• Warsztaty w MBP

     • Dnia 23.09.2022 r. klasa I c wraz z zaprzyjaźnionymi uczniami z SOSW

      w Lubaczowie uczestniczyła w warsztatach biblioterapeutycznych w MBP w Lubaczowie.

      Warsztaty oparte były na opowiadaniu „Ogród dobrych słów” i polegały

      na zachęceniu dzieci do używania pięknych słów: PROSZĘ; DZIĘKUJĘ; PRZEPRASZAM; KOCHAM CIĘ; DOBRZE, ŻE JESTEŚ; POTRZEBUJĘ CIĘ.

      Dzieci wysłuchały bajki, odpowiadały na pytania, wykonywały prace plastyczne. Obiecały, że będą pamiętać o prośbie czarodziejki Parolli i będą używać pięknych słów.

      Aleksandra Dacewicz - Huk (wych. klasy I c)

     • I Bieg Orląt z udziałem klas trzecich

     • 21 września br. odbył się

      I Bieg Orląt w którym wzięli uczniowie klas 3 naszej szkoły.

      Bieg Orląt został zorganizowany przez Miłośników Lwowa i Kresów Płd.-Wsch.O/Lubaczów.

      Od listopada 1918 do maja 1919 toczyły się walki w obronie polskiego Lwowa. Zginęło wtedy 1421 dzieci, a najmłodszy z nich Janek Kukawski miał 9 lat. Bieg Orląt symbolicznie o tym przypomina. W zawodach wzięli uczniowie w wieku 9 lat, którzy pokonali dystans 1421 metrów. Uczestnicy biegli, maszerowali, by spotkać się przy Pomniku Pomordowanych na Niwkach. Tu odbył się uroczysty apel, w czasie którego pani Anna Kubiszyn podzieliła się wspomnieniami. Na koniec odśpiewany został hymn polski. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkową kartę i medal.

     • Wycieczka kl. Ic i członków koła wolontaryjnego

     • Dnia 16.09.2022 r. klasa I c i członkowie szkolnego koła wolontaryjnego „Otwarte serca” uczestniczyli w wycieczce do Baszni Dolnej.

      Jedną z atrakcji była wizyta w Galerii Kolejnictwa – Stacja Basznia, która mieści się w budynku dawnej stacji kolejowej z końca XIX wieku oraz budynku gospodarczym

      z połowy XX wieku. Uczniowie poznali historię linii kolejowej Jarosław-Sokal, a także dowiedzieli się o najważniejszych wydarzeniach z czasu funkcjonowania tego przejazdu jako odcinka Kolei Lwowskich.

      Następnie udali się do Kresowej Osady, gdzie gościło mobilne planetarium Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dzieci wzięły udział w bezpłatnym pokazie, eksperymentowały z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik odkrywając tajniki kosmosu. Zobaczyły niebo pełne gwiazd, poznały najciekawsze konstelacje widoczne aktualnie

      na niebie.

      Aleksandra Dacewicz - Huk (wych. klasy I c; opiekun wolontariatu)

     • Sukces naszych uczniów w konkursie historycznym

     • Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w lX Powiatowym Konkursie Historycznym "Obywatel Rzeczypospolitej Polskiej" - gen. Stanisław Dąbek".

      I miejsce zdobył uczeń kl.VI c - Kamil Bernacki, wyróżnienia: uczennica kl.VI b- Kaja Wachnianin, uczeń kl.VI c- Filip Mamczura.

      Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów.

     • Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

     • W dniach 12-16 września 2022r. w naszej szkole zorganizowana została akcja przygotowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym pt. Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych. Miała ona na celu przekazanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do ochrony zdrowia własnego i najbliższych.

      W naszej szkole przeprowadzone następujące działania profilaktyczne:

      W ramach godzin wychowawczych uczniowie poszczególnych klas obejrzeli film edukacyjny pt. Szczepienia. Profilaktyka chorób zakaźnych.

      Podczas lekcji biologii i przyrody zrealizowano scenariusz zajęć profilaktycznych pt. Zaszczep się wiedzą.

      13.09 odbyło się spotkanie z panią Elżbietą Ważną-Rubin z PSSE w Lubaczowie, która szczegółowo omówiła korzyści dla zdrowia wynikające ze szczepień.

     • Udział w EKOFESTIWALU

     • Tradycją naszej szkoły stało się uczestnictwo w programie EKOFESTIWALU organizowanego corocznie przez Starostwo Powiatowe w Lubaczowie podczas dni Sprzątania Świata. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, konkursach oraz prelekcjach. Zdobyte wiadomości i umiejętności na pewno przyczynią się do wzrostu świadomości ekologicznej młodych mieszkańców naszego miasta. Za oddane surowce wtórne uczniowie otrzymali sadzonki, które wzbogacą Zieloną Zonę naszej szkoły.

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/ 2023

     • Za nami dwa miesiące wspaniałych beztroskich wakacji. Słoneczna pogoda sprzyjała wypoczynkowi, który zgromadził w nas nowe pokłady energii oraz siły do nauki i pracy.  

      Dzięki temu 1 września 2022 r. mogliśmy spokojnie i radośnie rozpocząć nowy rok szkolny.

      Swoją obecnością w tym dniu zaszczyciła nas poseł RP – Pani Teresa Pamuła, ks. Dziekan – Andrzej Stopyra oraz przewodnicząca RR – Pani Katarzyna Segiet. Z licznie zgromadzoną społecznością szkolną wzięli oni udział w akademii, podczas której wraz
      z dyrektorem szkoły – Panem Tomaszem Ratowskim skierowali wiele ciepłych słów oraz życzeń zarówno do uczniów, jak i nauczycieli, i pracowników szkoły.

                  Uroczystość przygotowana została przez uczniów pod opieką Pani Oli. W programie przypomniano o 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Minutą ciszy uczczono pamięć walczących i poległych bohaterów.

               Nie zabrakło wierszy i wspomnień wakacyjnych. Wszak nie tak łatwo pożegnać tonące w słońcu plaże, ścieżki górskie, szalone  przygody, wakacyjnych przyjaciół. Pierwszymi talentami recytatorskimi mieli możliwość popisać się również pierwszoklasiści.

               Całość uświetnił chór szkolny pod dyrekcją Pana Andrzeja.

      Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania
      z wychowawcami.

      Wszystkim Uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczęli naukę, życzymy pozytywnej energii, radości z odkrywania świata, powodzenia i sukcesów w nauce. Niech szkoła będzie dla nas wszystkich miejscem wszechstronnego rozwoju, źródłem wiedzy oraz przyjaznym i bezpiecznym środowiskiem.

      Powodzenia w nowym roku szkolnym 2022/2023.

       

      Organizatorzy

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 2, im. Obrońców Lubaczowa
    • +48 16 632 94 25
    • ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów Poland