• Dzień Sportu

• 18 listopada br. w naszej szkole odbył się Integracyjny Dzień Sportu, w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Placówek: klasa IA, klasa I-II A, klasa IV-V A SP SOSW w Lubaczowie i uczniowie naszej szkoły: klasa 1c, Marysia z kl.2c, klasa 3b, Ola z kl.4c. Uczniowie obu szkół rywalizowali w różnych konkurencjach m.in bieg z woreczkami slalomem, przeskoki przez koła hula hop, rzuty do niskiego kosza, toczenie piłki kijem do unihokeja, rzuty ringo do celu. Było także przechodzenie przez skakankę którą opuszczano coraz niżej. Radości, śmiechu było przy tym co niemiara. Po zakończenie wszystkich konkurencji sportowych uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal i dyplom. Druga część Integracyjnego Dnia Sportu to malowanie twarzy. Nasze niezwykle uzdolnione uczennice z klasy 8b Karolina i Judyta tworzyły niesamowite, piękne rysunki na twarzach dzieci : kotki, pieski, motylki. Były też rysunki na specjalne życzenie co nie sprawiło żadnych trudności naszym utalentowanym artystkom. Nasi goście po małym poczęstunku obiecali, że spotkamy się za rok na Integracyjnym Dniu Sportu.

• Dzień Niepodległości

• 11  listopada – Święto Niepodległości 2022. W tym roku przypada 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszej szkole obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień bardzo uroczyście. Rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Następnie mogliśmy wysłuchać części artystycznej (recytacja wierszy, śpiewanie pieśni patriotycznych, krótkie inscenizacje z udziałem uczniów, które miały nam przybliżyć wydarzenia, postaci sprzed ponad 100 lat). Dużą rolę w odzyskaniu niepodległości przez Polskę odegrał Marszałek Piłsudski i jego Legiony. Apel zakończył się konkursem historycznym kl. VIII :
             Co wiesz o Józefie Piłsudskim? Pierwsze miejsce w konkursie zajęła kl. VIII b
             Piłsudski powiedział kiedyś: Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem.