Aktualności

          • Podziękowania za wieloletnią pracę

          • Nadszedł moment pełen wzruszeń, zadumy i ogromnej wdzięczności. Dwie niezwykłe Kobiety Barbara Sobczak oraz Jolanta Kania, które przez wiele lat współtworzyły serce naszej szkoły, przechodzą na zasłużoną emeryturę.

            Z głębi serca dziękujemy za wieloletni, nieoceniony trud włożony w edukację i wychowanie najmłodszych pokoleń. Wasza pasja, cierpliwość w edukacji wczesnoszkolnej oraz ogromna empatia i zaangażowanie we współorganizację kształcenia stworzyły dla naszych uczniów bezpieczny i piękny świat.

            Dziękujemy za każdy dzień Waszej pracy, za serce oddane szkole i za ślad, jaki na zawsze zostawiłyście w sercach dzieci, rodziców oraz całego grona pedagogicznego. Życzymy Wam zdrowia, radości oraz pięknych chwil na zasłużonej emeryturze.

          • Pokaz doświadczeń

          • Nauka nie musi być nudna – to już VII pokaz doświadczeń przygotowany przez Klub Młodego Odkrywcy - WODORKI

            W środę, 17 czerwca 2026 r., uczestnicy Klubu Młodego Odkrywcy „Wodorki” po raz kolejny zaprosili uczniów klas I na niezwykłe spotkanie z nauką. Młodzi odkrywcy przygotowali serię efektownych doświadczeń, które przypominały prawdziwe czarodziejskie sztuczki.

            Podczas pokazu pierwszoklasiści z ogromnym zainteresowaniem obserwowali prezentowane eksperymenty. Największe emocje wzbudziły doświadczenia z cieczą nienewtonowską, lampą lawą, produkcją sztucznego śniegu, kolorowy wulkan, czy samopompujące się balony. Nie zabrakło również spektakularnego doświadczenia „płonąca dłoń”.

            Prawdziwą atrakcją okazały się pokazy z wykorzystaniem generatora Van de Graaffa. Najbardziej odważni uczniowie wzięli udział w doświadczeniach, podczas których ich włosy unosiły się i stawały dęba pod wpływem zgromadzonych ładunków elektrycznych, wywołując wiele uśmiechów i pozytywnych emocji wśród widzów.

            Spotkanie przebiegało w atmosferze zaciekawienia i dobrej zabawy. Pokaz był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań przyrodniczych oraz udowodnił, że nauka może być fascynującą przygodą pełną niespodzianek. Dziękujemy członkom KMO „Wodorki” za przygotowanie inspirujących doświadczeń i podzielenie się swoją pasją z młodszymi kolegami i koleżankami.

          • Konkurs Galileo z biologii

          • W bieżącym roku szkolnym 28 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Galileo z Biologii sprawdzając swoją wiedzę z tego przedmiotu.

            Dyplomy laureata zdobyli:

            -w kat. klas V- Jolanta Surmiak za zdobycie 4 miejsca,

            -w kat. klas VI- Anna Wilusz za zdobycie 5 miejsca oraz Zofia Hypiak za zdobycie 10 miejsca,

            -w kat. klas VII Zuzanna Trembicka za zdobycie 4 miejsca oraz Julia Czernysz za zdobycie 10 miejsca,

            -w kategorii klas VIII Maja Bentkowska za zdobycie 3 miejsca .

            WYROŻNIENIA zdobyli:

            -Anna Madej i Filip Hass z klasy 6c,

            -Julita Dyś i Gabriela Frant z klasy 8b,

            -Martyna Kubiszyn z klasy 8a oraz

            -Kordian Żdan z klasy 8c.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Wyniki konkursu The Big Challenge

          • Dziś uczniowie naszej szkoły poznali wyniki międzynarodowego konkursu języka angielskiego The Big Challenge.

            Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody za swoje osiągnięcia i zaangażowanie.

            Najlepsi w swojej kategorii wiekowej okazali się:

            - na poziomie klas czwartych i piątych- Katarzyna Maćko,

            - w klasach szóstych- Róża Sobolewska,

            - pośród klas siódmych- Alexandra Kropiowska,

            - z klas ósmych- Marcel Pruchniak.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Jesteśmy dumni z ich wyników. Życzymy im dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego i zachęcamy do udziału w następnych edycjach konkursu!

          • Laureaci konkursu Galileo

          • Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Galileo: Hana Plasło ucz.kl.IVb, Jakub Haliniak ucz. kl.IVa, Jakub Słoniec ucz. kl.VIIc, Klaudia Szczerbiwilk ucz. kl.VIIIa, Franciszek Pruchnik ucz. kl.VIIIc, Marcel Pruchniak ucz. kl.VIIIb. Maja Kordys kl.VIIIc oraz wyróżnienie otrzymała Klara Hypiak ucz. kl.IVb.

            Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

          • Dzień Sportu

          • Już po raz piąty w naszej szkole odbył się Integracyjny Dzień Sportu pod hasłem "Ruch to zdrowie a zabawa to podstawa".

            W tym sportowym wydarzeniu wzięli udział uczniowie z Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie:

            klasa I- II a, klasa I-II b, klasa I- III , uczniowie klas 1-3 naszej szkoły i uczniowie klasy integracyjnej I-III A.

            To wyjątkowe wydarzenie pokazało, jak wielką wartość ma współpraca, wzajemne zrozumienie oraz szacunek dla różnorodności a wspólny wysiłek i radość z ruchu jednoczą nas wszystkich.

            Konkurencje sportowe łączyły elementy sportowe i sensoryczne : tor przeszkód, rzuty woreczkiem do celu, bieg z piłką slalomem. W drugiej części sportowego spotkania były zabawy z chustą animacyjną.

            Razem pokazujemy, że sport ma siłę łączyć ponad wszelkimi różnicami!

            Wszyscy uczestnicy Integracyjnego Dnia Sportu otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

          • Minipiłka nożna

          • Dnia 30.05.2026 drużyna chłopców SP2 Lubaczów wzięła udział w zawodach sportowych o Mistrzostwo Powiatu w minipiłce nożnej . W turnieju uczestniczyło siedem drużyn reprezentujących różne szkoły z powiatu.

            Po zaciętej rywalizacji i wielu emocjonujących meczach nasza drużyna zajęła II miejsce, zdobywając tytuł wicemistrza powiatu. Zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, umiejętnościami sportowymi oraz grą zespołową. Osiągnięty wynik jest dużym sukcesem i powodem do dumy dla całej szkoły.

            Skład drużyny:

            1. Dobreńko Kamil

            2. Medyński Kacper

            3. Kubiszyn Eryk

            4. Hanasiewicz Paweł

            5. Szpindor Szymon

            6. Hass Piotr

            7. Hass Filip

            8. Stec Kacper

            9. Winiarski Marcel

            10. Sopel Jan

            11. Konopka Aleksander

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły podczas zawodów

          • Udział uczniów w zawodach sportowych

          • 23 maja 2026 roku w Horyńcu Zdroju odbyły się zawody w trójboju lekkoatletycznym, w których nasza drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze, zajmując 4. miejsce spośród 7 startujących zespołów. Rywalizacja była pełna sportowych emocji, walki do ostatniej konkurencji oraz wzajemnego wsparcia całej drużyny.

            Szkołę reprezentowały uczennice klasy 4b:

            - Gaja Mirkowska

            - Hana Plasło

            - Klara Hypiak

            - Katarzyna Maćko

            - Karolina Górecka

            - Lena Bojarska

            Zawodniczki wykazały się ogromnym zaangażowaniem, determinacją i sportowym duchem. Każda z uczestniczek dołożyła swoją cegiełkę do końcowego wyniku drużyny, osiągając dobre rezultaty w poszczególnych konkurencjach. Zdobyte 4. miejsce jest powodem do dumy i motywacją do dalszych treningów oraz kolejnych startów.

            Gratulujemy wszystkim zawodniczkom udziału i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły podczas zawodów w Horyńcu-Zdroju!

            Opiekun grupy: Izabela Kamińska

          • Leśne potyczki

          • 22 maja w hali sportowej SP2 odbył się VIII międzyszkolny finał Turnieju Wiedzy Leśnej „Leśne Potyczki”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Emilia Mudry z kl. 6b, Zuzanna Trembicka z kl. 7b oraz Mateusz Wojciechowski z kl. 8c.

            Uczniowie w kolejnych konkurencjach rozpoznawali drzewa, krzewy, grzyby oraz zwierzęta leśne. Musieli wykazać się także znajomością tropów i śladów zwierząt, wiedzą nt. pracy leśnika oraz chronionych obszarów przyrody na terenie Nadleśnictwa Lubaczów.

            Poziom rywalizacji był bardzo wysoki ale drużyna SP2 poradziła sobie świetnie i niezmiennie od lat stanęła na podium tym razem zajmując zaszczytne III miejsce! Gratulujemy !

          • Szkolny Dzień Języków

          • Szkolny Dzień Języków Obcych – III edycja za nami!

            W naszej szkole odbyła się już trzecia edycja Szkolnego Dnia Języków Obcych. Było to wyjątkowe wydarzenie pełne kolorów, muzyki, ciekawostek i dobrej zabawy!

            Uczniowie przygotowali wspaniałe stoiska prezentujące różne państwa świata. Każda klasa wykazała się ogromną kreatywnością, zaangażowaniem i pomysłowością. Wszystkie stoiska były przygotowane na bardzo wysokim poziomie, a uczniowie stanęli na wysokości zadania

            Pierwsze miejsce zajęło stoisko przygotowane przez klasę 6b, która zaprezentowała Szwajcarię . Miejsce drugie ex aequo klasa 6a (Meksyk) oraz klasa 8a (Włochy). Miejsce trzecie zajęła klasa 8b, prezentująca Hiszpanię. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

            Podczas wydarzenia nie zabrakło również emocjonującej rywalizacji w grze Kahoot pokazu mody oraz wirtualnej podróży z okularami VR. Dodatkową atrakcją był występ taneczny Martyny Potoniec , który spotkał się z ogromnym aplauzem publiczności.

            Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za swój wkład, zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowanie wydarzenia

            Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego dnia Do zobaczenia podczas kolejnej edycji!

          • Święto Szkoły

          • 8 maja obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. W podniosłym i uroczystym nastroju świętowaliśmy jubileusz sześciuset pięćdziesięciu lat istnienia naszego miasta – Lubaczowa. To ziemia naznaczona historią, ziemia, która widziała radość i cierpienie, zwycięstwa i ofiarę. Dziś pochylamy się nad przeszłością z szacunkiem i wdzięcznością, wspominając tych, którzy po pierwszej wojnie oddali życie za wolność Lubaczowa. Uroczystość, którą wspólnie przeżywaliśmy jest świadectwem, że pamięć trwa.

            Dziękujemy zaproszonym gościom za udział w tej pięknej uroczystości oraz nauczycielom, którzy przygotowali Apel : p. Elżbieta Broź, p. R. Antochów, p. M. Tasior, p. M. Ilnicka, oprawa muzyczna: p. A. Kindrat

          • Wiktoria Dec w gronie laureatów XXXV Konkursu Piosenki "O Złoty Klucz do Sławy"

          • Wiktoria Dec w gronie laureatów XXXV Konkursu Piosenki "O Złoty Klucz do Sławy". Wiktoria jest uczestniczką zajęć wokalnych w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie oraz Dominika Kindrat Vocal Studio w Rzeszowie.

            Konkurs odbył się 16 kwietnia 2026 r, do którego zgłosiło się 121 wykonawców.

            Komisja artystyczna

            postanowiła przyznać, po wysłuchaniu 28 solistów w kategorii wokaliści klas I-III:

            I miejsce – Wiktorii Dec

            Wielkie gratulacje dla Wiktorii i jej opiekunów: Andrzeja Kindrata i Dominiki Kindrat, życzymy dalszych sukcesów.

          • XVIII Przegląd Scenicznej Twórczości Dziecięcej

          • Z dumą informujemy, że podczas finału wojewódzkiego XVIII Przeglądu Scenicznej Twórczości Dziecięcej, który odbył się 10 kwietnia 2026r. w Przemyślu, nasi uczniowie osiągnęli wspaniałe wyniki!

            I miejsce w kategorii inscenizacja zdobyli Alicja Weber 6b, Maja Bentkowska 8a oraz Michał Weber 8b – ich pełen humoru skecz, doskonała gra aktorska i świetne wyczucie komizmu nie tylko zachwyciły jury, ale także rozbawiły publiczność!

            I miejsce w kategorii taniec wywalczyła Martyna Potoniec 8c, która zaprezentowała się w duecie, tworząc pełen wrażliwości, wyczucia i pięknej współpracy scenicznej układ taneczny

            W kategorii piosenka specjalne wyróżnienie - list gratulacyjny otrzymała Wiktoria Dec 2b - najmłodsza wśród naszych reprezentantów, która zachwyca swoim śpiewem i naturalnością sceniczną

            Finał poprzedzony był eliminacjami powiatowymi dnia 24 marca 2026r. w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie gdzie zaprezentowali się:

            Wiktoria Dec oraz Karolina Sopel (piosenka)

            Martyna Potoniec (taniec)

            Alicja Weber, Maja Bentkowska, Michał Weber (inscenizacja)

            W eliminacjach powiatowych wyróżnienie otrzymała Karolina Sopel 6b

            Warto podkreślić, że Alicja, Maja i Michał rozwijają swoje pasje podczas zajęć teatralnych w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie pod kierunkiem pani Krystyny Czura. Martyna Potoniec uczestniczy w zajęciach tanecznych w MDK pod opieką pani Iwony Zabrońskiej-Kapłon oraz Powiatowego Ogniska Baletowego w Jarosławiu, natomiast Wiktoria Dec doskonali swój talent wokalny pod okiem pana Andrzeja Kindrata.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych występów, ogromnego talentu oraz odwagi w prezentowaniu swoich umiejętności!

          • Sukces naszych uczniów

          • Nasi uczniowie reprezentowali szkołę w Powiatowym Konkursie Historycznym "Jestem Kościuszko".

            I miejsce zdobył Michał Młodziński ucz. kl.VIIc, wyróżnienia otrzymały - Zofia Mikolik ucz. kl.VIIIa i Emilia Pacuła ucz.kl. VIIIb.

            Zwycięzcom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów.

          • Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Pływaniu

          •  

            W dniu 12,13 lutego br. w Sokołowie Małopolskim odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Pływaniu. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

            dziewczęta:

            Emilia Mudry

            Lena Meder

            Zofia Hypiak

            Klara Hypiak

            Gaja Mirkowska

            Maja Tenczar-Kucharska

            Matylda Janczura

            Ewa Wójciak

            chłopcy:

            Maksym Kobiałka

            Michał Kida

            Mikołaj Marko

            Antoni Wójciak

            Jan Drozd

            Kajetan Meder

            Michał Weber

            Dawid Bernacki

            Sztafeta dziewcząt 6x25 m stylem dowolnym zajęła III miejsce, zaś sztafeta chłopców 6x25 m miejsce II.

            Ponadto, zawodnicy startowali indywidualnie. Na podium stanęli:

            I miejsce: Emilia Mudry – 50 m stylem dowolnym

            II miejsce: Maksym Kobiałka – 50 m stylem motylkowym

            II miejsce Antoni Wójciak - 50 m stylem klasycznym

            II miejsce: Ewa Wójciak – 50 m stylem klasycznym

            III miejsce: Gaja Mirkowska - 50 m stylem motylkowym

            III miejsce: Michał Kida - 50 m stylem dowolnym

            III miejsce: Dawid Bernacki – 50 m stylem grzbietowym

            Gratulujemy uczniom naszej szkoły !

            Opiekun grupy: Zdzisław Zabroński

          • Kolejny sukces naszych uczniów

          • Sukces młodych recytatorów z naszej Szkoły! W dniu 5 marca br. w Jarosławiu odbył się etap rejonowy XXVI Wojewódzkiego Konkursu pt.,,Sacrum w literaturze i sztuce,,.Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Ala Weber kl.VIb, Hubert Galimski kl.VIb, Michał Weber kl.VIIIb. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w Finale Wojewódzkim

          • Zaproszenie do udziału w konkursie artystycznym

          • #SCWEW

            #FunduszeUE

            #ore

            #FunduszeEuropejskie

            Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą w Lubaczowie zaprasza uczniów klas I–VIII szkoły podstawowej do udziału w konkursie artystycznym. Konkurs realizowany jest w duchu edukacji włączającej, z poszanowaniem indywidualnych możliwości, potrzeb i tempa rozwoju każdego ucznia. Udział jest dobrowolny i bezpłatny.

            Celem konkursu jest rozwijanie i promowanie zdolności artystycznych dzieci, umożliwienie im twórczego wyrażania siebie, wzmacnianie poczucia własnej wartości oraz promowanie postaw otwartości, akceptacji i różnorodności. Wybrane prace zostaną opublikowane w zbiorowej prezentacji twórczości uczniów.

            Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów szkoły podstawowej, w tym uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dopuszcza się udział zarówno indywidualny, jak i zespołowy (np. klasy, grupy świetlicowe, koła zainteresowań).

            Szczegółowe zasady udziału w konkursie, warunki zgłoszeń oraz kryteria oceniania prac zostały określone w Regulaminie konkursu, który stanowi załącznik do niniejszej informacji i jest dostępny do pobrania poniżej.

             

            REGuLAMIN_KONKURSU_SZKOLA.odt

             

          • „Nie bój żaby, skacz do wody 3.0”

          • Projekt „Nie bój żaby, skacz do wody 3.0” zakończony sukcesem!

            Przez 10 tygodni 75 dzieci i młodzieży z SP nr 2 w Lubaczowie brało udział w bezpłatnych zajęciach pływackich o charakterze sportowo-profilaktycznym. Profesjonalne treningi, mnóstwo ruchu, nauka bezpiecznych zachowań w wodzie oraz rozmowy o zdrowym stylu życia i przeciwdziałaniu uzależnieniom.

            Efekty? Lepsza kondycja, nowe umiejętności pływackie, większa pewność siebie i świetna integracja grupy

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom, rodzicom, instruktorowi oraz wolontariuszom za zaangażowanie!

            Szczególe gratulacje dla osób, które wykazały 100% frekwencję na zajęciach. Takim wynikiem mogą pochwalić się:

            1. Kamila Dziki - klasa 5b

            2. Paweł Hanasiewicz – klasa 5c

            3. Jakub Haliniak – klasa 4a

            Do zobaczenia w kolejnych edycjach!

          • Wesołych Świąt!

          • Nadchodzący okres świąt Bożego Narodzenia to nie tylko okres radości, ale również zadumy nad tym, co minęło i nad tym, co nas czeka. Dlatego w tych wyjątkowych dniach składamy Uczniom, Rodzicom, szkolnyn przyjaciołom wiele radości, spokoju i ciepła. Niech wspólnie spędzone chwile wypełni atmosfera miłości i wzajemnej życzliwości. A Nowy 2026 Rok niech przyniesie wiele sukcesów i spełnionych planów.

            Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP2

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 2, im. Obrońców Lubaczowa
      • +48 16 632 94 25
      • ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów
        Poland