• Warsztaty o niepełnosprawności w MBP

     • Klasa 3b uczestniczyła w warsztatach o niepełnosprawności w MBP. Uczniowie przynieśli książeczki, które dostali wcześniej i uzupełniali wedłg własnego uznania. Tematem przewodnim była niepełnosprawność. Gościem specjalnym był pan Zygmunt Florczak, prezes lubaczowskiego Koła Polskiego Związku Niewidomych. Obecnie Koło zrzesza ponad 80 osób w tym dzieci . Pan Zygmunt oprócz integrowania środowiska osób z dysfunkcjami wzroku z terenu całego powiatu, poprzez organizowanie wspólnych wyjazdów i okolicznościowych spotkań, pomaga w zaopatrywaniu członków w niezbędny w codziennej egzystencji sprzęt, pomoce a także bufuje w środowisku pozytywny wizerunek osób z dysfunkcjami wzroku. Potem uczniowie obejrzeli film pt."N-jak niepełnosprawny"

     • Spotkanie autorskie w MBP

     • Klasy 3a,b,c uczestniczyły w spotkaniu autorskim z panem Zbigniewem Kołba. Spotkanie odbyło się w MBP. Pan Kołba jest autorem książki "Znajdź mnie i kiedyś odwiedź". Opowiadał o różnych miejscach w Polsce, które warto zobaczyć. Wymienił kilka bardzo dziwnych i nietypowych nazw miejscowości. Na koniec spotkania można było kupić książkę z jego autografem.

     • Zuchy z 6 GZ nie próżnują!

     • Po świetnie przygotowanym obozie w Lisich Jamach, na którym Zuchy miały m.in. możliwość przedstawienia krótkiej inscenizacji przyszedł czas na biwak zuchowo – harcerski w Młodowie (16-17.01.2020r.). Był on organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny oraz drużynę harcerską z Młodowa. Na obozie został położony duży nacisk na metodykę zuchowo – harcerską organizując mnóstwo warsztatów tematycznych. Bardzo dużo emocji wywołała nocna gra terenowa „Walka o byt” w młodowskim lesie. Na ręce dyrekcji szkoły składamy gorące podziękowania J Już niebawem kolejne projekty, w których Leśne Grzybki z 6 GZ wezmą udział. Dziękujemy wszystkim Zuchom za zaangażowanie oraz druhnie
      i druhowi za przygotowanie Zuchów i opiekę.

     • Wyniki konkursu Memory Master

     • Dnia 19 listopada 2019r. odbył się konkurs języka angielskiego MEMORY MASTER.

      Jest to ogólnopolski konkurs leksykalny. Dzięki nowej formie, uczniowie mogą nie tylko sprawdzić swoją wiedzę, ale przede wszystkim w nowoczesny sposób przygotować się do udziału; np. pobierając aplikację z listą słówek.

      W naszej szkole do konkursu przystąpiło 25 uczniów klas IV-VIII.

      6 osób zostało wyróżnionych, otrzymując tytuły:

      - Laureat II stopnia – Tymoteusz S. (5b)

      - Laureat II stopnia – Marcel M. (8c)

      - Laureat III stopnia – Igor F. (8c)

      - Wyróżnienie – Milena D. (5d)

      - Wyróżnienie – Piotr M. (6c)

      - Wyróżnienie – Paulina P. (8a)

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w XII edycji Memory Master.

      Zapisy rozpoczynają się 17 lutego i potrwają do 6 marca.

      Konkurs odbędzie się 2 kwietnia.

      Regulamin dostępny na stronie WWW.blumont.edu.pl

     • Wielozmysłowo poznajemy świat- klasa 3b w Sali Doświadczania Świata

     • Dzisiaj klasa 3b w Sali Doświadczania Świata miała okazję pobudzić swoje zmysły za pomocą kolorowych świateł, dźwięków , wibracji, zapachów, różnego rodzaju faktur i odprężającej muzyki.Najpierw w kręgu dzieci oswoiły wzrok przy lamce światłowodowej i kolumnie wodnej. Potem w waniece na podświetlanym blacie rozróżniały różne faktury: twardy makaron, transparentne żetony, farby. Spacer po ścieżce sensorycznej dostarczył wielu bodźców dotykowych a klocki sensoryczne pozwoliły poznać różne faktury. Jak pracuje nasz węch? Można się było przekonać wąchając olejki zapachowe. Jaki wyglądam gdy, jestem smutny, wesoły, zły, przestraszony - emocje można był zobaczyć na lustrzanej tablicy z wężami uv, które delikatnie przyciągają wzrok do odbicia w lustrze. Wyciszamy emocje przy dźwiękach muzyki i obrazów z projektora. Na koniec wyruszamy w podróż w kosmos. Na ścianie podświetlanej lampą uv wszystkie planety wydają się być tak blisko. Było rewelacyjnie .

     • Sala Doświadczania Świata w Szkole Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie

     • Sala Doświadczania Świata to specjalnie wyposażona sala polisensoryczna, której celem jest stymulowanie lub wyciszania zmysłów: wzroku, słuchu, dotyku, smaku, węchu. W takiej Sali dziecko ma wolność wyboru bodźców, których w danym momencie najbardziej potrzebuje. Poznawanie odbywa się poprzez zmysły, dzięki czemu dostarczane do układu nerwowego informacje wpływają bardzo pozytywnie na pamięć, koncentrację, naukę.

      Sala Doświadczania Świata w naszej szkole powstała dzięki pozytywnemu rozpatrzeniu wniosku projektu „Patrzę, słucham, dotykam” z Fundacji PZU, która zakupiła sprzęt do Sali Doświadczania Świata. Remont Sali sfinansowała Fundacja Banku Spółdzielczego w Lubaczowie. Prace projektowe trwały 2 miesiące. Sala została pięknie pomalowana na odpowiednie kolory, powstała cudna galaktyka, która oświetlona lampą uv wygląda zjawiskowo. Nasza sala to miejsce, które powoduje u dzieci radość i zadowolenie. Zajęcia prowadzone w Sali pobudzają zainteresowanie i rozwijają procesy poznawcze, ułatwiają pokonywanie lęku, wprowadzają w stan relaksacji, odprężenia i wyciszenia.

      Wypoażenie  naszej Sali  to :

      Kolumna wodna z automatyczną zmianą kolorów. Pływające rybki i zmieniające się światło  stymulują funkcje wzrokowe.

      Lampka światłowodowa- dzięki technologii światłowodowej lampka łagodnie przechodzi przez różne kolory. Tworzy uspakajającą i swobodną atmosferę, dzięki efektom wizualnym.

      Tablica lustrzana z wężami UV- to urządzenie jest wykorzystywane do uspokojenia oraz skupienia uwagi na wyeksponowanych przedmiotach z własnym odbiciem w tle. Dziecko obserwuje własną sylwetkę, gestykulację oraz mimikę. Wyposażona jest w bezpieczne lustro, lampę UV oraz węże, które świecą w promieniach UV, dzięki czemu zapewniają duży kontrast widzianych bodźców.

      Sensoryczna płytka podłogowa- po płytce można chodzić, skakać, tańczyć. Pod wpływem dotyku kolorowa ciecz, którą jest wypełniony element przemieszcza się tworząc różne wzory, zachęcając jednocześnie do ruchu, zabawy. Panele sensoryczne można również położyć na stolik i wywoływać ruch płynu rękoma.

      Projektor-obrotowa tarcza żelowa tworzy niepowtarzalne obrazy na ścianie.

      Podświetlana ramka „Narysuj i oświeć”- sterowanie kolorem- rysujemy na ramce swoje wzory, gasimy światło i możemy się zachwycić pięknem fluorescencyjnego światła.

      Podświetlany blat –sterowanie kolorem.

      Wanienka do panelu LED- stymulowanie dotyku.

      Zestaw kształtek- sensoryczna ósemka.

      Dzięki takiej wielozmysłowej terapii osoby z niej korzystające na nowo postrzegają świat, bardziej spontanicznie i osobiście, ponieważ Sala ta to świat przeżyć, w którym dziecko czuje się dobrze, ma swobodę i możliwość wyboru bodźców oraz czasu koncentrowania się na nich.

       

       

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 2, im. Obrońców Lubaczowa
    • sekretariat@sp2.lubaczow.pl
    • +48 16 632 94 25
    • ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów