• Konkurs recytatorski
     • Konkurs recytatorski

     • W Piątek 8 lutego w Wielkich Oczach odbył się Powiatowy Hufcowy Konkurs Recytatorski pod hasłem „Dla Ciebie Polsko i dla Twojej chwały”. 

      Uczestnikami były zuchy, harcerze i harcerze starsi z gromad i drużyn działających na terenie powiatu lubaczowskiego. W konkursie wzięło udział 34 uczestników. Konkursowiczów oceniła czteroosobowa komisja w składzie: Maria Mulak (przewodnicząca), Beata Sobków-Pawlik, Marta Dobrowolska i ks. Michał Moń. Szkołę Podstawową Nr 2 reprezentowały Zuchy z 6 GZ „Leśne Grzybki” Michalina Pióro, Hubert Frant oraz Daria Ozimek. Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i zaangażowania oraz dziękujemy za wspaniałe przyjęcie.

    • Ferie zimowe
     • Ferie zimowe

     •  

       

      Życzymy wszystkim uczniom miłych, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.

    • Międzynarodowe spotkania
     • Międzynarodowe spotkania

     • W dniu dzisiejszym, tj. 07.02. br. nauczyciel języka angielskiego, Pani Magda Misztal, zaprosiła do naszej szkoły dwie zagraniczne studentki - Djamilly oraz Swathi. Na spotkaniu zaprezentowały swoje kraje, a mianowicie, Brazylię oraz Indie. Dziewczyny przybliżyły tematykę związaną z: położeniem geograficznym, tańcem, jedzeniem, sztuką, religią, zabytkami oraz tradycjami związanymi z ich miejscem zamieszkania. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie wśród społeczności uczniowskiej. Zaproszeni uczniowie z klasy VIII b wraz z Panem Tomaszem Strycharzem chętnie zadawali pytania gościom, rozmawiali w języku angielskim. Z kolei dzieci z klasy II c uczyły się brazylijskiego tańca oraz wyrazów w ojczystych językach zaproszonych studentek.

      W zeszłym miesiącu naszą szkołę odwiedzili również studenci z Chin, Brazylii i Kolumbii.

      Były to jedne z najciekawszych dni w naszej szkole.

        

    • Podziękowanie
     • Podziękowanie

     • Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom

      i rodzicom, którzy pomogli zorganizować nam kawiarenkę dla Mateusza.

      Zebraliśmy 1370zł. 

      Wielkie podziękowania dla naszych smakoszy,

      którzy z taką ochotą wykupili wszystkie słodkości i inne pyszności. 

    • Zwycięstwo "Dwójki" w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
     • Zwycięstwo "Dwójki" w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

     • Drużyna Szkoły Podstawowej NR 2 bezkonkurencyjna w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. Zawody sportowe zostały rozegrane 19.01.2019 w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Oleszycach. Do rywalizacji przystąpiło aż 11 drużyn reprezentujących Szkoły Podstawowe i Gimnazja z całego Powiatu.

       

      Wyniki ścisłego finału:

      SP 2 Lubaczów – SP Horyniec 5 : 1

      SP Horyniec – SP Oleszyce  1 : 7

      SP 2 Lubaczów – SP Oleszyce 4 : 1

       

      Kolejność końcowa:

      1. SP 2 Lubaczów
      2. SP Oleszyce
      3. SP Horyniec
      4. SP Basznia
      5. SP Lisie Jamy
      6. SP Łukawiec
      7. SP Cieszanów
      8. Gim. Narol
      9. Gim. Cieszanów
      10. SP Ruda Różaniecka
      11. SP Wielkie Oczy

       

      Skład zwycięskiej drużyny: Tomasz Lis , Jakub Mróz, Miłosz Mazur, Sebastian Gudz, Mateusz Sopel, Krystian Bułas, Jan Milo, Patryk Cołta, Hubert Sawkiewicz, Kacper Junik . 

                                                                                             Trener: Witold Zaborniak                                                                                                                                                                                                                                      

                                                                  

    • Zajęcia dla Zuchów
     • Zajęcia dla Zuchów

     • 15.01.2019 odbyły się zajęciach w Hufcu dla Zuchów z 6 Gromady Leśne Grzybki. Zuchy brały udział w zbiórce którą prowadziła Pani dh. phm. Anna Hawrylak. 

    • Apel bożonarodzeniowy
     • Apel bożonarodzeniowy

     • 21.12.2018r. w naszej szkole odbył się Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia pt. „Tradycje i zwyczaje świąteczne”. Nasze święta obfitują w piękne tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie. O wielu zapomniano, ale niektóre przetrwały do dzisiejszego dnia i są pielęgnowane w polskich domach, wzbogacają nasze świąteczne przeżycia. O tych tradycjach przypomnieli nam uczniowie kl. V c i kl. VI b wraz z katechetami: ks. Markiem Sajem i s.Andrzeją Niemczyk. Teksty były przeplatane śpiewami kolęd, które wraz z uczniami przygotował pan Andrzej Kindrat. Na koniec akademii świąteczne życzenia złożył p. dyrektor Tomasz Ratowski oraz przewodnicząca Samorządu Szkolnego Martyna Czerniak.

       

    • Jasełka dla dzieci w SOSW w Lubaczowie
     • Jasełka dla dzieci w SOSW w Lubaczowie

     • Uczniowie kl. IV a uczestniczą w zajęciach z dziećmi autystycznymi w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Przed świętami Bożego Narodzenia wystawili dla nich jasełka.

      Jako, że Polacy w tradycji to mają
      I co roku o tej porze Jasełka przedstawiają.
      Więc my także z radością chcemy kolędować
      I małemu Jezusowi serca ofiarować…”

              

    • Rekrutacja do LOWE za granicą
     • Rekrutacja do LOWE za granicą

     • Uwaga Nauczycielu! Szkoliłeś osoby dorosłe w ramach LOWE? Podnieś swoje kompetencje! Nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu "LOWE za granicą", zakładającego szkolenia z zakresu języka angielskiego, a także wyjazdy szkoleniowe za granicę - do Hiszpanii i Litwy. Poniżej informacje od partnera oraz link do regulaminu rekrutacji.

      Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” z siedzibą w Lublinie ogłasza rozpoczęcie rekrutacji uczestników do projektu pn. „LOWE abroad – non-vocational adult education and learning communities” realizowanego w ramach programu Erasmus +, Akcja I: Mobilność Kadry Edukacji Dorosłych w ramach sektora Edukacji Dorosłych, nr umowy 2018-1-PL01-KA104-049792
      Projekt „LOWE za granicą - wsparcie niezawodowej edukacji osób dorosłych oraz społeczności uczących się” jest powiązany z projektem „modeLOWE Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji dla obszarów zdegradowanych i defaworyzowanych” zrealizowanym przez Fundację „OIC Poland” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (POWER).
      Projekt LOWE za granicą zakłada poprawę kompetencji kadry ośrodków LOWE potrzebnych do wspierania uczenia się osób dorosłych (dorosłych słuchaczy) i rozwój współpracy międzynarodowej w tym zakresie poprzez realizację zagranicznych wyjazdów edukacyjnych kadry LOWE tj. koordynatorów, animatorów oraz trenerów oraz kadry Fundacji „OIC Poland”.

      Planowane działania edukacyjne podczas mobilności obejmują wyjazdy zagraniczne w formie kursów za granicą wynikające z potrzeb w zakresie poprawy jakości pracy, poszerzenia oferty i umiędzynarodowienia organizacji. Kursy zostaną zorganizowane w organizacjach zajmujących się niezawodową edukacją dorosłych na Litwie oraz w Hiszpanii w okresie od września 2019 roku do maja 2020 roku.

       

      WARUNKI UCZESTNICTWA

      W projekcie mogą wziąć udział osoby fizyczne/ przedstawiciele:

      Kadry administracyjnej Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji (LOWE) które przystąpiły do ww. Projektu - koordynatorzy, animatorzy, administratorzy – 2 osoby z każdego LOWE
      Kadry trenerskiej Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji (LOWE) które przystąpiły do ww. Projektu - trenerzy, nauczyciele – 2 osoby z każdego LOWE
      Kadry trenerskiej Polskiej Fundacji Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego
      „OIC Poland” z siedzibą w Lublinie – 2 osoby
      Kadry menedżerskiej Polskiej Fundacji Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” z siedzibą w Lublinie – 2 osoby
      Ww. osoby muszą aktywnie działać w obszarze niezawodowej edukacji dorosłych na szczeblu lokalnym, krajowym lub międzynarodowym.
      Regulamin:
       http://www.oic.lublin.pl/…/ck…/userfiles/files/REGULAMIN.pdf

       

      Więcej informacji w sekretariacie szkoły!

    • Wesołych Świąt!
     • Wesołych Świąt!

     •  

      Na zbliżające się Święta

      pragniemy złożyć życzenia

      przeżywania Bożego Narodzenia

      w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze.

      Kolejny zaś Rok  niech będzie czasem pokoju

      oraz realizacji osobistych zamierzeń.

      Społeczność SP 2 w Lubaczowie

    • Nasza uczennica laureatką Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci
     • Nasza uczennica laureatką Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci

     •  Patrycja z klasy 6 b otrzymała nagrodę Jury Dziecięcego w eliminacjach finałowych w kategorii recytacja, które odbyły się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Gratulujemy!!!

       

      Patrycja zdobywa również wyróżnienia w innych konkursach: 8 grudnia 2018 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbył się XXX Turniej Wierszy Jednego Poety im. Ewy Lis. Jubileuszową edycję poświęcono twórczości wybitnej polskiej poetki, Ewy Lipskiej, która w 1988 r. była bohaterką i gościem V Turnieju. Drugą nagrodę otrzymali Patrycja Sz. kl. 6b i Miłosz M. z 3c G, Jan A. otrzymał wyróżnienie za dojrzałość sceniczną. Wszyscy reprezentowali Miejski dom Kultury w Lubaczowie.

       

      Serdecznie gratulujemy!!!

    • Stpendiada Wczesnoszkolna klas 2 i klas 3
     • Stpendiada Wczesnoszkolna klas 2 i klas 3

     • W dniach 10.12-14.12.br. uczniowie klasy 2a, 2b i 3a wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Stypendialnym „Stypendiada Wczesnoszkolna” w czterech kategoriach :

      Konkurs Czytelniczy „Abecadło”

      Konkurs Ortograficzny „Ortografek”

      Konkurs matematyczny „Plusik”

      Konkurs Plastyczny „Plastuś”.

      Zadania konkursowe były na wysokim poziomie, każdy arkusz zawierał 20 pytań otwartych podzielonych na 4 części i nasi uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą. Wyniki poznamy 28 lutego 2019r. Trzymamy kciuki!

                                                                                                    MonikaWachnianin

    • Okładka mojej ulubionej książki
     • Okładka mojej ulubionej książki

     • 11 grudnia w Oddziale dla Dzieci MBP odbył się II etap Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Okładka mojej ulubionej książki”.

      Komisja złożona z Pań bibliotekarek MBP wyłoniła laureatów:

      Kategoria klas IV - VI

      1 miejsce - Oliwia Horeczy  SP 2

      2 miejsce - Dominika Szałańska  SP 2

      3 miejsce - Wiktoria Rokosz  SP 1

      Wyróżnienia

      Aleksandra  Szybiak  SP 1

      Alicja Jawna  SP 1

      Natalia Mazurkiewicz  SP 1

       

       Kategoria klas VII – VIII i III Gim.

      1 miejsce - Julia Małecka  SP 2

      2 miejsce – Paulina Mazurkiewicz SP 2

      3 miejsce – Igor Furgała SP 2

      Wyróżnienie

       Martyna Sawkiewicz  SP 2

       

      GRATULUJEMY !!!!!

       

      Serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej nr 1 za udział w konkursie, Miejskiej Bibliotece Publicznej za współorganizację i poczęstunek.

      Nagrody ufundowali  organizatorzy  i Bank PEKAO w Lubaczowie.

      Jolanta Kania, Maria Wach

       

       

    • Bezdomne koty i psy otrzymają naszą pomoc
     • Bezdomne koty i psy otrzymają naszą pomoc

     • Wzorem lat ubiegłych naszej  szkole odbyła się cykliczna akcja pomocy bezdomnym zwierzakom. Koordynatorem akcji było szkolne koło LOP pod opieką
      p. Elżbiety Wolanin we współpracy
      z  p. Anną Strykowską.

      Akcję zainicjowała kawiarenka na rzecz zwierząt zorganizowana przez członków SK LOP, z której uzyskano dochód w kwocie 730 zł. Został on w części przekazany na zakup karmy naszym lokalnym wolontariuszom, którzy z poświęceniem opiekują się bezdomnymi lubaczowskimi kotami, a z którymi nasza szkoła współpracuje.

      Przez cały listopad na terenie szkoły trwała zbiórka karmy oraz akcesoriów dla psów i kotów. Uczniowie chętnie włączali się do akcji wrzucając karmę suchą oraz puszki do przygotowanych pudełek. Zebrano ok. 160 kg. Najwięcej karmy zebrano w  klasach VI A oraz IV D i klasy te w nagrodę mogą wybrać sobie dzień bez pytania w miesiącu grudniu. Cieszymy się, że tak wielu uczniów wzięło udział w naszej akcji  i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im  obojętny.

      Zebrana karma zostanie posegregowana
      i przekazana schronisku w Orzechowcach. Schronisko odwiedzą wtedy najbardziej aktywni wolontariusze.

      Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych  w  jaką mogą włączyć się dzieci i młodzież. Mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków ma znaczenie.  Dlatego dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję i pokazali, że dzielenie się tym co mamy - to dobry nawyk.

      Serdecznie dziękujemy

       

    • Podsumowanie Tygodnia- " Z PASJĄ PO ZDROWIE" w naszej szkole
     • Podsumowanie Tygodnia- " Z PASJĄ PO ZDROWIE" w naszej szkole

     • Od 3 do 7 grudnia uczniowie naszej szkoły brali udział w Tygodniu Zdrowego Stylu Zycia..

      W poniedziałek w odpowiedzi na hasło przewodnie: JEDZ OWOCE i WARZYWA, młodsi  uczniowie z   klas I-III przygotowali  w trakcie lekcji ozdoby (opaski, kotyliony) z owocem jako motywem przewodnim.

      Starsi uczniowie, przychodząc  do szkoły przebrani za owoc lub warzywo lub z  ozdobą z owocowo – warzywnym motywem, mogli cieszyć się dodatkowym dniem bez pytania.

      We wtorek grupy projektowe z klas 7a i 7b dzieliły się swoją wiedzą na temat zdrowego żywienia
       z uczniami klas 3 i 4. Młodsi koledzy mogli obejrzeć ciekawe prezentacje oraz wziąć udział w quizach, w których nagrodą za dobre odpowiedzi były oczywiście owoce.

      W tym dniu został rozstrzygnięty  konkurs  na najlepszy plakat „Drogowskazy zdrowego żywienia” ,
      a prace plastyczne ozdobiły stołówkę i korytarz szkolny.

       Nagrodzeni:

      I miejsce – Dzień bez pytania dla klasy VIB,

      II miejsce – Dzień bez zadań domowych dla klasy VII A,

      III miejsce – Lekcja bez pytania z biologii lub przyrody dla klas VIIIB oraz VI A.

      W środę  udowodniliśmy, że bez wody żyć się nie da. Musieliśmy wcześniej wyjść ze szkoły J , bo właśnie wody zabrakło.

      W czwartek odwiedził nas wegański Mikołaj, który rozdawał pyszne i bardzo zdrowe prezenty. Pomógł nam także rozstrzygnąć konkurs na najciekawszą pracę plastyczną lub literacką o szkodliwości palenia papierosów.

      Nagrodzeni:

      -w kategorii  plastycznej:

      I miejsce – Nicol Rawska z  kl. V C,

      II miejsce – Mikołaj Wołoszyn z kl. V A,

      III miejsce – Piotr Meder  z kl. V C oraz Angelika Rogowska  z kl. V B,

      Wyróżnienia:  Małgorzata Bierczyńska z kl. V A, Bartosz Kucia z kl. V B, Wiktor Ratowski z kl. V C,

      -w kategorii  literackiej:

      I miejsce – Karolina Załuska z  kl. V C,

      II miejsce – Oskar Sobolewski z kl. V C,

      III miejsce – Jagoda Guzek  z kl. V C oraz Karol Mazurkiewicz  z kl. V A,

      Wyróżnienia:  Katarzyna Szczybyło  z kl. V C, Aleksander Kapłon z kl. V C, Kamila Stopyra z kl. V A,

      Uczniowie klas 5,6 i 7 w mikołajkowym prezencie otrzymali również bardzo ciekawe zajęcia z panią  Elżbietą Ważną – Rubin z Sanepidu. Zdobyli wiadomości na temat szkodliwości palenia papierosów
       i e – papierosów.

      W piątek uczniowie klas I-III przygotowywali i jedli bardzo smaczne, kolorowe i zdrowe śniadania.

      Został również wybrany najlepszy jadłospis do stołówki szkolnej.

      Cały tydzień odbywał się po hasłem „Z pasją po zdrowie” . Mamy nadzieję, że w naszej szkole hasło to obowiązuje przez  cały rok, a przedstawione działania przypominają o tym co jest zdrowe i ważne dla prawidłowego rozwoju każdego człowieka.

    • Wózek za nakrętki
     • Wózek za nakrętki

     •  

      W tym roku szkolnym dalej zbieramy plastikowe nakrętki na wózek inwalidzki dla Iwony. Korki można przynosić do biblioteki. Klasa, która zbierze najwięcej korków w I i II semestrze otrzyma w nagrodę wybrany dzień bez pytania.

      Pierwsze ważenie odbędzie się w połowie grudnia.

      Prosimy wszystkich o aktywny udział w akcji.

                               Wolontariat i samorząd szkolny

       

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2, im. Obrońców Lubaczowa
   • sekretariat@sp2.lubaczow.pl
   • +48 16 632 94 25
   • ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów