• Dzień Sportu

     • 18 listopada br. w naszej szkole odbył się Integracyjny Dzień Sportu, w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Placówek: klasa IA, klasa I-II A, klasa IV-V A SP SOSW w Lubaczowie i uczniowie naszej szkoły: klasa 1c, Marysia z kl.2c, klasa 3b, Ola z kl.4c. Uczniowie obu szkół rywalizowali w różnych konkurencjach m.in bieg z woreczkami slalomem, przeskoki przez koła hula hop, rzuty do niskiego kosza, toczenie piłki kijem do unihokeja, rzuty ringo do celu. Było także przechodzenie przez skakankę którą opuszczano coraz niżej. Radości, śmiechu było przy tym co niemiara. Po zakończenie wszystkich konkurencji sportowych uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal i dyplom. Druga część Integracyjnego Dnia Sportu to malowanie twarzy. Nasze niezwykle uzdolnione uczennice z klasy 8b Karolina i Judyta tworzyły niesamowite, piękne rysunki na twarzach dzieci : kotki, pieski, motylki. Były też rysunki na specjalne życzenie co nie sprawiło żadnych trudności naszym utalentowanym artystkom. Nasi goście po małym poczęstunku obiecali, że spotkamy się za rok na Integracyjnym Dniu Sportu.

     • Dzień Niepodległości

     • 11  listopada – Święto Niepodległości 2022. W tym roku przypada 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszej szkole obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień bardzo uroczyście. Rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Następnie mogliśmy wysłuchać części artystycznej (recytacja wierszy, śpiewanie pieśni patriotycznych, krótkie inscenizacje z udziałem uczniów, które miały nam przybliżyć wydarzenia, postaci sprzed ponad 100 lat). Dużą rolę w odzyskaniu niepodległości przez Polskę odegrał Marszałek Piłsudski i jego Legiony. Apel zakończył się konkursem historycznym kl. VIII :
       Co wiesz o Józefie Piłsudskim? Pierwsze miejsce w konkursie zajęła kl. VIII b
       Piłsudski powiedział kiedyś: Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem.

     • Dni wolne od zajęć

     •     31.10.2022r. (poniedziałek) i 02.11.2022r. (środa) to dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

      Uczniowie mają zapewnioną opiekę w świetlicy szkolnej.

      W tych dniach nie działa kuchnia – nie będzie wydawany obiad.

     • Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych

     • Szczęśliwa siódemka

      Dnia 19.10.2022 odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach udział wzięło 23 zespoły z Podkarpacia. Reprezentacja naszej szkoły po wspaniałej walce wywalczyła VII miejsce plasując się w 10 najlepszych sztafet Województwa Podkarpackiego.

      Skład drużyny:

      Hanna Ozimek

      Magdalena Misztal

      Aleksandra Sobków

      Natalia Socha

      Michalina Wszoła

      Gabriela Ważny

      Julia Antonik

      Opiekun drużyny: Witold Zaborniak

     • Ogłoszenie

     • UWAGA !!!

      Dzień 14 października 2022r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

      Uczniowie mają zapewnioną opiekę w świetlicy szkolnej.

      W tym dniu nie działa kuchnia – nie będzie wydawany obiad.

     • 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • W tym dniu uczniowie klasy 3 c brali udział w tej świetnej akcji. Wysłuchali książki Joanny Olech „Szkoła na Dobrej”.

      Książka opowiada o wyjątkowej szkole, w której w Dniu Obiboka dzieci i pracownicy mogą przyjść do szkoły w piżamie. Nauczyciele dbają również o komfort swoich uczniów i  uczennic. Kiedy w klasie pojawia się Tymek, chłopiec cierpiący na mizofonię, głośny dzwonek zastępuje śpiew ptaków, a nogi krzeseł zostają zabezpieczone przed szuraniem. Choroba nowego ucznia staje się punktem wyjścia do szczerych rozmów między dziećmi. Dzięki temu Tymek zostaje szybko zaakceptowany. A wraz z nim Penelopa – szczurzyca mieszkająca w kieszeni bluzy chłopca. Szkoła przy Dobrej, to szkoła, w której wszyscy czują się bezpiecznie. Książka Joanny Olech może być punktem wyjścia do rozmowy o szkolnych relacjach. Pomoże też uwrażliwić dzieci na potrzeby innych osób.

      Wszyscy uczniowie w 3 c  z zaciekawieniem wysłuchali tekstu książki.

      Zapraszamy do biblioteki szkolnej po tę i inne ciekawe książki.

              Jolanta Kania

     • Warsztaty w MBP

     • Dnia 23.09.2022 r. klasa I c wraz z zaprzyjaźnionymi uczniami z SOSW

      w Lubaczowie uczestniczyła w warsztatach biblioterapeutycznych w MBP w Lubaczowie.

      Warsztaty oparte były na opowiadaniu „Ogród dobrych słów” i polegały

      na zachęceniu dzieci do używania pięknych słów: PROSZĘ; DZIĘKUJĘ; PRZEPRASZAM; KOCHAM CIĘ; DOBRZE, ŻE JESTEŚ; POTRZEBUJĘ CIĘ.

      Dzieci wysłuchały bajki, odpowiadały na pytania, wykonywały prace plastyczne. Obiecały, że będą pamiętać o prośbie czarodziejki Parolli i będą używać pięknych słów.

      Aleksandra Dacewicz - Huk (wych. klasy I c)

     • I Bieg Orląt z udziałem klas trzecich

     • 21 września br. odbył się

      I Bieg Orląt w którym wzięli uczniowie klas 3 naszej szkoły.

      Bieg Orląt został zorganizowany przez Miłośników Lwowa i Kresów Płd.-Wsch.O/Lubaczów.

      Od listopada 1918 do maja 1919 toczyły się walki w obronie polskiego Lwowa. Zginęło wtedy 1421 dzieci, a najmłodszy z nich Janek Kukawski miał 9 lat. Bieg Orląt symbolicznie o tym przypomina. W zawodach wzięli uczniowie w wieku 9 lat, którzy pokonali dystans 1421 metrów. Uczestnicy biegli, maszerowali, by spotkać się przy Pomniku Pomordowanych na Niwkach. Tu odbył się uroczysty apel, w czasie którego pani Anna Kubiszyn podzieliła się wspomnieniami. Na koniec odśpiewany został hymn polski. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkową kartę i medal.

     • Wycieczka kl. Ic i członków koła wolontaryjnego

     • Dnia 16.09.2022 r. klasa I c i członkowie szkolnego koła wolontaryjnego „Otwarte serca” uczestniczyli w wycieczce do Baszni Dolnej.

      Jedną z atrakcji była wizyta w Galerii Kolejnictwa – Stacja Basznia, która mieści się w budynku dawnej stacji kolejowej z końca XIX wieku oraz budynku gospodarczym

      z połowy XX wieku. Uczniowie poznali historię linii kolejowej Jarosław-Sokal, a także dowiedzieli się o najważniejszych wydarzeniach z czasu funkcjonowania tego przejazdu jako odcinka Kolei Lwowskich.

      Następnie udali się do Kresowej Osady, gdzie gościło mobilne planetarium Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dzieci wzięły udział w bezpłatnym pokazie, eksperymentowały z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik odkrywając tajniki kosmosu. Zobaczyły niebo pełne gwiazd, poznały najciekawsze konstelacje widoczne aktualnie

      na niebie.

      Aleksandra Dacewicz - Huk (wych. klasy I c; opiekun wolontariatu)

     • Sukces naszych uczniów w konkursie historycznym

     • Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w lX Powiatowym Konkursie Historycznym "Obywatel Rzeczypospolitej Polskiej" - gen. Stanisław Dąbek".

      I miejsce zdobył uczeń kl.VI c - Kamil Bernacki, wyróżnienia: uczennica kl.VI b- Kaja Wachnianin, uczeń kl.VI c- Filip Mamczura.

      Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów.

     • Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

     • W dniach 12-16 września 2022r. w naszej szkole zorganizowana została akcja przygotowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym pt. Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych. Miała ona na celu przekazanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do ochrony zdrowia własnego i najbliższych.

      W naszej szkole przeprowadzone następujące działania profilaktyczne:

      W ramach godzin wychowawczych uczniowie poszczególnych klas obejrzeli film edukacyjny pt. Szczepienia. Profilaktyka chorób zakaźnych.

      Podczas lekcji biologii i przyrody zrealizowano scenariusz zajęć profilaktycznych pt. Zaszczep się wiedzą.

      13.09 odbyło się spotkanie z panią Elżbietą Ważną-Rubin z PSSE w Lubaczowie, która szczegółowo omówiła korzyści dla zdrowia wynikające ze szczepień.

     • Udział w EKOFESTIWALU

     • Tradycją naszej szkoły stało się uczestnictwo w programie EKOFESTIWALU organizowanego corocznie przez Starostwo Powiatowe w Lubaczowie podczas dni Sprzątania Świata. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, konkursach oraz prelekcjach. Zdobyte wiadomości i umiejętności na pewno przyczynią się do wzrostu świadomości ekologicznej młodych mieszkańców naszego miasta. Za oddane surowce wtórne uczniowie otrzymali sadzonki, które wzbogacą Zieloną Zonę naszej szkoły.

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/ 2023

     • Za nami dwa miesiące wspaniałych beztroskich wakacji. Słoneczna pogoda sprzyjała wypoczynkowi, który zgromadził w nas nowe pokłady energii oraz siły do nauki i pracy.  

      Dzięki temu 1 września 2022 r. mogliśmy spokojnie i radośnie rozpocząć nowy rok szkolny.

      Swoją obecnością w tym dniu zaszczyciła nas poseł RP – Pani Teresa Pamuła, ks. Dziekan – Andrzej Stopyra oraz przewodnicząca RR – Pani Katarzyna Segiet. Z licznie zgromadzoną społecznością szkolną wzięli oni udział w akademii, podczas której wraz
      z dyrektorem szkoły – Panem Tomaszem Ratowskim skierowali wiele ciepłych słów oraz życzeń zarówno do uczniów, jak i nauczycieli, i pracowników szkoły.

                  Uroczystość przygotowana została przez uczniów pod opieką Pani Oli. W programie przypomniano o 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Minutą ciszy uczczono pamięć walczących i poległych bohaterów.

               Nie zabrakło wierszy i wspomnień wakacyjnych. Wszak nie tak łatwo pożegnać tonące w słońcu plaże, ścieżki górskie, szalone  przygody, wakacyjnych przyjaciół. Pierwszymi talentami recytatorskimi mieli możliwość popisać się również pierwszoklasiści.

               Całość uświetnił chór szkolny pod dyrekcją Pana Andrzeja.

      Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania
      z wychowawcami.

      Wszystkim Uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczęli naukę, życzymy pozytywnej energii, radości z odkrywania świata, powodzenia i sukcesów w nauce. Niech szkoła będzie dla nas wszystkich miejscem wszechstronnego rozwoju, źródłem wiedzy oraz przyjaznym i bezpiecznym środowiskiem.

      Powodzenia w nowym roku szkolnym 2022/2023.

       

      Organizatorzy

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/ 2023

     • Zapraszamy uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023, które rozpocznie się 1 września o godz. 8.00 w hali sportowej. Po zebraniu ogólnym wychowawcy spotkają się ze swoimi klasami w pracowniach. Uczniowie klas I i IV po spotkaniu ogólnym zostają w hali - stamtąd przejdą wraz z wychowawcami do klas.

      Ze względu na ograniczoną pojemność hali zapraszamy na uroczystość jedynie Rodziców uczniów klas I. Od 1 września w sekretariacie można również pobierać karty zapisu do świetlicy szkolnej i na obiady.

      Msza św. odbędzie się w piątek 2 września o 8.15 - informacje organizacyjne przekażą wychowawcy klas podczas spotkania 1 września.

     • Festiwal Zaczarowanej Serdecznej Piosenki

     • W środę 15 czerwca 2022 r. w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbył się Festiwal: Zaczarowana Serdeczna Piosenka zorganizowany pod opieką Barbary Guzek i Małgorzaty Szabatowskiej.

      W koncercie udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie, uczniowie Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. św. Józefa w Oleszycach i uczniowie Szkoły Podstawowej w Starych Oleszycach.

      Muzycznego wsparcia udzielili: pani Agnieszka Kowal, pan Mariusz Maziarz i pan Andrzej Kindrat.

      Wydarzenie to, to wspaniała pełna wzruszeń "muzyczna uczta" podczas, której swoim talentem, wrażliwością i serdecznością podzielili się uczestnicy koncertu. Na scenie występując w duetach zaprezentowali utwory stanowiące przekrój polskiej sceny muzycznej. A wzajemne wspieranie się i współpraca stanowiły kwintesencję idei Festiwalu.

      Świat osób pełno - i niepełnosprawnych jest bardzo podobny. To podobne marzenia, sny, uczucia, tęsknoty. A najważniejsze, aby obok był drugi człowiek, który poda rękę, rozbawi, powie dobre słowo. Bo nie ma nic piękniejszego niż przyjaźń i bycie razem.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2, im. Obrońców Lubaczowa
   • sekretariat@sp2.lubaczow.pl
   • +48 16 632 94 25
   • ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów Poland