• Życzenia świąteczne

     • Z okazji

      ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

      składamy najserdeczniejsze życzenia

      wszystkim Uczniom, Rodzicom i Sympatykom Szkoły.

      Życzymy radosnych, świątecznych chwil

      z rodziną i przyjaciółmi, zdrowia, pogody ducha, miłości i wiary,

      wzajemnej życzliwości oraz refleksji w tym pełnym zadumy,

      ale jakże radosnym czasie, kiedy na nowo budzi się życie

      i napełnia nas nadzieją na lepsze dziś i lepsze jutro.

      WESOŁEGO ALLELUJA!

      Dyrekcja,

      grono pedagogiczne,

      pracownicy administracji i obsługi.

     • Pierwszy Dzień Wiosny

     • Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny odbyły się rozgrywki sportowe. Uczniowie rozgrali mecze piłki ręcznej i koszykówki.

      Wygrały klasy:

      4c

      5b

      6b

      7c

      8b

      Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

     • Przesyłamy życzenia świąteczne do Rodziny Królewskiej

     • Starając się utrzymać naszą nową szkolną tradycję, ponownie wysłaliśmy życzenia świąteczne do członków Rodziny Królewskiej Wielkiej Brytanii. Tym razem piękne kartki przygotowały klasy 2C oraz 5A.

      Wraz z życzeniami wielkanocnymi przesłaliśmy pozdrowienia od uczniów i pracowników naszej szkoły.

     • Wiadomość z Londynu

     • W grudniu klasy 2B i 6B przygotowały życzenia świąteczne w postaci pięknych kartek, które wysłaliśmy do Rodziny Królewskiej. Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź od Księcia Williama i jego rodziny. Wdzięczni za życzenia, przesyłają serdeczne pozdrowienia prosto z Londynu!

     • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

     • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych został uczczony w naszej szkole. Na lekcjach historii w formie mini wykładu przedstawiono sytuację Polski i Polaków u schyłku II wojny światowej i po jej zakończeniu, podporządkowanej ZSRR.

      Następnie na podstawie informacji z różnych źródeł  internetowych uczniowie wskazali kogo i dlaczego nazywamy Żołnierzami Wyklętymi, sylwetki najważniejszych bohaterów powojennego podziemia, represje władz komunistycznych oraz dlaczego ich święto obchodzimy 1 marca.

      Nie zabrakło też informacji o naszych bohaterach lokalnych.

      Uczniowie kl. 6c upamiętnili ten dzień biorąc udział w warsztatach przygotowanych przez uczniów LO i MBP w Lubaczowie.

     • Walentynki w naszej szkole

     • Walentynki to dzień miłości i przyjaźni. Dla uczniów naszej szkoły ten dzień stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania, jak dobrze i wesoło jest nam razem. Celem tego dnia było zachęcanie dzieci do okazywania uczuć innym osobom (kolegom, koleżankom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły). Już od samego rana po szkole kursowała walentynkowa poczta – roznoszone były walentynkowe karteczki, liściki, lizaki, oczywiście z serduszkami! Wśród społeczności szkolnej królował kolor czerwony.

       

      Z okazji Walentynek uczniowie klas 4-8 wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą walentynkową dekorację drzwi swojej sali lekcyjnej. Niektóre prace to prawdziwe dzieła sztuki. Zwycięzca mógł być tylko jeden. Walentynkowy miś, lizaki i pamiątkowy dyplom trafiły do klasy 7a. Gratulujemy wszystkim kreatywności i tak wielkiego zaangażowania.

       

     • Wesołych Świąt!

     • „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,

      Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.

      (…) Niebo ziemi, niebu ziemia

      Wszyscy wszystkim ślą życzenia,

      Drzewa ptakom, ptaki drzewom,

      Tchnienie wiatru płatkom śniegu.”

      W dniu 22. grudnia 2023 roku odbył się apel bożonarodzeniowy przygotowany przez katechetów naszej Szkoły w składzie: Anna Rutkowska, s. Salwatoriana, ks. Michał Koziołek przy udziale uczniów klas 2b – w roli aniołków i pastuszków: Kasia Maćko, Gaja Mirkowska, Natalia Szychter, Julita Dyś, 6 b - Emilka Pacuła konferansjerka, Michał Weber jako Prorok Izajasz, 8 b-Maja Wolanin, Michał Mamczura konferansjer, Michał Kopciuch oraz

      w oprawie muzycznej szkolnego chóru pod dyrekcją p. Andrzeja Kindrata. Oprawę plastyczną przygotowała p. Renata Antochów, natomiast stroje uczestników zapewnili niezawodni rodzice. Uczniowie wystąpili z montażem słowno-muzycznym z okazji świąt Bożego Narodzenia. Motywem przewodnim były wydarzenia związane z narodzeniem Syna Bożego w Betlejem, uświetnione radosnym śpiewem kolęd, pastorałek, wierszami, stosownymi fragmentami Pisma Św., wzbudzając radosną i niepowtarzalną atmosferę w świątecznej scenerii. Na zakończenie przedstawienia w imieniu społeczności szkolnej przedstawiciele uczniów w osobach Przewodniczącego Szkoły Michała Kopciucha i Mai Wolanin przekazali Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, pracownikom szkoły oraz uczniom następujące życzenia:

      ,,Niech Nowonarodzony Chrystus obdarzy nas wszystkich pokojem, miłością i obfitością łask. Niech Boże Narodzenie będzie w naszych domach, szkołach, zakładach pracy, wszędzie tam, gdzie jest człowiek. Życzymy wszystkim, abyście odkryli w drugim człowieku obecność Chrystusa, byście z radością i prostotą dziecka świętowali narodziny Zbawiciela. Niech to będą również nasze narodziny – narodziny nowego człowieka. I niech ta Boża Dziecina podniesie swą rączkę, aby błogosławić nam, naszym bliskim, przyjaciołom oraz tym, nad którymi pochylamy się w geście ludzkiej pomocy i zatroskania”. Wesołych Świąt!!!

     • Otwarte serca

     • Dnia 15 grudnia 2023 r. odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie

      III Gala Wolontariatu. Wydarzenie to zorganizowane zostało przez Poseł na Sejm RP Teresa Pamułę oraz Stowarzyszenie Kobiety Karpat. Pośród wyróżnionych statuetkami

      i dyplomami znalazło się również nasze szkolne koło wolontaryjne „Otwarte serca”.

      Cieszymy się, że nasza praca została dostrzeżona, ale przede wszystkim dziękujemy całej społeczności szkolnej za aktywny udział we wszystkich zbiórkach charytatywnych. Mamy nadzieję, że w dalszym ciągu z pełnym zaangażowaniem będziemy wspólnie wspierać potrzebujących, kierując się troską o drugiego człowieka. Da nam to jednocześnie okazję budowania świata własnych wartości; pomoże w rozwijaniu empatii i wrażliwości; nauczy tolerancji i współpracy w zespole.

      przew. koła „Otwarte serca” – Emilia Pacuła

      koordynator koła – Aleksandra Dacewicz - Huk

     • Wiem wszystko o mojej miejscowości

     • Kolejny sukces naszej uczennicy. W XXVI edycji konkursu „Wiem wszystko o mojej miejscowości”,Wyróżnienie otrzymała Victoria Ilieva za komplet pt. „Pomnik Ofiar 1939-1947 w Cieszanowie” wykonany pod kierunkiem p. Marty Pachli.

      Gratulujemy!

     • Nasze talenty

     • W Dwójce ważny jest każdy członek naszej społeczności: mały, duży, nauczyciel, rodzic, pani sprzątająca, pierwszak i ósmoklasista, pełno i niepełnosprawny. Każdy z nas ma wpływ na to, co się w szkole dzieje, każdy może wymyślić i zrealizować swój pomysł. Nasi wychowawcy uczą nas, że każdy może i powinien przeżyć sukces, bo każdy z nas ma jakiś talent. Staramy się go odkryć i rozwijać, dlatego w szkole mamy możliwość uczyć się śpiewać i grać na instrumentach w zespole muzycznym i chórze, grać w sporty zespołowe na zajęciach sportowych, uczyć się biologii, ekologii, zdobywać wiedzę o zdrowiu i lesie, poszerzać nasze umiejętności językowe, odkrywać w sobie pasje artystyczne i naukowe na zajęciach klubu „Wodorki”. Najmłodsi uczniowie biorą również udział w wielu zajęciach rozwijających ich zainteresowania, ucząc się również życzliwości i empatii wobec drugiego człowieka i zwierząt. Dzięki temu nasze koleżanki i koledzy zdobywają najwyższe wyróżnienia w konkursach wiedzy i umiejętności:

      - zwycięzcy Ogólnopolskiego Testu o Zdrowiu;

      - laureaci konkursu „Kresowe wspomnienia”

      - laureaci Ogólnopolskiego konkursu Galileo

      - 1 i 3 miejsce w pływackich półfinałach Igrzysk Dzieci i młodzieży szkolnej

      - 1 miejsce w X Powiatowym Konkursie Historycznym

      - 1 miejsce w I Powiatowym Konkursie o Zdrowiu Psychicznym

      Ważnym elementem dwójkowej układanki jest samorząd uczniowski. Praca w nim rozwija kreatywność, samodzielność i współpracę. Dzięki życzliwemu wsparciu naszych opiekunów samorząd realizuje fajne inicjatywy: Dzień Chłopaka, dzień Dziewczyny, Dzień Życzliwości, andrzejki, mikołajki, akcje charytatywne, dyskoteki i konkursy klasowe. Organizujemy też przestrzeń w szkole, na przykład kąciki odpoczynku. Mamy możliwość wykazać się inicjatywą, pokazać, na co nas stać, a stać nas na bardzo wiele! Chcemy mieć wpływ na to, jak wygląda i działa nasza szkoła.

      Szkoła realizuje następujące programy, projekty i akcje:

      - program „Akademia Bezpiecznego Puchatka”,

      - program „Kubusiowi Przyjaciele Natury”,

      - program „Ratujemy i Uczymy Ratować”,

      - projekt edukacji regionalnej „Jestem Tu”,

      - program edukacyjny „Poznajemy kraje UE”,

      - projekt „Festiwal Zaczarowanej Piosenki”,

      - projekt „Dzień Życzliwości”,

      - projekt „Dzień Świadomości Autyzmu”,

      - projekt „Dzień Niskorosłości”,

      - projekt „Integracyjny Dzień Sportu”,

      - projekt IPN w Rzeszowie realizowany we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Lubaczowie;

      - projekt „Asystent Ucznia ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi”, dzięki któremu w szkole zatrudniono asystentów osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,

      - projekt „Międzynarodowy Tydzień Mediacji”,

      - ogólnopolski projekt na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zakończony wycieczką do parku Mandoria – „Bezpiecznie w szkole i po szkole”,

      - akcje „Pola nadziei” na rzecz hospicjum dla dzieci w Rzeszowie,

      - akcje Światełko Pamięci dla Łyczakowa,

      - akcje „Szkoła pamięta”,

      - akcje „Kasztany na wagę złota”,

      - akcje „Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego”

      - akcje Międzynarodowy dzień Książki dla dzieci”

      - coroczne kwesty wolontariuszy 1 listopada na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków znajdujących się w lubaczowskiej nekropolii;

      - Nasze Koło Wolontaryjne zostało dwukrotnie nagrodzone podczas Lubaczowskiej Gali Wolontariatu dzięki:

      • zbiórce produktów żywnościowych w lokalnych sklepach przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy (wspólnie ze Szkolnym Kołem Caritas);

      • systematycznemu wspieranie bezdomnych psów i kotów (zbiórki karmy, koców, akcesoriów zwierzęcych) - podopiecznych dwóch lokalnych stowarzyszeń: Fundacji „Równi wobec życia” Sekcja „Wystarczy chcieć” w Lubaczowie oraz Stowarzyszenia „Lubaczowskie Serce dla Zwierząt”,

      W obecnym roku szkolnym nagrodzonych zostało 47 uczniów naszej szkoły :

      1. w kategorii Artysta:

      - złoty – 1

      - srebrny – 7

      - brązowy – 16

      2. w kategorii Naukowiec:

      - złoty – 3

      - srebrny – 12

      - brązowy – 11

      3. w kategorii Sportowiec

      - złoty – 4

      - srebrny – 9

      - brązowy – 8

      4. w kategorii Społecznik:

      - złoty -5

      - srebrny – 15

      - brązowy - 7

       

      Galeria zdjęć nagrodzonych - na szkolnym FB.

     • OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO PRACY – INTENDENT

     • Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie ogłasza nabór na stanowisko pracy INTENDENT w wymiarze pół etatu. 

      NAZWA I ADRES JEDNOSTKI:

      WARUNKI ZATRUDNIENIA:

      Umowa o pracę na czas określony z możliwością przedłużenia.

      WARUNKI NIEZBĘDNE: 

      • Wykształcenie: średnie
      • Stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na wyżej wymienionym stanowisku.
      • Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych.
      • Obsługa komputera.
      • Umiejętność w zakresie planowania i organizacji swojej pracy.
      • Posiadanie aktualnej książeczki zdrowia do celów sanitarno-epidemiologicznych.
      • Obywatelstwo polskie.

      WYMAGANIA DODATKOWE: 

      • Mile widziany kurs intendenta. Doświadczenie w pracy w placówkach zajmujących się dystrybucją żywności. Znajomość i umiejętność stosowania na stanowisku pracy podstaw rachunkowości i przepisów dotyczących gospodarki magazynowej.
      • Znajomość zasad żywienia.
      • Znajomość podstawowych przepisów dotyczących zamówień publicznych.
      • Znajomość przepisów i procedur dokumentacji sanitarnej wg zasad HACCP.
      • Odpowiedzialność, sumienność, zaangażowanie i samodzielność.
      • Dokładność oraz umiejętność pracy w zespole.
      • Wysoka kultura osobista.

      ZAKRES PODSTAWOWYCH ZADAŃ WYKONYWANYCH NA STANOWISKU INTENDENTA:

      • Zaopatrywanie kuchni szkolnej w potrzebne produkty żywieniowe i gospodarcze (składanie zamówień u kontrahentów, dokonywanie zakupów).
      • Współudział wraz z kucharką szkolną w ustalaniu tygodniowych jadłospisów.
      • Przyjmowanie towarów pod względem ilościowym i jakościowym zgodnie z procedurami HACCP.
      • Prowadzenie ewidencji przyjętych i wydanych towarów na kartotekach magazynowych.
      • Utrzymywanie magazynu środków żywności w należytym stanie sanitarno-porządkowym.
      • Sporządzanie raportów żywieniowych oraz ich terminowe przedkładanie w księgowości szkoły.
      • Przychód i rozchód zużycia środków czystości na terenie szkoły i przekazywanie ich do księgowości szkoły.
      • Czuwanie nad sprawnością urządzeń stanowiących wyposażenie kuchni i stołówki szkolnej.
      • Jako „kierownik” kuchni sprawowanie nadzoru nad kucharkami, pomocami kuchennymi,
      • W razie potrzeby pomoc w kuchni przy przygotowywaniu i wydawaniu obiadów.
      • Wykonywanie innych czynności zleconych przez Dyrektora Szkoły.

      WYMAGANE DOKUMENTY:

      • CV.
      • Kserokopia dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie.
      • Kserokopia ewentualnych świadectw pracy.
      • Oświadczenie kandydata o braku przeciwwskazań zdrowotnych do zajmowania stanowiska intendenta.
      • Oświadczenie kandydata o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych
      • Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych

      Dokumenty przedłożone w formie kopii winny być potwierdzone przez kandydata klauzulą „za zgodność z oryginałem” i własnoręcznym podpisem. 

      Termin i miejsce składania dokumentów: 

      • Oferty wraz z wymaganymi dokumentami należy składać w zamkniętych kopertach z podanym imieniem, nazwiskiem, adresem zwrotnym, numerem telefonu oraz dopiskiem „Nabór na wolne stanowisko pracy – intendent” w terminie od 23.11.2023 do 10.12.2023 w sekretariacie szkoły
      • Oferty zgłoszone po terminie nie będą brane pod uwagę.
      • Dokumentacja kandydatów niezakwalifikowanych będzie do odbioru w sekretariacie szkoły w terminie 3 miesięcy od dnia rozstrzygnięcia naboru. Po tym terminie dokumentacja zostanie zniszczona.
     • Święto Odzyskania Niepodległości

     • Święto Odzyskania Niepodległości w naszej szkole.

      Pieśnią i wierszem uczciliśmy ten dzień. Bez wielkich słów, dramatycznych momentów pochyliliśmy się nad współczesnym pojęciem patriotyzmu. Miłość do Ojczyzny dla każdego może oznaczać coś innego…

      A czym dla Ciebie jest Ojczyzna?

     • Nagrody dla lauretów rozdane

     •  

      Dzis do Laureatów Olimpiady Wojewodzkiej pn. „Zielone Podkarpacie dotarły dyplomy oraz nagrody.

      Teleskop za I miejsce otrzymał Damian Baran.

      Piękne albumy pt."Ziemia" trafiły do Macieja Sobczaka oraz Kamila Bernackiego.

      GRATULUJEMY!!!

     • Leśne Potyczki

     • "LESNE POTYCZKI " 11 października W naszej szkole odbyl się V Międzyszkolny Turniej Wiedzy Leśnej ,,Leśne Potyczki”, zorganizowany przez Nadleśnictwo Lubaczów i Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie. Tegoroczna edycja była szczegolna ze względu na 20. rocznicę Działań Edukacyjnych Lasów Państwowych. Druzyna dziewcząt w składzie: Paulina Gwóźdź, Magdalena Kamińska, Maja Bentkowska pod opieką p. Elżbiety Wolanin godnie reprezentowała naszą Dwojkę zdobywając zaszczytne II miejsce. Gratulujemy !

     • Nominacja naszej szkoły

     • Nasza Szkoła została w tym roku nominowana do nagrody w Plebiscycie Edukacyjnym Nowin. Jednocześnie nominację do tej nagrody otrzymał także Pan Dyrektor Tomasz Ratowski i nauczyciel Pani Małgorzata Pacuła. Zgłoszenie do nagrody wysłali rodzice i uczniowie, co jest dla nas wielką przyjemnością i zaszczytem. Dyrekcja Szkoły pragnie podkreślić, że za tym wyróżnieniem stoi praca całego Grona Pedagogicznego naszej Dwójki, a także Uczniów i Rodziców, którzy dzięki swoim osiągnięciom przyczyniają się do wysokiej oceny naszej Szkoły

      Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten gest wsparcia i docenienia. Sama nominacja jest już dla Szkoły wielką nagrodą. Plebiscyt ten jednak ma swoje prawa – głosowanie na Szkołę i nominowanych nauczycieli wymaga wysyłania płatnych smsów. W dzisiejszych trudnych czasach te pieniądze można spożytkować w naszej ocenie lepiej – ośmielamy się więc prosić, by pomyśleć o nas ciepło, a sms wysłać, wspierając wybrany cel charytatywny, na przykład chore dziecko lub zaprzyjaźnioną fundację pomagającą zwierzętom.

      Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za nominację. Motywuje nas ona do pracy i pokazuje, że jesteśmy doceniani i życzliwie oceniani!

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2, im. Obrońców Lubaczowa
   • +48 16 632 94 25
   • ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów Poland