• Tydzień Zdrowego Odżywiania

     • Przed zawieszeniem zajęć nasi uczniowie brali udział w projekcie, który okazał się bardzo “ na czasie” - Tydzień Zdrowego Odżywiania. Tegorocznym tematem przewodnim był  zdrowy styl życia i ochrona zdrowia psychicznego. 

      5 marca odwiedziła nas pani Elżbieta Ważna - Rubin, pracownik Sanepidu w Lubaczowie. Przygotowała bardzo ciekawe zajęcia  na temat szkodliwości e- papierosów. W tym gorącym okresie nie mogło się też obyć bez prelekcji na temat koronawirusa. Uczniowie otrzymali dużą dawkę rzetelnych informacji - dowiedzieli się jak wirus się rozprzestrzenia, jak się bronić przed zakażeniem,  gdzie zgłosić się w przypadku podejrzenia zarażenia oraz na czym polega kwarantanna. Pani Ela odpowiadała na wszystkie pytania, rozwiała wiele wątpliwości i  plotek na temat wirusa SARS-Cov-2.

       W trakcie Tygodnia  Zdrowego Odżywiania  odbyły się   liczne zajęcia edukacyjne, które miały na celu zwiększenie u dzieci świadomości dbania o zdrowie poprzez prawidłowe odżywianie się. Uczniowie klas starszych przygotowali bardzo ciekawe prezentacje dla swoich młodszych kolegów nt. zdrowego odżywiania, zaburzeń odżywiania oraz szkodliwości soli
      i cukru w naszej diecie. (wyświetlane były na lekcjach  wychowawczych, przyrodzie i biologii). Każda prezentacja zakończona była quizem w aplikacji Kahoot, cieszącym się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów.

      W kolejnych dniach klasy przygotowywały prace plastyczno – techniczne:

      Kl. I – III – Zdrowy talerz oraz kotyliony (owoc lub warzywo)

      KL. IV – VIII – Drogowskazy zdrowego żywienia. Wszystkie plakaty ozdobiły korytarz szkolny.

      Następny  dzień poświęcony był ochronie zdrowia psychicznego. Klasy 6 - 8 miały mieć lekcje  o  profilaktyce nastoletniej depresji, klasy 4-5 o znaczeniu i sile pozytywnego myślenia. Niestety z powodu zawieszenia zajęć nie wszyscy zdążyli zapoznać się z prezentacjami
      i ciekawym filmem.  Nie zdążyliśmy  też ubrać się  na niebiesko i dowiedzieć o znaczeniu wody dla naszego organizmu. Nadrobimy wszystko po powrocie do szkoły. 

       

     • Informacja o pracy sekretariatu Szkoły w dniach 16.03.2020 – 25.03.2020

     • W okresie od 16 marca do 25 marca sekretariat Szkoły pracuje zdalnie. Prosimy o załatwianie wszystkich spraw telefonicznie lub poprzez e-mail i ograniczenie kontaktów z pracownikami szkoły do niezbędnego minimum.

      Kontakt telefoniczny:

      Dyrektor Szkoły: 509627593

      Wicedyrektor Szkoły: 794966278

      Pracownicy administracyjni: 604574661, 531448829

       

      Sekretariat będzie otwarty codziennie w godzinach 7.15 – 9.00.  Sprawy niecierpiące zwłoki (np. wydanie niezbędnych dokumentów wymagających podpisów dyrektora szkoły) można załatwić tylko w godzinach w wyżej wymienionych godzinach.

       

      Apelujemy o stosowania się do zaleceń służb, ograniczanie kontaktów, pozostawanie w domu, gdyż bezpieczeństwo nas wszystkich jest w tej chwili priorytetem.

     • Zawieszenie zajęć

     • Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie naszej szkoły zostaje czasowo ograniczone, co oznacza, że w szkole nie odbywać się będą żadne zajęcia, nie pracować będzie świetlica szkolna ani stołówka.Dla dzieci, których rodzice nie są w stanie zorganizować opieki, w CZWARTEK I PIĄTEK 12 i 13 marca będą organizowane zajęcia opiekuńczo – wychowawcze. Od poniedziałku 16 marca przez kolejne dwa tygodnie szkoła będzie zamknięta.To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.Prosimy rodziców i uczniów o codzienne sprawdzanie wiadomości na Synergii. Znajdą się tam najświeższe wiadomości dotyczące dalszego funkcjonowania placówki.Przez okres zawieszenia zajęć nauczyciele prowadzić będą nauczanie zdalne – w wiadomościach na synergii znajdą się linki do materiałów dydaktycznych, filmów edukacyjnych itp. Prosimy o zapoznawanie się z nimi (w ten sposób będziemy realizować podstawę programową). Obowiązek nauczania zdalnego nałożony jest przede wszystkim na uczniów klas VIII, w związku z nadchodzącymi egzaminami ósmoklasistów.W tej chwili terminy egzaminów nie ulegają zmianie, jednakże prosimy o śledzenie wiadomości w dzienniku elektronicznym.Prosimy również o zapoznanie się z informacjami na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 2, im. Obrońców Lubaczowa
    • sekretariat@sp2.lubaczow.pl
    • +48 16 632 94 25
    • ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów