• Festiwal Zaczarowanej Serdecznej Piosenki

          • W środę 15 czerwca 2022 r. w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbył się Festiwal: Zaczarowana Serdeczna Piosenka zorganizowany pod opieką Barbary Guzek i Małgorzaty Szabatowskiej.

            W koncercie udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie, uczniowie Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. św. Józefa w Oleszycach i uczniowie Szkoły Podstawowej w Starych Oleszycach.

            Muzycznego wsparcia udzielili: pani Agnieszka Kowal, pan Mariusz Maziarz i pan Andrzej Kindrat.

            Wydarzenie to, to wspaniała pełna wzruszeń "muzyczna uczta" podczas, której swoim talentem, wrażliwością i serdecznością podzielili się uczestnicy koncertu. Na scenie występując w duetach zaprezentowali utwory stanowiące przekrój polskiej sceny muzycznej. A wzajemne wspieranie się i współpraca stanowiły kwintesencję idei Festiwalu.

            Świat osób pełno - i niepełnosprawnych jest bardzo podobny. To podobne marzenia, sny, uczucia, tęsknoty. A najważniejsze, aby obok był drugi człowiek, który poda rękę, rozbawi, powie dobre słowo. Bo nie ma nic piękniejszego niż przyjaźń i bycie razem.

          • Akademia Bezpiecznego Puchatka

          • W roku szkolnym   2021 / 2022  uczniowie klas pierwszych realizowali kolejną edycję profilaktycznego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, którego celem było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Razem z Kubusiem Puchatkiem  dzieci uczyły się,  jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez  jezdnię oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Podczas lekcji z Kubusiem omawiane były  również  zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu oraz odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla dzieci niecodziennych i trudnych .

            Program zakończył się wypełnieniem przez uczniów Wielkiego Testu Bezpieczeństwa” i uzyskaniem certyfikatu „Klubu Bezpiecznego Puchatka” .

            Serdecznie gratulujemy naszym dzielnym Pierwszaczkom!

          • Gratulacje dla naszych Mistrzów Wiedzy Leśnej!

          •  

            14 czerwca 2022 r. w MBP w Lubaczowie rozegrał się finał IV edycji Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy Leśnej „Leśne potyczki”.

            Drużyny zmierzyły się z różnorodnymi zadaniami między innymi: rozpoznawaniem roślin i zwierząt na fotografiach, rozpoznawaniem przyniesionych z lasu gałązek, liści, nasion drzew i krzewów leśnych czy tropów zwierząt.

            W finałowej końcówce na placu boju pozostały szkoły z Lubaczowa . Po wyrównanej walce, tytuł Mistrza Wiedzy Leśnej zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w składzie: Paulina Gwóźdź, Jakub Wlezień oraz Aleksander Marko. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Lubaczów i Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie. Zwycięska Szkoła odebrała z rąk Organizatorów bon w wysokości 700 zł.

            Gratulujemy zwycięzcom.

          • Tak obchodziliśmy Dzień Dziecka

          • „Wszystkie dzieci nasze są (…) niech małe sny spełnią się dziś, wyśpiewaj marzenia, a świat będzie nasz”

             

            Tymi słowami piosenki Majki Jeżowskiej 1 czerwca 2022 rozpoczął się Festiwal Uśmiechu, podczas którego obchodziliśmy Dzień Dziecka na sportowo, rysunkowo. Każdy znalazł coś dla siebie. Uczniowie klas IV-VIII mierzyli się w rozgrywkach sportowych na hali sportowej. Na Orliku mogli rywalizować w wielkich kulach Bumper Ball. Uczniowie klas I-III pod kierunkiem niesamowitej, pełnej pozytywnej energii pani Mileny z Batuka Fitness tańczyli zumbę.

            Karolina i, Judyta i Andżelika z nieziemską cierpliwością malowały twarze naszych milusińskich zgodnie z ich wolą i życzeniem. Tworzyły bajecznie kolorowe wzory i rysunki .

            Padający deszcz na chwilę rozczarował dzieci, stojąc przy oknach „dmuchały na wielkie chmury” by je odgonić. I wyszło słońce, a z nim ogromna radość. Dmuchańce osuszone zachęcały do świetnej zabawy. Słodką atrakcją była wata cukrowa i pyszny popcorn. To niespodzianka od wspaniałej Rady Rodziców, która także dofinansowała dmuchańce.

            Na zakończenie było wielkie rysowanie kredą na szkolnym parkingu. Te rysunki będą pamiątką po cudownie spędzonym Dniu Dziecka w naszej szkole. Dziękujemy Radzie Rodziców za wspaniałe atrakcje, pani Milenie z Batuki, rodzicom, nauczycielom za ten radosny dla naszych dzieci dzień.

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa nr 2, im. Obrońców Lubaczowa
        • +48 16 632 94 25
        • ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów Poland