• Życzenia świąteczne

• Z okazji

ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

składamy najserdeczniejsze życzenia

wszystkim Uczniom, Rodzicom i Sympatykom Szkoły.

Życzymy radosnych, świątecznych chwil

z rodziną i przyjaciółmi, zdrowia, pogody ducha, miłości i wiary,

wzajemnej życzliwości oraz refleksji w tym pełnym zadumy,

ale jakże radosnym czasie, kiedy na nowo budzi się życie

i napełnia nas nadzieją na lepsze dziś i lepsze jutro.

WESOŁEGO ALLELUJA!

Dyrekcja,

grono pedagogiczne,

pracownicy administracji i obsługi.

• Pierwszy Dzień Wiosny

• Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny odbyły się rozgrywki sportowe. Uczniowie rozgrali mecze piłki ręcznej i koszykówki.

Wygrały klasy:

4c

7c

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

• Przesyłamy życzenia świąteczne do Rodziny Królewskiej

• Starając się utrzymać naszą nową szkolną tradycję, ponownie wysłaliśmy życzenia świąteczne do członków Rodziny Królewskiej Wielkiej Brytanii. Tym razem piękne kartki przygotowały klasy 2C oraz 5A.

Wraz z życzeniami wielkanocnymi przesłaliśmy pozdrowienia od uczniów i pracowników naszej szkoły.

• Wiadomość z Londynu

• W grudniu klasy 2B i 6B przygotowały życzenia świąteczne w postaci pięknych kartek, które wysłaliśmy do Rodziny Królewskiej. Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź od Księcia Williama i jego rodziny. Wdzięczni za życzenia, przesyłają serdeczne pozdrowienia prosto z Londynu!

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych został uczczony w naszej szkole. Na lekcjach historii w formie mini wykładu przedstawiono sytuację Polski i Polaków u schyłku II wojny światowej i po jej zakończeniu, podporządkowanej ZSRR.

Następnie na podstawie informacji z różnych źródeł  internetowych uczniowie wskazali kogo i dlaczego nazywamy Żołnierzami Wyklętymi, sylwetki najważniejszych bohaterów powojennego podziemia, represje władz komunistycznych oraz dlaczego ich święto obchodzimy 1 marca.

Nie zabrakło też informacji o naszych bohaterach lokalnych.

Uczniowie kl. 6c upamiętnili ten dzień biorąc udział w warsztatach przygotowanych przez uczniów LO i MBP w Lubaczowie.