• Dni wolne od zajęć

•     31.10.2022r. (poniedziałek) i 02.11.2022r. (środa) to dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

Uczniowie mają zapewnioną opiekę w świetlicy szkolnej.

W tych dniach nie działa kuchnia – nie będzie wydawany obiad.

• Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych

• Szczęśliwa siódemka

Dnia 19.10.2022 odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach udział wzięło 23 zespoły z Podkarpacia. Reprezentacja naszej szkoły po wspaniałej walce wywalczyła VII miejsce plasując się w 10 najlepszych sztafet Województwa Podkarpackiego.

Skład drużyny:

Hanna Ozimek

Magdalena Misztal

Aleksandra Sobków

Natalia Socha

Michalina Wszoła

Gabriela Ważny

Julia Antonik

Opiekun drużyny: Witold Zaborniak

• UWAGA !!!

Dzień 14 października 2022r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

Uczniowie mają zapewnioną opiekę w świetlicy szkolnej.

W tym dniu nie działa kuchnia – nie będzie wydawany obiad.

• 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• W tym dniu uczniowie klasy 3 c brali udział w tej świetnej akcji. Wysłuchali książki Joanny Olech „Szkoła na Dobrej”.

Książka opowiada o wyjątkowej szkole, w której w Dniu Obiboka dzieci i pracownicy mogą przyjść do szkoły w piżamie. Nauczyciele dbają również o komfort swoich uczniów i  uczennic. Kiedy w klasie pojawia się Tymek, chłopiec cierpiący na mizofonię, głośny dzwonek zastępuje śpiew ptaków, a nogi krzeseł zostają zabezpieczone przed szuraniem. Choroba nowego ucznia staje się punktem wyjścia do szczerych rozmów między dziećmi. Dzięki temu Tymek zostaje szybko zaakceptowany. A wraz z nim Penelopa – szczurzyca mieszkająca w kieszeni bluzy chłopca. Szkoła przy Dobrej, to szkoła, w której wszyscy czują się bezpiecznie. Książka Joanny Olech może być punktem wyjścia do rozmowy o szkolnych relacjach. Pomoże też uwrażliwić dzieci na potrzeby innych osób.

Wszyscy uczniowie w 3 c  z zaciekawieniem wysłuchali tekstu książki.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej po tę i inne ciekawe książki.

Jolanta Kania