• Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty

     • Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty będzie można odebrać w sekretariacie szkoły w dniu 31.07.2020 r. (piątek) zgodnie z harmonogramem:

      klasa VIII a – godz. 8.00 - 9.00

      klasa VIII b – godz. 9.05 - 10.00

      klasa VIII c – godz. 10.05 - 11.00

       

      Zaświadczenia uczniowie dostarczają do wybranej przez siebie szkoły średniej.

       

      Proszę o odbieranie zaświadczeń w wyznaczonym terminie.

       

     • Wirtualne Dni Erasmus + dla uczniów szkół podstawowych

     • Dzień dobry!

      W związku z pandemią koronawirusa przenosimy do sieci wydarzenie Dzień Kariery z Erasmus+, który pierwotnie miał odbyć się podczas dnia otwartego naszej szkoły. Niestety wirus trochę pokrzyżował nam plany. Korzystając z tego, że są wakacje, a wiele osób nie wyjechało w tym roku na wypoczynek zorganizowany, proponujemy udział w Wirtualnym dniu Erasmus+.

      Zwracam się prośbą o udostępnienie uczniom przez Państwa stronę internetową/profil Facebook informacji na temat  Wirtualnych Dni Erasmus + organizowanych przez  Zespole Szkół w Oleszycach w terminie 20-27 lipca 2020r, w formie online.

      Uczniów klas 7-8 oraz tegorocznych absolwentów szkół podstawowych zapraszamy także do udziału w konkursie online!

      Celem Wirtualnych Dni Erasmus+ jest poznanie możliwości zawodowych, jakie daje szkoła średnia uczestnicząca w projektach europejskich, wzbudzenie aktywności uczniów szkół podstawowych w kierunku kształcenia zawodowego, poznanie podstawowych zasad udziału w projektach Erasmus+, wzbudzenie ciekawości w kierunku poznawania kultur innych narodów europejskich.

      Szczegóły w regulaminie i na stronie: www.zs.eoleszyce.pl

       

      Z góry dziękuję za współpracę

      Monika Błaż

      Zespół Szkół w Oleszycach

     • Zakończenie realizacji projektu „SPA" - czyli Szkolna Pracownia Aktywności”

     • Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci „Trampolina” działające przy Szkole Podstawowej Nr 2 zakończyła projekt dofinansowany przez Fundację PZU. Realizowany był w roku szkolnym 2019/2020, zakładał przeprowadzenie ponad 300 godzin na rzecz dzieci, a także ponad 30 godzin warsztatów dla nauczycieli i rodziców. W „SPA” powstał młodzieżowy Klub Mediatora, Klub Tutora, prowadzone były zajęcia z arteterapii, a także z zakresu nauki uczenia się, zapamiętywania, grywalizacji i sketchnotingu, czyli myślenia wizualnego. Uczniowie codziennie mogli uczestniczyć w innych zajęciach – frekwencja do marca 2020 była bardzo wysoka.

      Po wybuchu pandemii i zamknięciu szkół SPA musiało przenieść się do sieci. Trenerzy oparli swoje działania na bezpośrednim kontakcie ze swoimi grupami poprzez internetowe środki komunikacji. Została założona grupa „Jesteśmy z Dwójki”, na której prezentowane były nie tylko prace uczniów, ale również ciekawe artykuły, filmiki, zabawy, łamigłówki i wartościowe gry, wspomagające rozwój małych i dorosłych. Nauczyciele tworzyli własne prezentacje, ogłaszali konkursy i zabawy (w Dniu Dziecka rozpoznawali na zdjęciach z dzieciństwa swoich nauczycieli, tworzyli własne ogródki, realizowali projekty fotograficzne, rysowali emocje, laurki i prace z okazji Dnia Matki i Ojca, a nawet gotowali). Zorganizowano również Dzień Mediacji, w trakcie którego umieszczano projekty, prezentacje i filmiki przybliżające uczniom i rodzicom, czym są mediacje i jakie korzyści mogą nam przynieść. Ważnym dla nas wydarzeniem było wydanie e-booka (również w formie wydrukowanej) z tekstami nauczycieli „Nauczanie w czasach wirusa. Czy daliśmy radę?”. Dzieliliśmy się w nim doświadczeniami, obawami i wnioskami z e-nauczania. Praca została bardzo ciepło przyjęta przez naszą społeczność.

      Mimo iż projekt zakładał 200 odbiorców, dzięki aktywnej obecności w sieci udało się dotrzeć do dużo większej grupy (ponad 700 osób), którym można było przekazać idee mediacji rówieśniczych, tutoringu szkolnego i nowych technik nauczania i rozwoju.

                                                                                                                                     Małgorzata Pacuła

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 2, im. Obrońców Lubaczowa
    • +48 16 632 94 25
    • ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów Poland