• Święto Szkoły

     • 9 maja 2023 obchodziliśmy Święto naszej szkoły. Po mszy św. uczestniczyliśmy w uroczystym apelu, podczas którego oddaliśmy hołd Obrońcom Lubaczowa. W tym dniu gościliśmy emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły.

     • Sukces naszej szkoły

     • Klasa 8a jest w gronie zwycięzców Ogólnoszkolnego Testu o Zdrowiu"OSzToZ", natomist klasa 7a uzyskała wyróżnienie. 18 kwietnia w Pałacu Prezydenckim miało miejsce podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Nagrodą dla zwycięskiej klasy jest bon, który ma zostać przeznaczony na wycieczkę klasową. Nie wszystkie jednak nagrody zmieściły się do naszego busa - stół do ping-ponga dotrze do szkoły przesyłką kurierską. Wszyscy uczniowie otrzymali również drobne upominki a Szkoła dyplom potwierdzający osiągnięcia uczniów. W związku z tym wydarzeniem mieliśmy niepowtarzalną okazję spędzenia niezapomnianych 5 godzin, bo oprócz uroczystego wręczenia nagród zwiedzaliśmy Pałac Prezydencki, zjedliśmy przygotowany przez kuchnię Pałacu zdrowy obiad. W pogadance którą prowadziła Ida Nowakowska zaszczyciła nas swoja obecnością Pani Agata Kornhauser - Duda. Uczestniczyliśmy także w warsztatach zdrowego żywienia gdzie pod nadzorem dietetyka mieliśmy okazję samodzielnie przygotować sajgonki owocowo- warzywne. Wyjechaliśmy rano o 6. Po intensywnym dniu w godzinach nocnych wróciliśmy do Lubaczowa.

     • Wielkanoc

     • Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w dobro człowieka.

      Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha.

      Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie

     • Biblioteczny Konkurs wiosenno-wielkanocny dla klas I-III rozstrzygnięty 😊

     • Po ocenie kart konkursowych komisja przyznała:

       

      I miejsce

      Emilia Mudry 3 b

      Alicja Weber 3 b

       

      II miejsce

      Franciszek Greń 1 b

       

      III miejsce

      Filip Hass 3 c

      Lena Litwin 3 c                           

      Miłosz Nicpoń 1 a                                                  

       

      Wyróżnienia otrzymali:

      Michał Adamarek 3 a

      Oliwia Huk 3 c

      Milena Furgała 2 b

      Wiktoria Kornaga 1 c

      Kaja Kostek 1 c

      Martyna Mazurek 3 c

      Anna Mindziak 2 b

      Milena Polak 2 c

      Karolina Sopel 3 b

      Aleksandra Żyła 3 b

      Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. GRATULUJEMY!!!

     • Dzień Świadomości Autyzmu

     • 4 kwietnia w naszej szkole obchodzić będziemy Dzień Świadomości Autyzmu. Zaplanowano szereg imprez i spotkań, prelekcji i zajęć, w których udział wezmą także zaproszone dzieci z Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie.

      Dzieci ze spektrum autyzmu czesto mają nadwrażliwość słuchową, dlatego zaplanowaliśmy w tym dniu wyłączenie dzwonka szkolnego. Nasza szkoła w ten sposób chce walczyć z hałasem i niwelować intensywne emocje u dzieci.

      Kochani Uczniowie! W związku z tym pamiętajcie - lekcje będzie (jak zwykle) zaczynał i kończył nauczyciel.

     • Spotkanie z podróżnikiem

     • Dziś (03.04.2023) odbyło się w naszej szkole spotkanie z podróżnikiem. Mogliśmy poznać wiele ciekawych faktów związanych z krajami leżącymi na Półwyspie Arabskim: Oman, ZEA (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Bardzo nam się podobało.

     • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

     • Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

      Panie polonistki i bibliotekarki w klasach 5 i 6 przeprowadziły

      szkolny konkurs językowy.

      Celem konkursu jest dbanie o poprawność językową i konieczność troski o język ojczysty. Panie polonistki oceniły testy i wyłoniły zwycięzców:

      Klasy piąte:

      Maja Bentkowska 5 a

      Gabriela Frant 5 b

      Gabriela Kobiałka 5 d

      Emilia Pacuła 5 b

      Lena Wojciechowska 5 c

      Klasy szóste:

      Nikola Faszczowa 6c

      Julia Gelmuda 6a

      Laura Szczudło 6b

      Nagrody ufundowała Dyrekcja szkoły.

      Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy wyników !!!

     • Plan rekolekcji wielkopostnych

     • W dniach 13,14,15 marca 2023r. organizowane są rekolekcje wielkopostne. Uczniowie gromadzą się w szkole na godz. 8.00, wychodzą do kościoła i wracają do szkoły pod opieką nauczycieli uczących.

      Po powrocie do szkoły lekcje odbywają się zgodnie z planem.

      Harmonogram rekolekcji:- poniedziałek - 8.15 - 9.45 nauka, Msza św.- wtorek - 8.15 -9.45 nauka, Msza św.- środa - 8.15 - 9.45 nauka - Msza św., Droga Krzyżowa - spowiedź,                                    

      Miejski Dom Kultury - Film Johnny - dla klas VII i VIII(dla  chętnych)                       

      Wychowawcy klas młodszych (klasy 1-3) mogą przesunąć ostatnie lekcje na 1 i 2. Uczniowie klas starszych (klasy 4-8), rozpoczynający lekcje później, przychodzą prosto do kościoła.

     • Wyniki konkursu języka angielskiego Memory Master

     • Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie leksykalnym z języka angielskiego Memory Master, który odbył się 14 i 15 listopada 2022 roku.

       

      Jest to ogólnopolski konkurs leksykalny przeznaczony dla klas 4 - 8 szkoły podstawowej. Został zaprojektowany przez nauczycieli języka angielskiego jako pomocne narzędzie do aktywnego wspierania nauki słownictwa i do skutecznego motywowania. Dzięki nowej formie konkursu uczniowie mogą nie tylko sprawdzić swoją wiedzę, ale przede wszystkim odkryć nowoczesny sposób zdobywania nowej wiedzy i odświeżenia już nabytej. W zależności od kategorii wiekowej mieli do nauki od 350 do 1500 słówek.

      W każdej sesji mogliśmy cieszyć się wysokimi wynikami naszych uczniów.

      A oto "Hall of Fame" :

      Lena Wojciechowska – kl.5c – laureat II stopnia

      Zuzanna Trembicka – kl.4b – laureat III stopnia

      Emilia Pacuła – kl. 5b – laureat III stopnia

      Martyna Kubiszyn – kl. 5a – laureat III stopnia

      Marcel Pruchniak – kl. 5b – laureat III stopnia

      Kaja Wachnianin – kl. 6b – laureat III stopnia

      Milena Pachołek – kl. 7a - laureat III stopnia

      Milena Dacewicz – kl. 8d – laureat III stopnia

      Pola Stankiewicz – kl. 8a – laureat III stopnia

      Wiktoria Krzyszkowska – kl. 4a - wyróżnienie

      Dawid Artym - kl. 5a – wyróżnienie

      Natalia Weber – kl. 5b – wyróżnienie

      Tymon Karaś - kl. 5b – wyróżnienie

      Aleksander Wus - kl. 5b – wyróżnienie

      Michał Weber – kl. 5b – wyróżnienie

      Julia Gelmuda – kl. 6a – wyróżnienie

      Gratulujemy również pozostałym uczestnikom, którzy przystąpili do konkursu.

      Przesyłamy wyrazy uznania naszym uczniom i już dziś zapraszamy na kolejną w tym roku szkolnym edycję, która odbędzie się w sesji wiosennej.

       

      Zdjęcia na szkolnym fb.

     • Nie żyje Natalia Marcinek – emerytowana nauczycielka naszej szkoły

     • Natalia Marcinek

      - urodziła się 27 maja 1939 r., od 1947 r. uczęszczała do Szkoły Podstawowej w Wielkich Oczach, potem do Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie.

      Ukończyła Studium Nauczycielskie w Rzeszowie na kierunku matematyka.

      W latach 1963 – 2001 pracowała w naszej szkole jako nauczycielka matematyki, okresowo pełniąc funkcję zastępcy kierownika Dwójki.

      Wykształciła i zaraziła pasją do matematyki rzesze uczniów. Zapamiętamy ją jako ciepłą, życzliwą i uśmiechniętą nauczycielkę.

      Cześć jej pamięci!

     • Ferie zimowe

     • W ferie zimowe w naszej szkole na świetlicy szkolnej będą prowadzone zajęcia integracyjne dla dzieci prowadzone przez asystentki w ramach projektu Asystent Osoby ze Specjalnymi Potrzebami. Na zajęcia te można zapisać dzieci z klas młodszych.

      Prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa dzieci w sekretariacie szkoły. Zajęcia w zależności od zgłoszonych chętnych będą prowadzone w trzech grupach od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 12:00.

       

     • Dzień Sportu

     • 18 listopada br. w naszej szkole odbył się Integracyjny Dzień Sportu, w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Placówek: klasa IA, klasa I-II A, klasa IV-V A SP SOSW w Lubaczowie i uczniowie naszej szkoły: klasa 1c, Marysia z kl.2c, klasa 3b, Ola z kl.4c. Uczniowie obu szkół rywalizowali w różnych konkurencjach m.in bieg z woreczkami slalomem, przeskoki przez koła hula hop, rzuty do niskiego kosza, toczenie piłki kijem do unihokeja, rzuty ringo do celu. Było także przechodzenie przez skakankę którą opuszczano coraz niżej. Radości, śmiechu było przy tym co niemiara. Po zakończenie wszystkich konkurencji sportowych uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal i dyplom. Druga część Integracyjnego Dnia Sportu to malowanie twarzy. Nasze niezwykle uzdolnione uczennice z klasy 8b Karolina i Judyta tworzyły niesamowite, piękne rysunki na twarzach dzieci : kotki, pieski, motylki. Były też rysunki na specjalne życzenie co nie sprawiło żadnych trudności naszym utalentowanym artystkom. Nasi goście po małym poczęstunku obiecali, że spotkamy się za rok na Integracyjnym Dniu Sportu.

     • Dzień Niepodległości

     • 11  listopada – Święto Niepodległości 2022. W tym roku przypada 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszej szkole obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień bardzo uroczyście. Rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Następnie mogliśmy wysłuchać części artystycznej (recytacja wierszy, śpiewanie pieśni patriotycznych, krótkie inscenizacje z udziałem uczniów, które miały nam przybliżyć wydarzenia, postaci sprzed ponad 100 lat). Dużą rolę w odzyskaniu niepodległości przez Polskę odegrał Marszałek Piłsudski i jego Legiony. Apel zakończył się konkursem historycznym kl. VIII :
       Co wiesz o Józefie Piłsudskim? Pierwsze miejsce w konkursie zajęła kl. VIII b
       Piłsudski powiedział kiedyś: Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem.

     • Dni wolne od zajęć

     •     31.10.2022r. (poniedziałek) i 02.11.2022r. (środa) to dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

      Uczniowie mają zapewnioną opiekę w świetlicy szkolnej.

      W tych dniach nie działa kuchnia – nie będzie wydawany obiad.

     • Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych

     • Szczęśliwa siódemka

      Dnia 19.10.2022 odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach udział wzięło 23 zespoły z Podkarpacia. Reprezentacja naszej szkoły po wspaniałej walce wywalczyła VII miejsce plasując się w 10 najlepszych sztafet Województwa Podkarpackiego.

      Skład drużyny:

      Hanna Ozimek

      Magdalena Misztal

      Aleksandra Sobków

      Natalia Socha

      Michalina Wszoła

      Gabriela Ważny

      Julia Antonik

      Opiekun drużyny: Witold Zaborniak

     • Ogłoszenie

     • UWAGA !!!

      Dzień 14 października 2022r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

      Uczniowie mają zapewnioną opiekę w świetlicy szkolnej.

      W tym dniu nie działa kuchnia – nie będzie wydawany obiad.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2, im. Obrońców Lubaczowa
   • +48 16 632 94 25
   • ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów Poland