• „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” zrealizowany!

• Zakończyliśmy realizowany w roku szkolnym 2021/22 NPRC 2.0 kierunek 3.2.

W jego ramach odbyło się wiele wydarzeń promujących  czytelnictwo, o których już pisaliśmy. Warto wspomnieć jeszcze o niektórych ciekawych projektach edukacyjnych.

Wydaliśmy publikację pt. „Książka jest moim przyjacielem” z pracami literackimi i plastycznymi uczniów. Są to w większości prace uczniów klas VI, które zostały nagrodzone w  konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną, (odpowiedzialne panie bibliotekarki Jolanta Kania i Maria Wach, polonistki Elżbieta Chmiel i Monika Staniuk oraz nauczycielka plastyki Renata Antochów).

Uczniowie kl. VII b i VII d pod opieką pani Elżbiety Broź tworzyli komiksy „Kolejna podróż Małego Księcia”. Powstały prace zgodne z wszelkimi wymogami tworzenia komiksu, pięknie rysowane czy wykorzystujące inne techniki, np. program graficzny canva.

Uczniowie klas VIII pokusili się o stworzenie swojego „Panteonu bohaterów książek” (pod opieką polonistki Elżbiety Broź). Powstały bardzo ciekawe prace w formie papierowej, prezentacje multimedialne w programie PowerPoint.

Podsumowując, w ramach NPRC biblioteka szkolna pozyskała 375 egzemplarzy nowości wydawniczych na ogólną kwotę 7550 zł oraz nowe regały biblioteczne.

• Dzień Dziecka

• "Wszystkie dzieci nasze są" to hasło Festiwalu Uśmiechu, który odbędzie się w Dniu Dziecka 1 czerwca w naszej szkole.

Rada Rodziców przy SP2 Lubaczów uatrakcyjniła ten dzień fundując dmuchańce, watę cukrową, popcorn i napoje.

W środę 1 czerwca 2022 lekcje trwają od godziny 8:00 do 10:25. Od 10:40 rozpoczną się rozgrywki sportowe i inne atrakcje. W tym dniu świetlica szkolna pracuje wg codziennego harmonogramu. Będą wydawane obiady.

Dmuchańce będą na placu szkolnym do godz. 15:45 (zabawa pod opieką rodzica lub opiekuna)

W programie:

- W zdrowym ciele zdrowy duch- rozgrywki sportowe klas 1-8

- Wyginam śmiało ciało - pokaz zumby

- Skoki, podskoki, czyli fantastyczna zabawa na dmuchańcach klas 1-4

- Bumper Ball - dmuchana kula - świetna gra i zabawa zespołowa klasy 7-8

- Malowanie twarzy - tworzenie bajecznych wzorów, ulubionych postaci z bajek, tatuaży - dla każdego coś innego klasy 1-5

- Rysowanie kolorową kredą na parkingu - kółko, kwadrat, trójkąt, kreska narysuję sobie pieska - kreatywne tworzenie rysunków  klasy 1-3

Słodką atrakcją Festiwalu Uśmiechu będzie różnokolorowa wielosmakowa wata cukrowa i chrupiący popcorn.

Cała impreza planowana jest w godzinach 10:40 - 13:10 na placu szkolnym, orliku i trawniku przy placu zabaw.

W razie niepogody możliwa jest zmiana terminu lub miejsca (wewnątrz szkoły)- informacja w osobnej wiadomości.

• Obrońcy Lubaczowa

• Z okazji Święta Patrona Szkoły zainteresowani  uczniowie klas VII i VIII przygotowali prezentacje multimedialne na temat Obrońców Lubaczowa.

Kryteria oceny dotyczyły zawartości slajdów oraz treści merytorycznych.

I miejsce zajęła uczennica klasy VII b – Magdalena Świerczek,

II miejsce – Oskar Sobolewski, uczeń kl. VIII c

III miejsce – Karol Sopel, uczeń kl. VIII b

Wyróżnienia:

Antonina Kucia, uczennica kl. VII b

Magdalena Rutkowska, uczennica kl. VIII b

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

nauczyciele historii

• Lekcja muzealna

• Dnia 26 i 28 kwietnia uczniowie klas VIII uczestniczyli w lekcji muzealnej poświęconej wystawie czasowej pt. "Solidarność Lubaczowska". Kustosz wystawy pan Dariusz Sałek przedstawił tworzenie się struktur Solidarności w Lubaczowie. Uczniowie chętnie odpowiadali na jego pytania, z zainteresowaniem oglądali fotografie, dokumenty oraz pamiątki internowania działaczy lubaczowskiej Solidarności.