Sportu:
      - popularyzacja aktywności ruchowej wśród dzieci pełno- i niepełnosprawnej

      - integracja środowiska  szkolnego dzieci pełno i niepełnosprawnych - umożliwienie im poznania się
      - kształtowanie umiejętności współdziałania i wspólna zabawa

      Tegoroczne motto III Integracyjnego Dnia Sportu –   Każdy wygrywa, każdy jest zwycięzcą.

      Bieg slalomem i przeciąganie szarfy, toczenie piłki między pachołkami, rzuty woreczkiem  do celu, przeskoki przez przeszkody, przeskoki przez koła hula hop, toczenie koła hula hop, czworakowanie pod płotkami, to konkurencje z którymi zmagali się zawodnicy III Integracyjnego Dnia Sportu, którego organizatorem jest Monika Wachnianin we współpracy z p. Marzeną Grabowską. Na zakończenie zabaw i gier sportowych każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal

                           Monika Wachnianin

     • Kasztany na wagę złota

     • Zakończyliśmy  7. edycję  akcji "Kasztany  na wagę złota"

      W tym roku udało się uzbierać ponad  400 kg  przysmaków dla  leśnych zwierząt.

      Koło Łowieckie "Ryś" odebrało od nas zbiory, myśliwi  byli  bardzo wdzięczni :)

      Na szczególną pochwałę zasłużyli uczniowie z klas 1 B, 1 C i 3 B.

      DZIĘKUJEMY !!!

       

     • Lekcja pokazowa z biologii w LO

     • 31 października 2019 uczniowie klasy VIII uczestniczyli w lekcji pokazowej zorganizowanej w Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie. Ćwiczenia pt. „Wykrywanie glukozy w soku z winogron” oraz „Wykrywanie ziaren skrobi w miąższu banana - reakcje barwne” przeprowadziła pani Lucyna Lenart.

     • Konkurs czytelniczy dla uczniów klas I-III rozstrzygnięty :)

     • Kartę konkursową można było znaleźć w Gazetce Szkolnej "Kompel". Termin składania kart upłynął 21 października.  W konkursie wzięło udział 21 osób.

      Po ocenie prac komisja przyznała:

      I miejsce-bezbłędnie - Zuzanna Bundyra kl. 1 b

      2 miejsce - Katarzyna Haliniak  kl.  1 a

                        Alicja Niedźwiecka  kl. 1 b

                        Zuzanna Rozmus      kl. 3 b

      3 miejsce - Katarzyna Basznianin  kl. 1 c

      Nagrodzone uczennice otrzymały dyplomy i książki :)

      GRATULUJEMY ! ! !

     • Warsztaty – Ogród dobrych słów

     • W ubiegłym  tygodniu uczniowie klasy 3b z wychowawcą, uczestniczyli w warsztatach

      w MBP. Tematem przewodnim był savoir-vivre dla najmłodszych, czyli  jak uczyć się dobrych manier.

      Absolutny niezbędnik savoir-vivre:

      1.  Używamy magicznych słów: proszę, dziękuję i przepraszam.

      To chyba najważniejsza zasada dobrego wychowania. Cóż, proszę, dziękuję i przepraszam to słowa-klucze, które powinniśmy stosować w sposób wręcz mechaniczny. Z czasem uprzejmość w tym zakresie stanie się nawykiem.

      2. Nie przerywamy rozmowy, nie przeszkadzamy, chcąc zwrócić na siebie uwagę

      3. Negatywne opinie i komentarze zachowujemy dla siebie

      4. Mówimy „Dzień dobry”,  i zawsze  odpowiadamy na pozdrowienia

      5. Dzień dobry, mówi Ula, czy mogę rozmawiać z Helą?- zawsze należy się przedstawić, dzwoniąc do koleżanki, kolegi.

      6. Nie używamy wulgaryzmów.

      7. Nie szydzimy z innych - odnosimy się do wszystkich z szacunkiem
      8. Publicznie nie bekamy, nie "bączymy", a kiedy kichamy bądź kaszlemy - zasłaniamy nos i usta.

      Po zapoznaniu się z kodeksem dobrego zachowania, uczniowie odegrali scenki dramowe w grupach, w których tematem przewodnim była grzeczność na co dzień.

       

                                                                                            Monika Wachnianin

       

       

     • Kręci mnie bezpieczeństwo

     • 25 października uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej Nr 2 uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez Strażaków PSP w Lubaczowie w ramach akcji prewencyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo ”. Celem spotkania było przypomnienie numerów alarmowych 998 i 112, dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną, na czym polega praca strażaka, a także że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, obejrzały wyposażenie wozu strażackiego. Strażacy pokazali nożyce do cięcia metalu i zapoznali najmłodszych z działaniem sygnalizatora bezruchu.  Uczniowie mogli przymierzyć strój strażacki.

      Strażacy przypomnieli zasady bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia, a także odpowiedniego zachowania się w szkole i w domu.

      Odbył się pokaz stroju do akcji gaśniczych, użycia sprzętu gaśniczego i sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej.

      Kilka dni wcześniej uczniowie uczestniczyli w ewakuacji szkoły w ramach akcji "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa", którą nadzorował  kpt. Wojciech Wus z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie.

     • Prosimy o głosy dla naszych projektów

     • Prosimy o głosy dla naszych projektów: "małego" nr 7 - Parking rowerowy ze stacją naprawczą (miejsce obok rzutni, po prawej stronie przy wjeździe na teren szkoły) oraz "dużego" nr 9 - Aktywne przejście dla pieszych przy SP2! Wspólnie zmieniajmy naszą przestrzeń!!!

     • Międzynarodowy Dzień Kropki – warsztaty w MBP

     • Miesiąc temu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji uczniowie klasy 3b uczestniczyli w warsztatach w MBP. Wysłuchali krótkiej prelekcji na temat obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki i poznali główną bohaterkę książeczki  „The Dot”.

      Książeczka” The Dot” opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

      Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji - Międzynarodowego Dnia Kropki. Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy, są podejmowane działania, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

     • Pasowanie pierwszoklasistów

     • 15 października w Szkole Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych. Temu wydarzeniu towarzyszył podniosły nastrój, uczniowie uroczyście ślubowali: być dobrym i uczciwym, strzec honoru i dobrego imienia Szkoły, szanować swoich nauczycieli, przełożonych i rodziców, uczyć się i kochać Ojczyznę.Dyrekcja Naszej Szkoły oraz pani dyrektor Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie poprzez przyłożenie ołówka do ramienia dokonała pasowania i zostaliśmy włączeni w poczet uczniów "Dwójki.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • We wtorek z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie odbył się uroczysty apel podczas którego uczniowie złożyli życzenia gronu pedagogicznemu, zaprezentowali swoje talenty oraz zostały wręczone nagrody dla nauczycieli. Do życzeń dołączyli się także Burmistrz Miasta Lubaczowa oraz Rada Rodziców.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2, im. Obrońców Lubaczowa
   • +48 16 632 94 25
   • ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów Poland