• Udział uczniów naszej szkoły w WOŚP

• Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
            Finał WOŚP odbył się 12.01.2020r.
            Wolontariusze z uśmiechem na twarzy 😍 kwestowali na ulicach Lubaczowa.
            Pieniążki ze zbiórki zostały przekazane na zakup sprzętu dla DZIECIĘCEJ MEDYCYNY ZABIEGOWEJ.
            Wszystkim wolontariuszom

DZIĘKUJEMY !!!❤❤

• Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

• Dnia 9 stycznia 2020r. odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez Samorząd Uczniowski klas I – III oraz katechetów. Celem konkursu był rozwój zainteresowań muzycznych uczniów oraz kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas młodszych. Kolędy i pastorałki wykonywane były instrumentalnie, jak również przez solistów i chórki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy kreatywności i twórczej postawy.

• Bajkowe jasełka

• Uczniowie  kl. V a i VI c przygotowali jasełka, które 18 grudnia 2019 roku obejrzały dzieci

w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lubaczowie, a 19 grudnia klasy I-III w naszej szkole.

Przedstawienie opowiadało o narodzinach Pana Jezusa i odwiedzinach niecodziennych gości, bowiem do szopki, gdzie Maryja z Józefem czuwali przy żłóbku, przybyli nie tylko pastuszkowie, ale także bohaterowie znanych bajek. Zjawili się Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Pinokio, Dziewczynka z zapałkami, Czerwony Kapturek, Sierotka Marysia, Królowa Śniegu, Smerfetka, a nawet krasnoludki. Każdy przyniósł Jezuskowi  podarunki , a przede wszystkim swoje przemienione, dobre serca.

Kolędowały dziewczynki z kl. V c.

Przedstawienie to kolejnego dnia obejrzały też klasy 1-3 nasze szkoły. Dzieci młodszych klas nagrodziły brawami występ swoich kolegów, a później wszyscy razem kolędowali.

Jasełka wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój.

Klasa 5a przygotowała też serduszka z masy solnej dla podopiecznych MOPS, które po ozdobieniu i zapakowaniu zostały przekazane wraz z najlepszymi życzeniami świątecznymi na ręce Pani kierownik.

• Świąteczne spotkania

• Niejaką kontynuacją wspomnień na temat Lubaczowa było spotkanie w dniu 20 grudnia  klasy 6c
            z panią Marią  Magoń. Młodzież miała okazję posłuchać  barwnych opowiadań o tradycjach świątecznych okresu powojennego na terenie naszego miasta. Dzieci miały możliwość zobaczenia zabytkowych ozdób choinkowych czy  kantyczki. Dowiedziały się, czym była podłaźniczka, dlaczego pod stół kładziono siano i dlaczego rzucało się kutią o sufit.  Opowiadanie uzupełniały informacje
             o potrawach wigilijnych i sposobie robienia np. łańcuchów na choinkę.

Jednak dzień ten nie skończył się tylko na niezwykłych opowiadaniach. Po spotkaniu z panią Magoń klasa 6c miała okazję przekonać się, jak można współcześnie przygotować ozdoby świąteczne.

Warsztaty dla naszej młodzieży poprowadziła pani  Monika Szwed. Dzięki pani Monice dzieci poznały metodę dekupażu i krok po kroku pod czujnym okiem prowadzącej, każdo dziecko przygotowało drewnianą bańkę.

Serdecznie dziękujemy pani Marii Magoń , pani Monice Szwed i pani Magdzie Szwed za poświęcony nam czas i niezapomniane wspomnienia.

• Czas przedświąteczny wypełniony był działaniami uczniów naszej szkoły

• Dzieci z klasy 5c, pamiętając o tym, iż zbliżające się święta nie wszyscy mogą spędzić
            w domu, przygotowały kartki świąteczne dla pacjentów oddziału rehabilitacji lubaczowskiego szpitala. 16 grudnia klasa wraz z wychowawczynią panią Anetą Materniak
            i Barbarą Guzek odwiedziła pacjentów oddziału, gdzie zaprezentowała krótkie jasełka
            i złożyła wszystkim pacjentom życzenia. Niezapomnianymi zostaną chwile spędzone na wspólnym kolędowaniu z pacjentami i personelem. Dzieci zostały przyjęte bardzo serdecznie, za co dziękujemy zarówno Pani Ordynator oddziału, całemu personelowi i pacjentom.