• 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • W tym dniu uczniowie klasy 3 c brali udział w tej świetnej akcji. Wysłuchali książki Joanny Olech „Szkoła na Dobrej”.

      Książka opowiada o wyjątkowej szkole, w której w Dniu Obiboka dzieci i pracownicy mogą przyjść do szkoły w piżamie. Nauczyciele dbają również o komfort swoich uczniów i  uczennic. Kiedy w klasie pojawia się Tymek, chłopiec cierpiący na mizofonię, głośny dzwonek zastępuje śpiew ptaków, a nogi krzeseł zostają zabezpieczone przed szuraniem. Choroba nowego ucznia staje się punktem wyjścia do szczerych rozmów między dziećmi. Dzięki temu Tymek zostaje szybko zaakceptowany. A wraz z nim Penelopa – szczurzyca mieszkająca w kieszeni bluzy chłopca. Szkoła przy Dobrej, to szkoła, w której wszyscy czują się bezpiecznie. Książka Joanny Olech może być punktem wyjścia do rozmowy o szkolnych relacjach. Pomoże też uwrażliwić dzieci na potrzeby innych osób.

      Wszyscy uczniowie w 3 c  z zaciekawieniem wysłuchali tekstu książki.

      Zapraszamy do biblioteki szkolnej po tę i inne ciekawe książki.

              Jolanta Kania

     • Warsztaty w MBP

     • Dnia 23.09.2022 r. klasa I c wraz z zaprzyjaźnionymi uczniami z SOSW

      w Lubaczowie uczestniczyła w warsztatach biblioterapeutycznych w MBP w Lubaczowie.

      Warsztaty oparte były na opowiadaniu „Ogród dobrych słów” i polegały

      na zachęceniu dzieci do używania pięknych słów: PROSZĘ; DZIĘKUJĘ; PRZEPRASZAM; KOCHAM CIĘ; DOBRZE, ŻE JESTEŚ; POTRZEBUJĘ CIĘ.

      Dzieci wysłuchały bajki, odpowiadały na pytania, wykonywały prace plastyczne. Obiecały, że będą pamiętać o prośbie czarodziejki Parolli i będą używać pięknych słów.

      Aleksandra Dacewicz - Huk (wych. klasy I c)

     • I Bieg Orląt z udziałem klas trzecich

     • 21 września br. odbył się

      I Bieg Orląt w którym wzięli uczniowie klas 3 naszej szkoły.

      Bieg Orląt został zorganizowany przez Miłośników Lwowa i Kresów Płd.-Wsch.O/Lubaczów.

      Od listopada 1918 do maja 1919 toczyły się walki w obronie polskiego Lwowa. Zginęło wtedy 1421 dzieci, a najmłodszy z nich Janek Kukawski miał 9 lat. Bieg Orląt symbolicznie o tym przypomina. W zawodach wzięli uczniowie w wieku 9 lat, którzy pokonali dystans 1421 metrów. Uczestnicy biegli, maszerowali, by spotkać się przy Pomniku Pomordowanych na Niwkach. Tu odbył się uroczysty apel, w czasie którego pani Anna Kubiszyn podzieliła się wspomnieniami. Na koniec odśpiewany został hymn polski. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkową kartę i medal.

     • Wycieczka kl. Ic i członków koła wolontaryjnego

     • Dnia 16.09.2022 r. klasa I c i członkowie szkolnego koła wolontaryjnego „Otwarte serca” uczestniczyli w wycieczce do Baszni Dolnej.

      Jedną z atrakcji była wizyta w Galerii Kolejnictwa – Stacja Basznia, która mieści się w budynku dawnej stacji kolejowej z końca XIX wieku oraz budynku gospodarczym

      z połowy XX wieku. Uczniowie poznali historię linii kolejowej Jarosław-Sokal, a także dowiedzieli się o najważniejszych wydarzeniach z czasu funkcjonowania tego przejazdu jako odcinka Kolei Lwowskich.

      Następnie udali się do Kresowej Osady, gdzie gościło mobilne planetarium Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dzieci wzięły udział w bezpłatnym pokazie, eksperymentowały z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik odkrywając tajniki kosmosu. Zobaczyły niebo pełne gwiazd, poznały najciekawsze konstelacje widoczne aktualnie

      na niebie.

      Aleksandra Dacewicz - Huk (wych. klasy I c; opiekun wolontariatu)

     • Sukces naszych uczniów w konkursie historycznym

     • Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w lX Powiatowym Konkursie Historycznym "Obywatel Rzeczypospolitej Polskiej" - gen. Stanisław Dąbek".

      I miejsce zdobył uczeń kl.VI c - Kamil Bernacki, wyróżnienia: uczennica kl.VI b- Kaja Wachnianin, uczeń kl.VI c- Filip Mamczura.

      Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów.

     • Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

     • W dniach 12-16 września 2022r. w naszej szkole zorganizowana została akcja przygotowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym pt. Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych. Miała ona na celu przekazanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do ochrony zdrowia własnego i najbliższych.

      W naszej szkole przeprowadzone następujące działania profilaktyczne:

      W ramach godzin wychowawczych uczniowie poszczególnych klas obejrzeli film edukacyjny pt. Szczepienia. Profilaktyka chorób zakaźnych.

      Podczas lekcji biologii i przyrody zrealizowano scenariusz zajęć profilaktycznych pt. Zaszczep się wiedzą.

      13.09 odbyło się spotkanie z panią Elżbietą Ważną-Rubin z PSSE w Lubaczowie, która szczegółowo omówiła korzyści dla zdrowia wynikające ze szczepień.

     • Udział w EKOFESTIWALU

     • Tradycją naszej szkoły stało się uczestnictwo w programie EKOFESTIWALU organizowanego corocznie przez Starostwo Powiatowe w Lubaczowie podczas dni Sprzątania Świata. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, konkursach oraz prelekcjach. Zdobyte wiadomości i umiejętności na pewno przyczynią się do wzrostu świadomości ekologicznej młodych mieszkańców naszego miasta. Za oddane surowce wtórne uczniowie otrzymali sadzonki, które wzbogacą Zieloną Zonę naszej szkoły.

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/ 2023

     • Za nami dwa miesiące wspaniałych beztroskich wakacji. Słoneczna pogoda sprzyjała wypoczynkowi, który zgromadził w nas nowe pokłady energii oraz siły do nauki i pracy.  

      Dzięki temu 1 września 2022 r. mogliśmy spokojnie i radośnie rozpocząć nowy rok szkolny.

      Swoją obecnością w tym dniu zaszczyciła nas poseł RP – Pani Teresa Pamuła, ks. Dziekan – Andrzej Stopyra oraz przewodnicząca RR – Pani Katarzyna Segiet. Z licznie zgromadzoną społecznością szkolną wzięli oni udział w akademii, podczas której wraz
      z dyrektorem szkoły – Panem Tomaszem Ratowskim skierowali wiele ciepłych słów oraz życzeń zarówno do uczniów, jak i nauczycieli, i pracowników szkoły.

                  Uroczystość przygotowana została przez uczniów pod opieką Pani Oli. W programie przypomniano o 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Minutą ciszy uczczono pamięć walczących i poległych bohaterów.

               Nie zabrakło wierszy i wspomnień wakacyjnych. Wszak nie tak łatwo pożegnać tonące w słońcu plaże, ścieżki górskie, szalone  przygody, wakacyjnych przyjaciół. Pierwszymi talentami recytatorskimi mieli możliwość popisać się również pierwszoklasiści.

               Całość uświetnił chór szkolny pod dyrekcją Pana Andrzeja.

      Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania
      z wychowawcami.

      Wszystkim Uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczęli naukę, życzymy pozytywnej energii, radości z odkrywania świata, powodzenia i sukcesów w nauce. Niech szkoła będzie dla nas wszystkich miejscem wszechstronnego rozwoju, źródłem wiedzy oraz przyjaznym i bezpiecznym środowiskiem.

      Powodzenia w nowym roku szkolnym 2022/2023.

       

      Organizatorzy

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/ 2023

     • Zapraszamy uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023, które rozpocznie się 1 września o godz. 8.00 w hali sportowej. Po zebraniu ogólnym wychowawcy spotkają się ze swoimi klasami w pracowniach. Uczniowie klas I i IV po spotkaniu ogólnym zostają w hali - stamtąd przejdą wraz z wychowawcami do klas.

      Ze względu na ograniczoną pojemność hali zapraszamy na uroczystość jedynie Rodziców uczniów klas I. Od 1 września w sekretariacie można również pobierać karty zapisu do świetlicy szkolnej i na obiady.

      Msza św. odbędzie się w piątek 2 września o 8.15 - informacje organizacyjne przekażą wychowawcy klas podczas spotkania 1 września.

     • Festiwal Zaczarowanej Serdecznej Piosenki

     • W środę 15 czerwca 2022 r. w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbył się Festiwal: Zaczarowana Serdeczna Piosenka zorganizowany pod opieką Barbary Guzek i Małgorzaty Szabatowskiej.

      W koncercie udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie, uczniowie Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. św. Józefa w Oleszycach i uczniowie Szkoły Podstawowej w Starych Oleszycach.

      Muzycznego wsparcia udzielili: pani Agnieszka Kowal, pan Mariusz Maziarz i pan Andrzej Kindrat.

      Wydarzenie to, to wspaniała pełna wzruszeń "muzyczna uczta" podczas, której swoim talentem, wrażliwością i serdecznością podzielili się uczestnicy koncertu. Na scenie występując w duetach zaprezentowali utwory stanowiące przekrój polskiej sceny muzycznej. A wzajemne wspieranie się i współpraca stanowiły kwintesencję idei Festiwalu.

      Świat osób pełno - i niepełnosprawnych jest bardzo podobny. To podobne marzenia, sny, uczucia, tęsknoty. A najważniejsze, aby obok był drugi człowiek, który poda rękę, rozbawi, powie dobre słowo. Bo nie ma nic piękniejszego niż przyjaźń i bycie razem.

     • Akademia Bezpiecznego Puchatka

     • W roku szkolnym   2021 / 2022  uczniowie klas pierwszych realizowali kolejną edycję profilaktycznego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, którego celem było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Razem z Kubusiem Puchatkiem  dzieci uczyły się,  jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez  jezdnię oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Podczas lekcji z Kubusiem omawiane były  również  zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu oraz odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla dzieci niecodziennych i trudnych .

      Program zakończył się wypełnieniem przez uczniów Wielkiego Testu Bezpieczeństwa” i uzyskaniem certyfikatu „Klubu Bezpiecznego Puchatka” .

      Serdecznie gratulujemy naszym dzielnym Pierwszaczkom!

     • Gratulacje dla naszych Mistrzów Wiedzy Leśnej!

     •  

      14 czerwca 2022 r. w MBP w Lubaczowie rozegrał się finał IV edycji Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy Leśnej „Leśne potyczki”.

      Drużyny zmierzyły się z różnorodnymi zadaniami między innymi: rozpoznawaniem roślin i zwierząt na fotografiach, rozpoznawaniem przyniesionych z lasu gałązek, liści, nasion drzew i krzewów leśnych czy tropów zwierząt.

      W finałowej końcówce na placu boju pozostały szkoły z Lubaczowa . Po wyrównanej walce, tytuł Mistrza Wiedzy Leśnej zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w składzie: Paulina Gwóźdź, Jakub Wlezień oraz Aleksander Marko. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Lubaczów i Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie. Zwycięska Szkoła odebrała z rąk Organizatorów bon w wysokości 700 zł.

      Gratulujemy zwycięzcom.

     • Tak obchodziliśmy Dzień Dziecka

     • „Wszystkie dzieci nasze są (…) niech małe sny spełnią się dziś, wyśpiewaj marzenia, a świat będzie nasz”

       

      Tymi słowami piosenki Majki Jeżowskiej 1 czerwca 2022 rozpoczął się Festiwal Uśmiechu, podczas którego obchodziliśmy Dzień Dziecka na sportowo, rysunkowo. Każdy znalazł coś dla siebie. Uczniowie klas IV-VIII mierzyli się w rozgrywkach sportowych na hali sportowej. Na Orliku mogli rywalizować w wielkich kulach Bumper Ball. Uczniowie klas I-III pod kierunkiem niesamowitej, pełnej pozytywnej energii pani Mileny z Batuka Fitness tańczyli zumbę.

      Karolina i, Judyta i Andżelika z nieziemską cierpliwością malowały twarze naszych milusińskich zgodnie z ich wolą i życzeniem. Tworzyły bajecznie kolorowe wzory i rysunki .

      Padający deszcz na chwilę rozczarował dzieci, stojąc przy oknach „dmuchały na wielkie chmury” by je odgonić. I wyszło słońce, a z nim ogromna radość. Dmuchańce osuszone zachęcały do świetnej zabawy. Słodką atrakcją była wata cukrowa i pyszny popcorn. To niespodzianka od wspaniałej Rady Rodziców, która także dofinansowała dmuchańce.

      Na zakończenie było wielkie rysowanie kredą na szkolnym parkingu. Te rysunki będą pamiątką po cudownie spędzonym Dniu Dziecka w naszej szkole. Dziękujemy Radzie Rodziców za wspaniałe atrakcje, pani Milenie z Batuki, rodzicom, nauczycielom za ten radosny dla naszych dzieci dzień.

     • „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” zrealizowany!

     • Zakończyliśmy realizowany w roku szkolnym 2021/22 NPRC 2.0 kierunek 3.2.

      W jego ramach odbyło się wiele wydarzeń promujących  czytelnictwo, o których już pisaliśmy. Warto wspomnieć jeszcze o niektórych ciekawych projektach edukacyjnych.

      Wydaliśmy publikację pt. „Książka jest moim przyjacielem” z pracami literackimi i plastycznymi uczniów. Są to w większości prace uczniów klas VI, które zostały nagrodzone w  konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną, (odpowiedzialne panie bibliotekarki Jolanta Kania i Maria Wach, polonistki Elżbieta Chmiel i Monika Staniuk oraz nauczycielka plastyki Renata Antochów).

       

      Uczniowie kl. VII b i VII d pod opieką pani Elżbiety Broź tworzyli komiksy „Kolejna podróż Małego Księcia”. Powstały prace zgodne z wszelkimi wymogami tworzenia komiksu, pięknie rysowane czy wykorzystujące inne techniki, np. program graficzny canva.

      Uczniowie klas VIII pokusili się o stworzenie swojego „Panteonu bohaterów książek” (pod opieką polonistki Elżbiety Broź). Powstały bardzo ciekawe prace w formie papierowej, prezentacje multimedialne w programie PowerPoint.

      Podsumowując, w ramach NPRC biblioteka szkolna pozyskała 375 egzemplarzy nowości wydawniczych na ogólną kwotę 7550 zł oraz nowe regały biblioteczne.

       

     • Dzień Dziecka

     • "Wszystkie dzieci nasze są" to hasło Festiwalu Uśmiechu, który odbędzie się w Dniu Dziecka 1 czerwca w naszej szkole.

      Rada Rodziców przy SP2 Lubaczów uatrakcyjniła ten dzień fundując dmuchańce, watę cukrową, popcorn i napoje.

       

      W środę 1 czerwca 2022 lekcje trwają od godziny 8:00 do 10:25. Od 10:40 rozpoczną się rozgrywki sportowe i inne atrakcje. W tym dniu świetlica szkolna pracuje wg codziennego harmonogramu. Będą wydawane obiady.

       

      Dmuchańce będą na placu szkolnym do godz. 15:45 (zabawa pod opieką rodzica lub opiekuna)

       

      W programie:

      - W zdrowym ciele zdrowy duch- rozgrywki sportowe klas 1-8

      - Wyginam śmiało ciało - pokaz zumby

      - Skoki, podskoki, czyli fantastyczna zabawa na dmuchańcach klas 1-4

      - Bumper Ball - dmuchana kula - świetna gra i zabawa zespołowa klasy 7-8

      - Malowanie twarzy - tworzenie bajecznych wzorów, ulubionych postaci z bajek, tatuaży - dla każdego coś innego klasy 1-5

      - Rysowanie kolorową kredą na parkingu - kółko, kwadrat, trójkąt, kreska narysuję sobie pieska - kreatywne tworzenie rysunków  klasy 1-3

      Słodką atrakcją Festiwalu Uśmiechu będzie różnokolorowa wielosmakowa wata cukrowa i chrupiący popcorn.

      Cała impreza planowana jest w godzinach 10:40 - 13:10 na placu szkolnym, orliku i trawniku przy placu zabaw.

      W razie niepogody możliwa jest zmiana terminu lub miejsca (wewnątrz szkoły)- informacja w osobnej wiadomości.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2, im. Obrońców Lubaczowa
   • +48 16 632 94 25
   • ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów Poland