• Konkursy językowe w klasach I-III

• W miesiącu maju 2022 przeprowadzono Konkurs Czytelniczy z języka angielskiego
            I can read in English (kl. II, kl. III)  Konkurs odbył się w dwóch etapach:

kl. II    09.05.2022

Uczestnicy konkursu:
            Jessica Ilieva – kl. II a, Igor Kisielewicz – kl. II a, Emilia Mudry – kl. II b,
            Róża Sobolewska – kl. II b, Leon Lachowski – kl. II b,
            Zofia Hypiak – kl. II c,  Maksym Kobiałka – kl. II c

Zadaniem dzieci było przygotowanie wybranego utworu (bajka, baśń, opowiadanie
            w j. angielskim) i zaprezentowanie fragmentu. Najczęściej wybierane utwory: Little Red Riding Hood, Peter Pan, The Ugly Duckling, Sleeping Beauty.

Zwycięzcy konkursu kl. II

I miejsce egz.: Jessica Ilieva – kl. II a

Zofia Hypiak – kl. II c

II miejsce egz.: Emilia Mudry – kl. II b

Maksym Kobiałka – kl. II c

III miejsce : Leon Lachowski – kl. II b

kl. III    30.05.2022

Uczestnicy konkursu: Aleksandra Kropiowska – kl. III a, Julia Czernysz – kl. III a, Zuzanna Trembicka – kl. III b, Zuzanna Bundyra – kl. III b, Iga Karaś – kl. III b

I miejsce: Aleksandra Kropiowska – kl. III a

II miejsce egz.: Zuzanna Trembicka – kl. III b

Iga Karaś – kl. III b

III miejsce – Julia Czernysz – kl. III a

Ocenialiśmy płynność czytania, wymowę oraz znajomość słownictwa. Gratulujemy zwycięzcom konkursu. Nagrody w konkursie: książki oraz dyplomy. Pozostałe dzieci otrzymują dyplomy za udział w konkursie. Poziom czytania był wysoki i dość wyrównany. Wszystkim uczestnikom konkursu jeszcze raz serdecznie gratulujemy postępów w nauce języka angielskiego i dziękujemy za przygotowanie się do konkursu.

W marcu 2022 roku  przeprowadzono w klasach I, II, III lekcje okolicznościowe związane
            z wybuchem wojny na Ukrainie: Give Ukraine a helping hand  W klasach odbyły się krótkie pogadanki - dzieci zostały zapoznane z sytuacją bieżącą na świecie (informacja dostosowana do wieku odbiorcy), ponadto nauczyciel zapoznał uczniów z nowym słownictwem, np.:

PEACE, NO WAR, POLAND HELPS UKRAINE, GIVE UKRAINE A HELPING HAND, POLISH CHILDREN – UKRAINIAN CHILDREN, POLAND LOVES UKRAINE, etc.

Następnie przeprowadzono konkurs na najciekawszą pracę plastyczną z dowolnym sloganem

(do wyboru z wyżej podanych)

I miejsce egz.: Hanna Kulpa – kl. I c

Milena Polak – kl. I c

Maria Szpatuśko – kl. I c

II miejsce egz.: Emilia Mudry – kl. II b

Róża Sobolewska – kl. II b

III miejsce egz.: Jolanta Surmiak – kl. I c

Hanna kurek – kl. III b

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy. Nagrody w konkursie: dyplomy, kredki, flamastry.

Prace zostaną przekazane uchodźcom z Ukrainy mieszkającym w Lubaczowie.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W miesiącu marcu przeprowadzono w klasach I konkurs językowo – plastyczny pt.
             My favourite season of the year (Moja ulubiona pora roku) W konkursie wzięły udział dzieci z kl. I b oraz kl. I c

I miejsce egz.:  Hanna Kulpa – kl. I c

Amelia Mach – kl. I c

II miejsce : Amelia Galimska – kl. I b

III miejsce : Martyna Żabczak – kl. I c

Nagrody w konkursie: pocztówki, zakładki do książek, czasopisma: National Geographic for kids, English Matters Kids, fiszki wyrazowe

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy !

• Podziękowanie

• Uczniowie naszej szkoły w miesiącach marcu i kwietniu brali udział w akcji " Pola nadziei". Akcja ma na celu poszerzanie wiedzy na temat opieki hospicyjnej i zebranie środków dla Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci. Nasi uczniowie przygotowali żonkile, które są symbolem akcji, a finałem był kiermasz żonkili w szkole i na rynku miejskim. Razem zebraliśmy 1204,77 złotych. Pieniądze w całości zostały przekazane hospicjum. Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym. W naszych sercach zakwitła nadzieja.

• Dzień Ziemi 2022

• DZIEŃ ZIEMI 2022

Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia.

Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ”

To ważne święto, które uczy nas odpowiedzialnego zachowania i poszanowania środowiska naturalnego.

W tym dniu warto zastanowić się, co każdy z nas może zrobić, aby planeta na której mieszkamy była dobrym i przyjaznym domem dla ludzi, roślin i zwierząt.

W ramach obchodów tego święta w naszej szkole proponujemy ekologiczne zabawy dla wszystkich klas  w 3 kategoriach :
            - klasy I-III- zabawka ekologiczna (układanka, maskotka, biżuteria)
            - klasy IV – V – klasowy plakat naszej zielonej planety wykonany ekologicznymi,  naturalnymi materiałami – format A1
            - klasy VI – VIII- EKORZEŹBA (min. 50 cm)
            Uczniowie wykonują prace w czasie lekcji wychowawczych poprzedzających obchody. Termin wykonania zadań to 21.04. Prace wezmą udział w wystawie szkolnej dnia 22.04 i zostaną ocenione a zwycięskie klasy nagrodzone dniem bez pytania.

Chętnych uczniów klas 5 -6 oraz 7-8 zapraszamy do udziału w szkolnym EKOTEŚCIE sprawdzającym wiedze na temat  zagrożeń naszej planety oraz sposobów jej ochrony, który odbędzie się w dniu 21.04.2022r. Zgłoszenia można kierować w terminie 20.04.2022 do pracowni biologicznej. Zwycięzcy otrzymają dyplomy,  nagrody oraz oceny celujące i bardzo dobre.

UWAGA!

Wszyscy uczniowie, którzy w dniu 22.04 przyjdą do szkoły w stroju ekologicznym tj. z wykorzystaniem naturalnych ekologicznych materiałów w kolorach Ziemi( zielony, brąz) i wykonanych w duchu zero-waste   będą zwolnieni z pytania w danym dniu. Pokażcie, że stare rzeczy można wykorzystać jeszcze raz i dać im drugie życie!

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO WSPÓLNEJ ZABAWY I DO OBEJRZENIA FILMU PT. :
            „HOME ZIEMIA S.O.S.”

• ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów