• Udział uczniów naszej szkoły w WOŚP

     • Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
      Finał WOŚP odbył się 12.01.2020r.
      Wolontariusze z uśmiechem na twarzy 😍 kwestowali na ulicach Lubaczowa.
      Pieniążki ze zbiórki zostały przekazane na zakup sprzętu dla DZIECIĘCEJ MEDYCYNY ZABIEGOWEJ.
      Wszystkim wolontariuszom

      DZIĘKUJEMY !!!❤❤

     • Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

     • Dnia 9 stycznia 2020r. odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez Samorząd Uczniowski klas I – III oraz katechetów. Celem konkursu był rozwój zainteresowań muzycznych uczniów oraz kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych.

      W konkursie wzięli udział uczniowie klas młodszych. Kolędy i pastorałki wykonywane były instrumentalnie, jak również przez solistów i chórki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy kreatywności i twórczej postawy.

     • Bajkowe jasełka

     • Uczniowie  kl. V a i VI c przygotowali jasełka, które 18 grudnia 2019 roku obejrzały dzieci

      w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lubaczowie, a 19 grudnia klasy I-III w naszej szkole.

      Przedstawienie opowiadało o narodzinach Pana Jezusa i odwiedzinach niecodziennych gości, bowiem do szopki, gdzie Maryja z Józefem czuwali przy żłóbku, przybyli nie tylko pastuszkowie, ale także bohaterowie znanych bajek. Zjawili się Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Pinokio, Dziewczynka z zapałkami, Czerwony Kapturek, Sierotka Marysia, Królowa Śniegu, Smerfetka, a nawet krasnoludki. Każdy przyniósł Jezuskowi  podarunki , a przede wszystkim swoje przemienione, dobre serca.

      Kolędowały dziewczynki z kl. V c.

       

      Przedstawienie to kolejnego dnia obejrzały też klasy 1-3 nasze szkoły. Dzieci młodszych klas nagrodziły brawami występ swoich kolegów, a później wszyscy razem kolędowali.

      Jasełka wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój.

      Klasa 5a przygotowała też serduszka z masy solnej dla podopiecznych MOPS, które po ozdobieniu i zapakowaniu zostały przekazane wraz z najlepszymi życzeniami świątecznymi na ręce Pani kierownik.  

     • Świąteczne spotkania

     • Niejaką kontynuacją wspomnień na temat Lubaczowa było spotkanie w dniu 20 grudnia  klasy 6c
      z panią Marią  Magoń. Młodzież miała okazję posłuchać  barwnych opowiadań o tradycjach świątecznych okresu powojennego na terenie naszego miasta. Dzieci miały możliwość zobaczenia zabytkowych ozdób choinkowych czy  kantyczki. Dowiedziały się, czym była podłaźniczka, dlaczego pod stół kładziono siano i dlaczego rzucało się kutią o sufit.  Opowiadanie uzupełniały informacje
       o potrawach wigilijnych i sposobie robienia np. łańcuchów na choinkę.

      Jednak dzień ten nie skończył się tylko na niezwykłych opowiadaniach. Po spotkaniu z panią Magoń klasa 6c miała okazję przekonać się, jak można współcześnie przygotować ozdoby świąteczne.

      Warsztaty dla naszej młodzieży poprowadziła pani  Monika Szwed. Dzięki pani Monice dzieci poznały metodę dekupażu i krok po kroku pod czujnym okiem prowadzącej, każdo dziecko przygotowało drewnianą bańkę.

      Serdecznie dziękujemy pani Marii Magoń , pani Monice Szwed i pani Magdzie Szwed za poświęcony nam czas i niezapomniane wspomnienia.

     • Czas przedświąteczny wypełniony był działaniami uczniów naszej szkoły

     • Dzieci z klasy 5c, pamiętając o tym, iż zbliżające się święta nie wszyscy mogą spędzić
      w domu, przygotowały kartki świąteczne dla pacjentów oddziału rehabilitacji lubaczowskiego szpitala. 16 grudnia klasa wraz z wychowawczynią panią Anetą Materniak
      i Barbarą Guzek odwiedziła pacjentów oddziału, gdzie zaprezentowała krótkie jasełka
      i złożyła wszystkim pacjentom życzenia. Niezapomnianymi zostaną chwile spędzone na wspólnym kolędowaniu z pacjentami i personelem. Dzieci zostały przyjęte bardzo serdecznie, za co dziękujemy zarówno Pani Ordynator oddziału, całemu personelowi i pacjentom.

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 2, im. Obrońców Lubaczowa
    • sekretariat@sp2.lubaczow.pl
    • +48 16 632 94 25
    • ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów