• Warsztaty – Ogród dobrych słów

     • W ubiegłym  tygodniu uczniowie klasy 3b z wychowawcą, uczestniczyli w warsztatach

      w MBP. Tematem przewodnim był savoir-vivre dla najmłodszych, czyli  jak uczyć się dobrych manier.

      Absolutny niezbędnik savoir-vivre:

      1.  Używamy magicznych słów: proszę, dziękuję i przepraszam.

      To chyba najważniejsza zasada dobrego wychowania. Cóż, proszę, dziękuję i przepraszam to słowa-klucze, które powinniśmy stosować w sposób wręcz mechaniczny. Z czasem uprzejmość w tym zakresie stanie się nawykiem.

      2. Nie przerywamy rozmowy, nie przeszkadzamy, chcąc zwrócić na siebie uwagę

      3. Negatywne opinie i komentarze zachowujemy dla siebie

      4. Mówimy „Dzień dobry”,  i zawsze  odpowiadamy na pozdrowienia

      5. Dzień dobry, mówi Ula, czy mogę rozmawiać z Helą?- zawsze należy się przedstawić, dzwoniąc do koleżanki, kolegi.

      6. Nie używamy wulgaryzmów.

      7. Nie szydzimy z innych - odnosimy się do wszystkich z szacunkiem
      8. Publicznie nie bekamy, nie "bączymy", a kiedy kichamy bądź kaszlemy - zasłaniamy nos i usta.

      Po zapoznaniu się z kodeksem dobrego zachowania, uczniowie odegrali scenki dramowe w grupach, w których tematem przewodnim była grzeczność na co dzień.

       

                                                                                            Monika Wachnianin

       

       

     • Kręci mnie bezpieczeństwo

     • 25 października uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej Nr 2 uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez Strażaków PSP w Lubaczowie w ramach akcji prewencyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo ”. Celem spotkania było przypomnienie numerów alarmowych 998 i 112, dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną, na czym polega praca strażaka, a także że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, obejrzały wyposażenie wozu strażackiego. Strażacy pokazali nożyce do cięcia metalu i zapoznali najmłodszych z działaniem sygnalizatora bezruchu.  Uczniowie mogli przymierzyć strój strażacki.

      Strażacy przypomnieli zasady bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia, a także odpowiedniego zachowania się w szkole i w domu.

      Odbył się pokaz stroju do akcji gaśniczych, użycia sprzętu gaśniczego i sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej.

      Kilka dni wcześniej uczniowie uczestniczyli w ewakuacji szkoły w ramach akcji "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa", którą nadzorował  kpt. Wojciech Wus z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie.

     • Prosimy o głosy dla naszych projektów

     • Prosimy o głosy dla naszych projektów: "małego" nr 7 - Parking rowerowy ze stacją naprawczą (miejsce obok rzutni, po prawej stronie przy wjeździe na teren szkoły) oraz "dużego" nr 9 - Aktywne przejście dla pieszych przy SP2! Wspólnie zmieniajmy naszą przestrzeń!!!

     • Międzynarodowy Dzień Kropki – warsztaty w MBP

     • Miesiąc temu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji uczniowie klasy 3b uczestniczyli w warsztatach w MBP. Wysłuchali krótkiej prelekcji na temat obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki i poznali główną bohaterkę książeczki  „The Dot”.

      Książeczka” The Dot” opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

      Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji - Międzynarodowego Dnia Kropki. Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy, są podejmowane działania, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

     • Pasowanie pierwszoklasistów

     • 15 października w Szkole Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych. Temu wydarzeniu towarzyszył podniosły nastrój, uczniowie uroczyście ślubowali: być dobrym i uczciwym, strzec honoru i dobrego imienia Szkoły, szanować swoich nauczycieli, przełożonych i rodziców, uczyć się i kochać Ojczyznę.Dyrekcja Naszej Szkoły oraz pani dyrektor Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie poprzez przyłożenie ołówka do ramienia dokonała pasowania i zostaliśmy włączeni w poczet uczniów "Dwójki.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • We wtorek z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie odbył się uroczysty apel podczas którego uczniowie złożyli życzenia gronu pedagogicznemu, zaprezentowali swoje talenty oraz zostały wręczone nagrody dla nauczycieli. Do życzeń dołączyli się także Burmistrz Miasta Lubaczowa oraz Rada Rodziców.

     • Odznaka wzorowego pieszego

     • W dniu 30.09.2019r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla uczniów klas II pod hasłem „Odznaka wzorowego pieszego”. Celem konkursu było pobudzanie twórczej wyobraźni uczestników oraz rozwijanie zainteresowań z zakresu różnych technik plastycznych. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów: I miejsce – Bartłomiej Skibicki kl. II „d”

      II miejsce- Gabriela Frant kl. II „b”

      III miejsce – Klaudia Łuczak kl. II „b”

      Wyróżnienia: Aleksander Iwanejko kl. II „a” Emilia Pacuła kl. II „b” Dawid Sokół kl. II „d” Gabriela Kobiałka kl. II „d”

      Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

      Gratulujemy!!!

      Zofia Czerniak Jolanta Kulczycka – Cozac

     • „Serce w zakrętce”

     • Otrzymaliśmy podziękowanie od pani Martyny za nakrętki przekazane w ubiegłym roku.

      Akcja trwa nadal. Zakrętki można cały czas przynosić do biblioteki szkolnej.

      Prosimy wszystkich o przyłączenie się do akcji :)

     • Konkurs „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA"

     • Z okazji Dnia Głośnego Czytania biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów klas III konkurs „MISTRZ  PIĘKNEGO  CZYTANIA”.

      Celem konkursu była promocja czytelnictwa, rozwijanie aktywności czytelniczej oraz możliwość prezentacji umiejętności pięknego czytania przez uczniów. Konkurs odbył się 30 września, wzięło w nim udział 18 uczniów. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom, właściwy dobór lektury. Wszyscy uczniowie otrzymali zakładki do książki i słodki upominek.

      Komisja Konkursowa przyznała następujące nagrody:

      I miejsce        - Karol Hypiak kl. III c

      II miejsce       - Julia Gelmuda kl. III a

                             - Maja Hirny  kl. III b

      III miejsce      - Katarzyna Pawlos  kl. III a

                              - Tomasz Sawicki kl. III c

      Wyróżnienie  - Kamil Bernacki kl. III c

                              - Tymoteusz Szabatowski kl. III c

      Gratulujemy!!!

       

     • „Obywatel Rzeczypospolitej Polskiej – gen. Stanisław Dąbek”

     •  18.09.2019r.w Szkole Podstawowej Nr 1 odbył się  VI Powiatowy Konkurs  Historyczny pt. „Obywatel Rzeczypospolitej Polskiej – gen. Stanisław Dąbek”.

      Nasze uczennice: Kinga Furgała z kl.VIIIa, Julita Margraf z kl.VIIb oraz Patrycja Szychter z kl. VIIb zdobyły wyróżnienia.

     • Udział naszych uczniów w IV Pikniku Ekologiczno-Geologicznym

     • „Ekologiczne środowisko – zdrowy człowiek” pod takim hasłem 11 września 2019 r. odbył się IV Piknik Ekologiczno – Geologiczny, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Lubaczowie. Naszą szkołę reprezentowały klasy IV a, VII a, VIII a, b i c. Celem pikniku była promocja zachowań proekologicznych wśród mieszkańców powiatu lubaczowskiego. Oprócz wielu atrakcji znanych z poprzednich edycji pikniku, w tym roku na uczestników czeka dodatkowa atrakcja - strefa edukacji geologicznej i paleontologicznej, zorganizowana przez Centralne Muzeum Geologiczne w Warszawie. Uczniowie wzięli również udział w happeningu antysmogowym podczas, którego skandowano hasło „Lubaczów kocha dzieci. Lubaczów nie pali śmieci”.

     • Kasztany na wagę złota

     •     W tym roku po raz szósty w naszej szkole będziemy zbierać kasztany i żołędzie dla zwierząt leśnych. Zachęcamy wszystkich - dużych i małych do wycieczek i spacerów, i zbierania tych darów jesieni. 

          Mamy nadzieję, że nasza społeczność jak zwykle nie zawiedzie. 

      Odbiorcami są myśliwi z Koła Łowieckiego "Ryś".

          Zbiórka trwa do końca października. Zapraszamy z darami do biblioteki szkolnej w godz. 8.00 - 14.00.

     • Spotkanie Rad Oddziałowych

     • 19 września br. o godz.17.45 w sali nr 19 odbędzie się spotkanie Rad Oddziałowych tzw. Trójek Klasowych. Obecność obowiązkowa.

      Rada Rodziców SP2

     • Koncert gitarowy

     •  Dnia 06.09.2019 r. w naszej szkole odbył się koncert gitarowy prowadzony przez Pana Jacka Albina Ostrowskiego. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć wszechstronnie uzdolnionego gitarzystę, który zaprezentował szeroki wachlarz swoich możliwości. Pan Jacek podzielił się z nami swoją wiedzą na temat swojej pasji. Dziękujemy za poświęcony czas.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2, im. Obrońców Lubaczowa
   • sekretariat@sp2.lubaczow.pl
   • +48 16 632 94 25
   • ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów Poland