• Święto Szkoły

     • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Obrońców Lubaczowa obchodziła święto swojego patrona. Przywołana została pamięć o Obrońcach Lubaczowa. Święto Szkoły to podniosła i uroczysta chwila, którą celebrowaliśmy z władzami miasta, zaproszonymi gośćmi, nauczycielami – emerytami i całą społecznością szkolną.

      Podczas akademii zostały przywołane krwawe momenty z historii Polski i Lubaczowa, a także bohaterstwo i odwaga tych, którzy walczyli o wolną Ojczyznę.

       

     • Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej Nr 2

     • „Jeśli, ktoś tu przyjdzie do nas, żeby nie wiem jaki śmieszny, mały bąk

      bardzo szybko się przekona, ile znajdzie tu pomocnych rąk!"

                  Taką obietnicę od uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Obrońców Lubaczowa otrzymały przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 1 „Kraina uśmiechu”  i Miejskiego Przedszkola Nr 3 „Wesoła Trójeczka” podczas Dnia Otwartego w SP2.

                  Przedszkolaki zostały powitane na sali gimnastycznej, gdzie piosenkami, wierszami i krótkimi scenkami zostały „wprowadzone” w życie szkoły. Na ten dzień zaplanowano mnóstwo atrakcji – było stoisko eksperymentalne przygotowane przez uczniów klas 6 pod okiem p. Anny Strykowskiej, teatrzyk Kamishibai przygotowany przez uczniów klasy 3 pod opieką p. Małgorzaty Pietrzyckiej, zajęcia w bibliotece zorganizowane przez kółko biblioteczne z p. Marią Wach, zabawy integracyjne i ruchowe z drużyną harcerską i zuchową pod kierownictwem p. Katarzyny Kubiszyn. Wszystkie zajęcia dostarczyły mnóstwa radości i dobrej zabawy. Dzieci miały okazję poznać szkołę i spędzić czas ze starszymi kolegami i koleżankami.

       Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu uśmiechnięci i pełni zapału do pracy.

     • Dzień Dziecka w SP2

     • W Szkole Nr 2 świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Klasy młodsze bawiły się pod czujnym okiem wychowawców i wodzirejki Ani. Były malowane twarze i rysunki na parkingu szkoły. Dzień Dziecka, to najszczęśliwsze święto na świecie – nie zabrakło więc uśmiechów, radości, a także wspaniałego słońca.

      Dla klas starszych zostały przygotowane zawody drużynowe i rozgrywki sportowe m.in. w piłkę nożną i siatkową.

      Nie zabrakło także łakoci, wszyscy uczniowi zostali poczęstowani lodami.

     • Żywioły Lasu

     • Dwunastu uczniów naszej szkoły (podzielonych na 3 zespoły - Leśne grzybki, Muchomory i Biedronki) wzięło udział w regionalnych rozgrywkach  ogólnopolskiego turnieju gry planszowej  „Żywioły Lasu”, które odbywały się Nadleśnictwie Lubaczów.

      Żywioły Lasu to strategiczna gra planszowa, w której uczestnicy mają okazję, żeby  „poczuć się leśnikiem”. Każdy gracz musi zadbać o kondycję lasów, ochronić go przed pożarem oraz podejmować decyzje związane z zapanowaniem nad przeciwstawnymi sobie żywiołami – ogniem i wodą.

      Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie i zakończyła się dla naszych uczniów sukcesem, zajęliśmy V, III i II miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

     • RAZ - DWA - TRZY DWÓJKA !

     • Uczniowie Lubaczowskiej Dwójki po raz trzeci z rzędu wywalczyli tytuł Mistrza Powiatu Lubaczowskiego w piłce nożnej chłopców. Młodzi sportowcy nie mieli sobie równych w roku szkolnym 2016/2017, 2017/2018 oraz 2018/2019. Zawody rozegrane były w Oleszycach dnia 08.06.2019 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej - piłka nożna chłopców. W rozgrywkach udział wzięło 11 drużyn .

      Skład zwycięskiej drużyny: Leszczyński Patryk /GK/, Mróz Jakub, Junik Kacper, Cołta Patryk, Lesiczka Maciek, Lis Tomasz, Witkoś Aleksander, Rawski Kacper, Krzyśkowski Paweł.   Trener: Witold Zaborniak

      Klasyfikacja końcowa :

      1. SP 2 Lubaczów
      2. SP Stary Dzików
      3. ZSP Lisie Jamy
      4. SP Młodów
      5. SP Łukawiec
      6. SP 1 Lubaczów
      7. SP Horyniec
      8. SP Oleszyce,

      SP W. Oczy

      1. SP Stare Oleszyce
      2.  SP Narol
     • Nasza uczennica laureatką!

     • Patrycja uczennica kl.VI została laureatką XXVI Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele. Konkurs był organizowany przez Wydział Nauki  i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu. Patronat nad Konkursem objął biskup diecezjalny Marian Rojek. Dla laureatów w ramach nagrody została przygotowana przez Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu dwudniowa pielgrzymka, szlakiem Ojca Świętego Jana Pawła II: Kraków-Kalwaria Zebrzydowska-Wadowice.

       Patrycji gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych.

     • „Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie...”

     •  

       

      8 kwietnia prawie wszyscy nauczyciele i pracownicy naszej szkoły podjęli  trudną decyzję                

      o przystąpieniu do strajku.

      Wierzyliśmy, że nasz bunt zmieni polską szkołę.

      Chcieliśmy, aby nasz uczeń zdobywał  potrzebną wiedzę, a nie realizował przestarzałe, nieadekwatne do współczesnych realiów podstawy programowe, żeby szkoła była miejscem ciekawych odkryć, a nie wkuwaniem faktów, regułek i wzorów, żeby reforma  nie polegała na upchnięciu treści z trzech lat gimnazjum do 7 i 8 klasy.

      Pragnęliśmy, aby z naszymi dziećmi pracowali zadowoleni nauczyciele.

      Strajk został zawieszony…

      Ale nasze żądania, marzenia i aspiracje są ciągle aktualne.

       

      Dziękujemy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkół i przedszkoli  za wspólne trwanie
      w strajku. Jesteśmy dumni, że mogliśmy być razem.

      Szczególne podziękowania składamy naszym uczniom i rodzicom, którzy zrozumieli,                       

      że decyzja o strajku była problematyczna, ale innej nie mogliśmy podjąć. Jesteśmy wdzięczni za  wsparcie i  słowa otuchy ,  bo bez Was byłoby jeszcze trudniej.

      Dziękujemy wszystkim,  którzy wspierali nas w walce o dobrą zmianę w polskiej edukacji.

       

                                                                                                    Strajkujący nauczyciele i pracownicy „Dwójki”

       

      Kochani uczniowie, zapraszamy 6 maja do szkoły.

       

       

    • Razem łatwiej
     • Razem łatwiej

     • Grupa uczniów wraz z koordynatorami: p. R. Drewniak i K. Antonik- Brzyską uczestnicząca w projekcie "Razem łatwiej" wybrała się do Miejskiego Przedszkola nr 3. Uczniowie pod opieką p. W. Zaborniaka przeprowadzili zajęcia w ramach pierwszej pomocy. Dzieci miały również okazję samodzielnie przeprowadzić resuscytację z użyciem fantomów oraz przećwiczyć układanie osoby nieprzytomnej w pozycji bezpiecznej. Kolejną atrakcją było wykonanie plakatów z pomocą p. Wachnianin. Dziękujemy za miłe przyjęcie i czekamy na kolejne zaproszenie.

     • Razem łatwiej

     • W ramach projektu „ Razem łatwiej” 10.05.2019 rozegrano niezwykły , międzypokoleniowy mecz siatkówki. W meczu uczestniczyły mieszane  drużyny uczniów, pracowników  Szkoły Podstawowej nr 1, MOSiR i Szkoły Podstawowej nr 2.  Rozgrywka była bardzo wyrównana a na trybunach można było usłyszeć spekulacje na temat potencjalnej przewagi jednej z drużyn J . Jednak w sporcie nic nigdy nie jest do końca pewne, bo dzielni i wytrwali gracze do końca walczyli. Po meczu  na uczestników meczu czekał  zrobiony w ramach kolejnego projektu „ Kultura jedzenia, jedzenie w kulturze” pyszny poczęstunek.

      Członkowie Grup  inicjatywnych  składają gorące podziękowania wszystkim uczestnikom meczu: uczniom, nauczycielom, pracownikom SP 1, SP 2 i MOSiR oraz kibicom. 

     • Uwaga

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie informuje,  iż z dniem 27 kwietnia strajk w szkole zostaje zawieszony.

      Dni 29, 30 kwietnia i 2 maja są wolne od zajęć dydaktycznych. W szkole prowadzone są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, nie będą wydawane obiady.

      Zajęcie dydaktyczne rozpoczną się 6 maja 2019 r.

    • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     •      W dniu 2 kwietnia cała społeczność Szkoły Podstawowej Nr 2 włączyła się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Obchody tego dnia poprzedziło całotygodniowe przygotowanie w postaci przeprowadzonych lekcji nt. Autyzmu.

               Gościliśmy uczniów z Zespołu Placówek im. Jana Pawła II, wraz z panią Renatą Sieradzką – Koperczak, z którymi spotkali się uczniowie klasy szóstej i wspólnie zrobili kartki świąteczne.

                   Odwiedzili nas także uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. św. Józefa w Oleszycach pod opieką pani Moniki Niezdropy. Razem z uczniami klas siódmych pod czujnym okiem pani Małgorzaty Szabatowskiej wykonali kartki świąteczne metodą haftu matematycznego. Czas wykonywania ozdób uczestnicy WTZ uświetnili krótkim występem – zaśpiewali dla nas piękne polskie piosenki.

                  Grupa uczniów z Zespołu Placówek pod opieką pani Agnieszki Dudzic - Drozd wraz z piątą i trzecią klasą szkoły podstawowej wzięła udział w zawodach sportowych, których organizacji podjęła się pani Monika Wachnianin.

                  W akcję podnoszenia świadomości na temat autyzmu włączyli się również rodzice naszych uczniów, którzy stworzyli gazetkę z informacjami dotyczącymi Autyzmu widzianego oczami rodzica.

                  Dodatkowo w szkole został ogłoszony konkurs "Klasa na niebiesko" dotyczył on wykonania najładniejszego niebieskiego wystroju sali, a uczniowie ubrani tego dnia w kolorze niebieskim byli zwolnieni z pytania.

                   Wszystkim, którzy aktywnie przyłączyli się do propagowania wiedzy o Autyzmie gorąco dziękujemy. Szczególne podziękowania składamy pani Barbarze Guzek, która koordynowała wszystkie działania, a także dyrekcji szkoły za przychylność i otwartość.

       

    • Powitanie wiosny z dziećmi w przedszkolu
     • Powitanie wiosny z dziećmi w przedszkolu

     • Uczennice kl. VIII b i Vc z Klubu czytelniczego powitały wiosnę razem z dziećmi w przedszkolu nr 3 „Wesoła Trójeczka” i nr 1 „Kraina uśmiechu”. Dzieci wysłuchały wierszy o wiośnie, wywiadu z panią Wiosną,  obejrzały scenkę „Bocian i żaby”. Brały bardzo aktywny udział w zajęciach, odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki o wiosennych kwiatach i ptakach, bawiły się w różne zabawy ruchowe, np. naśladowały mieszkańców łąki, itd.

       

    • Pierwszy Dzień Wiosny
     • Pierwszy Dzień Wiosny

     • 21.03. nasi uczniowie przywitali wiosnę. Klasy 1- 3 wzięły udział w konkursach "Wiosenne zagadki", w którym zwyciężyła klasa 3 "a" oraz na najciekawsze wiosenne przebranie. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Klasy starsze rozegrały turniej siatkówki, w którym zwyciężyła klasa 3 "c", II miejsce zajęła klasa 7 "b" a III klasa 8 "a". Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary.

    • Dzień Francuski w LO
     • Dzień Francuski w LO

     • W zeszłym tygodniu uczniowie naszej szkoły odwiedzili Liceum Ogólnokształcące, aby razem z uczniami tamtejszej szkoły wziąć udział w tzw. "Dniu Francuskim". Przygotowano wiele ciekawych atrakcji np. pokaz beatboxu, konkurs językowy, pokaz francuskiej mody i tańca. Mogliśmy też skosztować specjałów francuskiej kuchni, posłuchać tamtejszych utworów oraz bliżej poznać kulturę i język Francuzów. Zorganizowano również konkurs „Poliglota lubaczowski”, który wygrali uczniowie naszej szkoły – M. Bogusławski i J. Bednarczyk.

      N.Kobiałka 8b

    • Rekolekcje - organizacja
     • Rekolekcje - organizacja

     • Klasy I - IV
      poniedziałek 18.03
      8.15 - Msza św. w konkatedrze
      ok.9.30 - spotkanie z s. Andrzeją i ks. Markiem (treningówka)
      Po spotkaniu lekcje zgodnie z planem

      wtorek 19.03
      1 lekcja w klasach
      8.50 - Msza św. w konkatedrze
      ok.9.50 - spotkanie z s. Andrzeją i ks. Markiem (treningówka)
      Po spotkaniu lekcje zgodnie z planem

      środa 20.03 - wyjątek - klasy IV tak jak klasy V - VIII
      1,2 lekcja zgodnie z planem
      10.30 - Msza św.
      Po Mszy lekcje odwołane

      Klasy V - VIII i III gim

      poniedziałek 18.03
      8.15 - Msza św. w konkatedrze
      9.15 - spotkanie z M. Mędrzakiem (kościół)
      Po spotkaniu lekcje zgodnie z planem

      wtorek 19.03
      8.15 - nauka rekolekcyjna
      8.50 - Msza św.
      ok. 9.45 spotkanie z P. Hurlak
      Po spotkaniu lekcje zgodnie z planem

      środa 20.03
      10.00 - spowiedź
      10.30 - Msza św.
      11.30 - spotkanie z P. Hurlak
      Po Mszy lekcje odwołane

    • Potyczki z językiem polskim
     • Potyczki z językiem polskim

     • Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego biblioteka szkolna zorganizowała wspólnie z polonistkami konkurs dla klas VI „Potyczki z językiem polskim”. Część pisemną – test rozwiązywali wszyscy uczniowie. Do drugiego etapu przeszło 12 osób, które zdobyły najwięcej punktów. W części ustnej uczestnicy musieli zmierzyć się z „łamańcami językowymi” – trudnymi do wypowiedzenia zdaniami i wierszykami.

      Laureatami zostali:

      I miejsce   -   Jagoda Bentkowska kl. VI b

                            Paulina Misztal kl. VI b

      II miejsce  -   Julia Furgała kl. VI c

                            Patrycja Ługowska kl. VI b

      III miejsce -  Julita Margraf kl. VI b

      Wyróżnienie – Wiktoria Lomber kl. VI a

                               Patrycja Szychter kl. VI b

                                                                Gratulujemy!

       

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2, im. Obrońców Lubaczowa
   • sekretariat@sp2.lubaczow.pl
   • +48 16 632 94 25
   • ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów Poland