• Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał w roku 1902 i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

      To święto było  doskonałą okazją do okolicznościowego spotkania klasy integracyjnej I a przy Szkole Podstawowej nr 2 z kl. II b. W trakcie zajęć dzieci poznały historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki. Następnie uczniowie prezentowali swoje ulubione maskotki oraz słuchali bajek o misiach. Poznali również wygląd oraz warunki życia prawdziwych niedźwiedzi jak również innych gatunków zwierząt należących do rodziny niedźwiedziowatych. Uczniowie chętnie wzięli udział w zabawach z chustą animacyjną. Ostatnim elementem spotkania było wykonanie prac plastycznych z podziałem na grupy. Uroczystość była okazją do wzajemnego poznania się, przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

       

      Agata Babij

      Anna Kolano

     • Lekcja patriotyzmu

     • Dnia 15 listopada br. klasa 2d uczestniczyła w lekcji patriotyzmu w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uczniowie wysłuchali informacji o Polsce : miastach, zabytkach, rzekach, górach, krainach geograficznych, tradycjach i zwyczajach.  Układali z rozsypanki wiersz Stanisława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Na zakończenie lekcji patriotyzmu, uczniowie dostali kolorowanki nawiązujące do Święta Odzyskania Niepodległości , które wspólnie  uzupełnialiśmy. 

     • Możesz być kim chcesz - poznajemy zawody

     • Dnia 18.11.2019r. uczniów klasy I c, w ramach stałej współpracy, odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Lubaczowie, z grupy „Smertfolandia”. Przedszkolaki realizując projekt „Możesz być kim chcesz - poznajemy zawody” uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych. Wcielały się w role uczniów, odpowiadały na pytania nauczyciela, wykonywały samodzielnie lub w grupach rozmaite zadania. Przy napotykanych trudnościach mogły liczyć na pomoc starszych koleżanek i kolegów. 

      Jednocześnie poznawały zawód nauczyciela i specyfikę jego pracy. Przy okazji poznały szkołę, jej pomieszczenia i wyposażenie. Odwiedziły gabinet pani higienistki, bibliotekę szkolną, świetlicę i szatnię. 

      Bardzo serdecznie dziękujemy przedszkolakom i Pani Kasi za odwiedziny.

     • Wycieczka klasy 1c

     • Dnia 8.11.2019r. klasa I c wybrała się na wycieczkę pod Pomnik Niepodległości w Lubaczowie. Dzieci zapaliły znicze i oddały hołd żołnierzom walczącym o niepodległość Polski we wrześniu 1939 r., mieszkańcom Lubaczowa i okolic poległym, pomordowanym w latach 1939 – 1956, bohaterom walczącym, więzionym i pomordowanym w latach 1939 – 1956 oraz deportowanym i osadzonych w łagrach, obozach koncentracyjnych i więzieniach komunistycznych.  

      W tym dniu uczniowie odwiedzili również lubaczowski rynek. Poznali legendę o Lubaczowie oraz postać Lubacza -  legendarnego założyciela i władcy grodu. 

      Dbając o swoje bezpieczeństwo na drogach uczniowie założyli kamizelki odblaskowe zasponsorowane przez market PSB Mrówka  w Lubaczowie. 

      Bardzo serdecznie dziękujemy! Będziemy z nich korzystać podczas każdego spaceru. 

     • Lekcja patriotyzmu w MBP

     • 12 listopada br. klasa 3b uczestniczyła w lekcji patriotyzmu w MBP. Uczniowie wysłuchali informacji o Polsce : miastach, zabytkach, rzekach, górach, krainach geograficznych, tradycjach i zwyczajach. Swoją wiedzę mogli sprawdzić w quizie. Potem układali z rozsypanki wiersz Stanisława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka” rozpoczynający się od słów „Kto Ty jesteś?  Polak mały…”. Na zakończenie lekcji patriotyzmu, uczniowie dostali białe koszulki, które mogli malować, zdobić wedle własnego uznania nawiązując do Święta Odzyskania Niepodległości.

      Monika Wachnianin

     • W krainie bajek

     • Uczniowie klas trzecich zaprosili dzieci z zerówki z przedszkola „Wesoła Trójeczka”, które w przyszłym roku rozpoczną naukę w szkole. Okazją był obchodzony 5 listopada „Dzień Postaci z Bajek”. Nasi uczniowie poprzebierani za bajkowych bohaterów czytali dzieciom fragmenty książek, przedszkolaki rozwiązywały zagadki, łączyły rekwizyty z magicznego kuferka z tytułami bajek. Wspólna zabawa do piosenki „My jesteśmy krasnoludki” zakończyła pierwszą część spotkania.

                  W części sportowej dzieci pokonywały tor przeszkód  złożony z różnych elementów.

      Przedszkolaki z wizyty były bardzo zadowolone. Imprezę przygotowały panie: Monika Wachnianin, Jolanta Kania i Maria Wach.

     • Zbiórka na rzecz bezdomnych zwierząt

     • Szkolne Koło LOP zaprasza wszystkich do udziału w zbiórce na rzecz bezdomnych zwierząt.

      ZBIERAMY:

      – pożywienie: karma sucha i mokra dla psów
      i kot
      ów (również juniorów), kasze, przysmaki,

      – środki przeciwpchelne, stare ręczniki,

      – witaminy dla psów i kotów, tabletki
      na odrobaczenie,

      – wyposażenie dla zwierząt, np. smycze, obroże, szelki, żwirek, kuwety, drapaki,

      – budy dla psów, kocie domki i drapaki,

      – środki i narzędzia do utrzymania czystości, środki dezynfekcyjne,

       

      Dary można składać do oznaczonych pudełek lub dostarczyć
       do pracowni biologicznej.

       

      ZWIERZAKI CZEKAJĄ!!!

     • International Dot Day

     • Dnia 8 listopada uczniowie klasy 2 d wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez MBP z okazji Święta Kropki. International Dot Day to święto kreatywności, odwagi i odkrywania talentów, które są w każdym z nas. Przeprowadzono je na podstawie książki Petera Reynoldsa „Kropka”. Opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej dziewczynki Vashti. Nasi uczniowie zapoznali się z tekstem książki, poznali związki frazeologiczne ze słowem kropka oraz tworzyli kropkowe dzieła sztuki.

      Bardzo dziękujemy Paniom z MBP w Lubaczowie , jesteśmy przekonani , że zajęcia te pomogą dzieciom uwierzyć we własne siły, możliwości i talenty.

     • Spotkanie z Panią Anną Rutkowską

     • W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, 29 października uczniowie kl. 2 d  wzięli udział w  spotkaniu z nauczycielką religii – Panią Anną Rutkowską.

      W Miejskiej Bibliotece Publicznej Pani Ania czytała uczniom książkę Ulfa Nilssona „Żegnaj, Panie Muffinie” mówiącą o śmierci łagodnie i z czułością. Przybliżyła też młodym czytelnikom sprawy, o których często nie potrafimy mówić, nie chcemy myśleć, choć dotyczą każdego z nas.

      Był to również doskonały początek  do rozpoczęcia  trudnych rozmów o  zbliżającym się  dniu 1 listopada - Święcie Wszystkich Świętych.

      Bardzo dziękujemy  Paniom z MBP w Lubaczowie za tak pouczającą lekcję.

     • Spotkanie z Panem Jerzym Tabaczkiem

     • W czwartek 07. 11. 2019 naszą szkołę po raz kolejny odwiedził Pan Jerzy Tabaczek. Dzieci
      i młodzież  dowiedziały się jak wyglądał początek drugiej wojny światowej na terenie Lubaczowa, jak wyglądało wówczas nasze miasto, kto je zamieszkiwał i jakie działania podejmowali mieszkańcy w obliczu wojny. Uczniowie usłyszeli między innymi: gdzie znajdowała się na terenie Lubaczowa synagoga, kino „Marysieńka” i gdzie spadły pierwsze bomby zrzucone na Lubaczów.

      W podziękowaniu za niezapomnianą lekcję historii uczniowie klasy 5a przygotowali dla Pana Tabaczka krótki montaż słowno- muzyczny.   

     • Apel z okazji Święta Niepodległości

     • W piątek, 8 listopada, społeczność naszej szkoły uczciła 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystej akademii wspólnie odśpiewaliśmy hymn, przypomnieliśmy najważniejsze wydarzenia związane z tą rocznicą, wysłuchaliśmy nastrojowych wierszy i pięknych piosenek wykonanych przez chór i  wokalistki. Swoją postawą podczas akademii każdy udowodnił, że jest prawdziwym patriotą.

     • „Czym dokarmiać dzikie ptaki zimą?”

     • Zima to najtrudniejsza pora roku dla ptaków. Pod grubą warstwą śniegu trudno im znaleźć pokarm. Przy niskich temperaturach ciężko również o niezbędą do życia wodę. 

      W związku z powyższym uczniowie kl. Ic i IIc zawczasu przygotowują się do zimy, by pomóc skrzydlatym przyjaciołom przetrwać ten czas. Gromadzą informację o ptakach zimujących w Polsce oraz wspólnie z marketem PSB „Mrówka” przystąpili do realizacji ogólnopolskiego projektu „Czym dokarmiać dzikie ptaki zima?”,który zasponsorował  karmę, ulotki informacyjne i plakaty zawierające informacje na temat zasad dokarmiania ptaków i rodzajów ptasich stołówek. 

      Bardzo serdecznie dziękujemy tacie Michałka z Ic za pomoc w realizacji niniejszego projektu. 

     • Bezpieczeństwo na co dzień

     • W czwartek 24 października 2019r. uczniowie z kl. Ic odwiedzili grupę Smerfolandia i Motyle z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Lubaczowie. Zaprezentowali przedszkolakom krótki montaż słowno-muzyczny pt. "Bezpieczeństwo na co dzień" oraz opowiedzieli kilka ciekawostek z życia szkoły. W ramach stalej współpracy zaprosiły młodsze koleżanki i  kolegów na zajęcia plastyczne. 

      Dziękujemy Pani Kasi i Pani Ani  za miłe przyjęcie. 

     • III Integracyjny Dzień Sportu

     • Na co dzień dzieci niepełnosprawne mają niewiele okazji do uczestnictwa w życiu dzieci zdrowych, pokazania im swoich mocnych stron, rozwijania zainteresowań poprzez aktywność ruchową i do aktywnego spędzania czasu wolnego.

      29 października 2019r. już po raz trzeci w naszej szkole  odbył się Integracyjny Dzień Sportu, w którym wzięli udział uczniowie szkoły i przedszkola przy Zespole Placówek w Lubaczowie, uczniowie klasy 3b i uczniowie klasy integracyjnej przy SP2.

      Idea Dnia Sportu:
      - popularyzacja aktywności ruchowej wśród dzieci pełno- i niepełnosprawnej

      - integracja środowiska  szkolnego dzieci pełno i niepełnosprawnych - umożliwienie im poznania się
      - kształtowanie umiejętności współdziałania i wspólna zabawa

      Tegoroczne motto III Integracyjnego Dnia Sportu –   Każdy wygrywa, każdy jest zwycięzcą.

      Bieg slalomem i przeciąganie szarfy, toczenie piłki między pachołkami, rzuty woreczkiem  do celu, przeskoki przez przeszkody, przeskoki przez koła hula hop, toczenie koła hula hop, czworakowanie pod płotkami, to konkurencje z którymi zmagali się zawodnicy III Integracyjnego Dnia Sportu, którego organizatorem jest Monika Wachnianin we współpracy z p. Marzeną Grabowską. Na zakończenie zabaw i gier sportowych każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal

                           Monika Wachnianin

     • Kasztany na wagę złota

     • Zakończyliśmy  7. edycję  akcji "Kasztany  na wagę złota"

      W tym roku udało się uzbierać ponad  400 kg  przysmaków dla  leśnych zwierząt.

      Koło Łowieckie "Ryś" odebrało od nas zbiory, myśliwi  byli  bardzo wdzięczni :)

      Na szczególną pochwałę zasłużyli uczniowie z klas 1 B, 1 C i 3 B.

      DZIĘKUJEMY !!!

       

     • Lekcja pokazowa z biologii w LO

     • 31 października 2019 uczniowie klasy VIII uczestniczyli w lekcji pokazowej zorganizowanej w Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie. Ćwiczenia pt. „Wykrywanie glukozy w soku z winogron” oraz „Wykrywanie ziaren skrobi w miąższu banana - reakcje barwne” przeprowadziła pani Lucyna Lenart.

     • Konkurs czytelniczy dla uczniów klas I-III rozstrzygnięty :)

     • Kartę konkursową można było znaleźć w Gazetce Szkolnej "Kompel". Termin składania kart upłynął 21 października.  W konkursie wzięło udział 21 osób.

      Po ocenie prac komisja przyznała:

      I miejsce-bezbłędnie - Zuzanna Bundyra kl. 1 b

      2 miejsce - Katarzyna Haliniak  kl.  1 a

                        Alicja Niedźwiecka  kl. 1 b

                        Zuzanna Rozmus      kl. 3 b

      3 miejsce - Katarzyna Basznianin  kl. 1 c

      Nagrodzone uczennice otrzymały dyplomy i książki :)

      GRATULUJEMY ! ! !

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2, im. Obrońców Lubaczowa
   • sekretariat@sp2.lubaczow.pl
   • +48 16 632 94 25
   • ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów Poland