• Zuchy z 6 GZ nie próżnują!

     • Po świetnie przygotowanym obozie w Lisich Jamach, na którym Zuchy miały m.in. możliwość przedstawienia krótkiej inscenizacji przyszedł czas na biwak zuchowo – harcerski w Młodowie (16-17.01.2020r.). Był on organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny oraz drużynę harcerską z Młodowa. Na obozie został położony duży nacisk na metodykę zuchowo – harcerską organizując mnóstwo warsztatów tematycznych. Bardzo dużo emocji wywołała nocna gra terenowa „Walka o byt” w młodowskim lesie. Na ręce dyrekcji szkoły składamy gorące podziękowania J Już niebawem kolejne projekty, w których Leśne Grzybki z 6 GZ wezmą udział. Dziękujemy wszystkim Zuchom za zaangażowanie oraz druhnie
      i druhowi za przygotowanie Zuchów i opiekę.

     • Wyniki konkursu Memory Master

     • Dnia 19 listopada 2019r. odbył się konkurs języka angielskiego MEMORY MASTER.

      Jest to ogólnopolski konkurs leksykalny. Dzięki nowej formie, uczniowie mogą nie tylko sprawdzić swoją wiedzę, ale przede wszystkim w nowoczesny sposób przygotować się do udziału; np. pobierając aplikację z listą słówek.

      W naszej szkole do konkursu przystąpiło 25 uczniów klas IV-VIII.

      6 osób zostało wyróżnionych, otrzymując tytuły:

      - Laureat II stopnia – Tymoteusz S. (5b)

      - Laureat II stopnia – Marcel M. (8c)

      - Laureat III stopnia – Igor F. (8c)

      - Wyróżnienie – Milena D. (5d)

      - Wyróżnienie – Piotr M. (6c)

      - Wyróżnienie – Paulina P. (8a)

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w XII edycji Memory Master.

      Zapisy rozpoczynają się 17 lutego i potrwają do 6 marca.

      Konkurs odbędzie się 2 kwietnia.

      Regulamin dostępny na stronie WWW.blumont.edu.pl

     • Wielozmysłowo poznajemy świat- klasa 3b w Sali Doświadczania Świata

     • Dzisiaj klasa 3b w Sali Doświadczania Świata miała okazję pobudzić swoje zmysły za pomocą kolorowych świateł, dźwięków , wibracji, zapachów, różnego rodzaju faktur i odprężającej muzyki.Najpierw w kręgu dzieci oswoiły wzrok przy lamce światłowodowej i kolumnie wodnej. Potem w waniece na podświetlanym blacie rozróżniały różne faktury: twardy makaron, transparentne żetony, farby. Spacer po ścieżce sensorycznej dostarczył wielu bodźców dotykowych a klocki sensoryczne pozwoliły poznać różne faktury. Jak pracuje nasz węch? Można się było przekonać wąchając olejki zapachowe. Jaki wyglądam gdy, jestem smutny, wesoły, zły, przestraszony - emocje można był zobaczyć na lustrzanej tablicy z wężami uv, które delikatnie przyciągają wzrok do odbicia w lustrze. Wyciszamy emocje przy dźwiękach muzyki i obrazów z projektora. Na koniec wyruszamy w podróż w kosmos. Na ścianie podświetlanej lampą uv wszystkie planety wydają się być tak blisko. Było rewelacyjnie .

     • Sala Doświadczania Świata w Szkole Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie

     • Sala Doświadczania Świata to specjalnie wyposażona sala polisensoryczna, której celem jest stymulowanie lub wyciszania zmysłów: wzroku, słuchu, dotyku, smaku, węchu. W takiej Sali dziecko ma wolność wyboru bodźców, których w danym momencie najbardziej potrzebuje. Poznawanie odbywa się poprzez zmysły, dzięki czemu dostarczane do układu nerwowego informacje wpływają bardzo pozytywnie na pamięć, koncentrację, naukę.

      Sala Doświadczania Świata w naszej szkole powstała dzięki pozytywnemu rozpatrzeniu wniosku projektu „Patrzę, słucham, dotykam” z Fundacji PZU, która zakupiła sprzęt do Sali Doświadczania Świata. Remont Sali sfinansowała Fundacja Banku Spółdzielczego w Lubaczowie. Prace projektowe trwały 2 miesiące. Sala została pięknie pomalowana na odpowiednie kolory, powstała cudna galaktyka, która oświetlona lampą uv wygląda zjawiskowo. Nasza sala to miejsce, które powoduje u dzieci radość i zadowolenie. Zajęcia prowadzone w Sali pobudzają zainteresowanie i rozwijają procesy poznawcze, ułatwiają pokonywanie lęku, wprowadzają w stan relaksacji, odprężenia i wyciszenia.

      Wypoażenie  naszej Sali  to :

      Kolumna wodna z automatyczną zmianą kolorów. Pływające rybki i zmieniające się światło  stymulują funkcje wzrokowe.

      Lampka światłowodowa- dzięki technologii światłowodowej lampka łagodnie przechodzi przez różne kolory. Tworzy uspakajającą i swobodną atmosferę, dzięki efektom wizualnym.

      Tablica lustrzana z wężami UV- to urządzenie jest wykorzystywane do uspokojenia oraz skupienia uwagi na wyeksponowanych przedmiotach z własnym odbiciem w tle. Dziecko obserwuje własną sylwetkę, gestykulację oraz mimikę. Wyposażona jest w bezpieczne lustro, lampę UV oraz węże, które świecą w promieniach UV, dzięki czemu zapewniają duży kontrast widzianych bodźców.

      Sensoryczna płytka podłogowa- po płytce można chodzić, skakać, tańczyć. Pod wpływem dotyku kolorowa ciecz, którą jest wypełniony element przemieszcza się tworząc różne wzory, zachęcając jednocześnie do ruchu, zabawy. Panele sensoryczne można również położyć na stolik i wywoływać ruch płynu rękoma.

      Projektor-obrotowa tarcza żelowa tworzy niepowtarzalne obrazy na ścianie.

      Podświetlana ramka „Narysuj i oświeć”- sterowanie kolorem- rysujemy na ramce swoje wzory, gasimy światło i możemy się zachwycić pięknem fluorescencyjnego światła.

      Podświetlany blat –sterowanie kolorem.

      Wanienka do panelu LED- stymulowanie dotyku.

      Zestaw kształtek- sensoryczna ósemka.

      Dzięki takiej wielozmysłowej terapii osoby z niej korzystające na nowo postrzegają świat, bardziej spontanicznie i osobiście, ponieważ Sala ta to świat przeżyć, w którym dziecko czuje się dobrze, ma swobodę i możliwość wyboru bodźców oraz czasu koncentrowania się na nich.

       

       

     • Udział uczniów naszej szkoły w WOŚP

     • Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
      Finał WOŚP odbył się 12.01.2020r.
      Wolontariusze z uśmiechem na twarzy 😍 kwestowali na ulicach Lubaczowa.
      Pieniążki ze zbiórki zostały przekazane na zakup sprzętu dla DZIECIĘCEJ MEDYCYNY ZABIEGOWEJ.
      Wszystkim wolontariuszom

      DZIĘKUJEMY !!!❤❤

     • Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

     • Dnia 9 stycznia 2020r. odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez Samorząd Uczniowski klas I – III oraz katechetów. Celem konkursu był rozwój zainteresowań muzycznych uczniów oraz kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych.

      W konkursie wzięli udział uczniowie klas młodszych. Kolędy i pastorałki wykonywane były instrumentalnie, jak również przez solistów i chórki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy kreatywności i twórczej postawy.

     • Bajkowe jasełka

     • Uczniowie  kl. V a i VI c przygotowali jasełka, które 18 grudnia 2019 roku obejrzały dzieci

      w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lubaczowie, a 19 grudnia klasy I-III w naszej szkole.

      Przedstawienie opowiadało o narodzinach Pana Jezusa i odwiedzinach niecodziennych gości, bowiem do szopki, gdzie Maryja z Józefem czuwali przy żłóbku, przybyli nie tylko pastuszkowie, ale także bohaterowie znanych bajek. Zjawili się Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Pinokio, Dziewczynka z zapałkami, Czerwony Kapturek, Sierotka Marysia, Królowa Śniegu, Smerfetka, a nawet krasnoludki. Każdy przyniósł Jezuskowi  podarunki , a przede wszystkim swoje przemienione, dobre serca.

      Kolędowały dziewczynki z kl. V c.

       

      Przedstawienie to kolejnego dnia obejrzały też klasy 1-3 nasze szkoły. Dzieci młodszych klas nagrodziły brawami występ swoich kolegów, a później wszyscy razem kolędowali.

      Jasełka wprowadziły wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój.

      Klasa 5a przygotowała też serduszka z masy solnej dla podopiecznych MOPS, które po ozdobieniu i zapakowaniu zostały przekazane wraz z najlepszymi życzeniami świątecznymi na ręce Pani kierownik.  

     • Świąteczne spotkania

     • Niejaką kontynuacją wspomnień na temat Lubaczowa było spotkanie w dniu 20 grudnia  klasy 6c
      z panią Marią  Magoń. Młodzież miała okazję posłuchać  barwnych opowiadań o tradycjach świątecznych okresu powojennego na terenie naszego miasta. Dzieci miały możliwość zobaczenia zabytkowych ozdób choinkowych czy  kantyczki. Dowiedziały się, czym była podłaźniczka, dlaczego pod stół kładziono siano i dlaczego rzucało się kutią o sufit.  Opowiadanie uzupełniały informacje
       o potrawach wigilijnych i sposobie robienia np. łańcuchów na choinkę.

      Jednak dzień ten nie skończył się tylko na niezwykłych opowiadaniach. Po spotkaniu z panią Magoń klasa 6c miała okazję przekonać się, jak można współcześnie przygotować ozdoby świąteczne.

      Warsztaty dla naszej młodzieży poprowadziła pani  Monika Szwed. Dzięki pani Monice dzieci poznały metodę dekupażu i krok po kroku pod czujnym okiem prowadzącej, każdo dziecko przygotowało drewnianą bańkę.

      Serdecznie dziękujemy pani Marii Magoń , pani Monice Szwed i pani Magdzie Szwed za poświęcony nam czas i niezapomniane wspomnienia.

     • Czas przedświąteczny wypełniony był działaniami uczniów naszej szkoły

     • Dzieci z klasy 5c, pamiętając o tym, iż zbliżające się święta nie wszyscy mogą spędzić
      w domu, przygotowały kartki świąteczne dla pacjentów oddziału rehabilitacji lubaczowskiego szpitala. 16 grudnia klasa wraz z wychowawczynią panią Anetą Materniak
      i Barbarą Guzek odwiedziła pacjentów oddziału, gdzie zaprezentowała krótkie jasełka
      i złożyła wszystkim pacjentom życzenia. Niezapomnianymi zostaną chwile spędzone na wspólnym kolędowaniu z pacjentami i personelem. Dzieci zostały przyjęte bardzo serdecznie, za co dziękujemy zarówno Pani Ordynator oddziału, całemu personelowi i pacjentom.

     • Wizyta klasy 3b w manufakturze wyrobu ozdób choinkowych

     • 3 grudnia br. klasa 3b była w Rzeszowie w manufakturze wyrobu ozdób choinkowych. Dzieci poznały technologię wyrobu bombek, widziały, jak rozgrzewa się szkło jak wydmuchuje się bombki, jak się je ozdabia. Na pamiątkę otrzymały bombkę z własnym imieniem.

     • Powiatowy Konkurs Historyczny „Dziedzictwo, Dzieje i kultura powiatu lubaczowskiego”

     • 29.11.2019r. odbył się Powiatowy  Konkurs Historyczny „Dziedzictwo, Dzieje i kultura powiatu lubaczowskiego” pod hasłem „Wrzesień 1939 roku w powiecie lubaczowskim”.

      Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do podjęcia badań nad historią powiatu lubaczowskiego związaną z wydarzeniami, które miały miejsce we wrześniu 1939r., rozwijanie umiejętności pracy ze źródłami, zapoznanie
      z eksponatami prezentowanymi na wystawach stałych i wystawie czasowej „Wrzesień 1939 roku w powiecie lubaczowskim”, budzenie patriotyzmu lokalnego poprzez ukazanie historii regionu na tle dziejów państwa.

      Etap szkolny wyłonił trzech uczniów do etapu powiatowego:

      Igor Furgała kl.VIIIc , Krystian Majdan kl.VIIIc , Marcel Meder kl.VIIIc.

      Do finału zakwalifikowali się Igor Furgała i Krystian Majdan zdobywając wyróżnienia.

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      koordynator konkursu Marta Pachla

     • Nasze uczennice w konkursie Looking for Talents

     • W tegorocznej X edycji konkursu "Looking for talents" wzięły udział nasze uczennice Dominika Szałańska i Patrycja Szychter. Dziewczyny zaprezentowały się znakomicie. Dominika zdobyła wyróżnienie a Patrycja III miejsce! Dodatkową atrakcją było spotkanie z absolwentem naszej szkoły, aktorem Michałem Kurkiem!

      Uczennice przygotowali p. Tomasz Strycharz i p. Kamila Antonik- Brzyska.

     • Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał w roku 1902 i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

      To święto było  doskonałą okazją do okolicznościowego spotkania klasy integracyjnej I a przy Szkole Podstawowej nr 2 z kl. II b. W trakcie zajęć dzieci poznały historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki. Następnie uczniowie prezentowali swoje ulubione maskotki oraz słuchali bajek o misiach. Poznali również wygląd oraz warunki życia prawdziwych niedźwiedzi jak również innych gatunków zwierząt należących do rodziny niedźwiedziowatych. Uczniowie chętnie wzięli udział w zabawach z chustą animacyjną. Ostatnim elementem spotkania było wykonanie prac plastycznych z podziałem na grupy. Uroczystość była okazją do wzajemnego poznania się, przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

       

      Agata Babij

      Anna Kolano

     • Lekcja patriotyzmu

     • Dnia 15 listopada br. klasa 2d uczestniczyła w lekcji patriotyzmu w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uczniowie wysłuchali informacji o Polsce : miastach, zabytkach, rzekach, górach, krainach geograficznych, tradycjach i zwyczajach.  Układali z rozsypanki wiersz Stanisława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Na zakończenie lekcji patriotyzmu, uczniowie dostali kolorowanki nawiązujące do Święta Odzyskania Niepodległości , które wspólnie  uzupełnialiśmy. 

     • Możesz być kim chcesz - poznajemy zawody

     • Dnia 18.11.2019r. uczniów klasy I c, w ramach stałej współpracy, odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Lubaczowie, z grupy „Smertfolandia”. Przedszkolaki realizując projekt „Możesz być kim chcesz - poznajemy zawody” uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych. Wcielały się w role uczniów, odpowiadały na pytania nauczyciela, wykonywały samodzielnie lub w grupach rozmaite zadania. Przy napotykanych trudnościach mogły liczyć na pomoc starszych koleżanek i kolegów. 

      Jednocześnie poznawały zawód nauczyciela i specyfikę jego pracy. Przy okazji poznały szkołę, jej pomieszczenia i wyposażenie. Odwiedziły gabinet pani higienistki, bibliotekę szkolną, świetlicę i szatnię. 

      Bardzo serdecznie dziękujemy przedszkolakom i Pani Kasi za odwiedziny.

     • Wycieczka klasy 1c

     • Dnia 8.11.2019r. klasa I c wybrała się na wycieczkę pod Pomnik Niepodległości w Lubaczowie. Dzieci zapaliły znicze i oddały hołd żołnierzom walczącym o niepodległość Polski we wrześniu 1939 r., mieszkańcom Lubaczowa i okolic poległym, pomordowanym w latach 1939 – 1956, bohaterom walczącym, więzionym i pomordowanym w latach 1939 – 1956 oraz deportowanym i osadzonych w łagrach, obozach koncentracyjnych i więzieniach komunistycznych.  

      W tym dniu uczniowie odwiedzili również lubaczowski rynek. Poznali legendę o Lubaczowie oraz postać Lubacza -  legendarnego założyciela i władcy grodu. 

      Dbając o swoje bezpieczeństwo na drogach uczniowie założyli kamizelki odblaskowe zasponsorowane przez market PSB Mrówka  w Lubaczowie. 

      Bardzo serdecznie dziękujemy! Będziemy z nich korzystać podczas każdego spaceru. 

     • Lekcja patriotyzmu w MBP

     • 12 listopada br. klasa 3b uczestniczyła w lekcji patriotyzmu w MBP. Uczniowie wysłuchali informacji o Polsce : miastach, zabytkach, rzekach, górach, krainach geograficznych, tradycjach i zwyczajach. Swoją wiedzę mogli sprawdzić w quizie. Potem układali z rozsypanki wiersz Stanisława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka” rozpoczynający się od słów „Kto Ty jesteś?  Polak mały…”. Na zakończenie lekcji patriotyzmu, uczniowie dostali białe koszulki, które mogli malować, zdobić wedle własnego uznania nawiązując do Święta Odzyskania Niepodległości.

      Monika Wachnianin

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2, im. Obrońców Lubaczowa
   • +48 16 632 94 25
   • ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów Poland