• Akademia Bezpiecznego Puchatka

     • W roku szkolnym   2021 / 2022  uczniowie klas pierwszych realizowali kolejną edycję profilaktycznego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, którego celem było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Razem z Kubusiem Puchatkiem  dzieci uczyły się,  jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez  jezdnię oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Podczas lekcji z Kubusiem omawiane były  również  zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu oraz odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla dzieci niecodziennych i trudnych .

      Program zakończył się wypełnieniem przez uczniów Wielkiego Testu Bezpieczeństwa” i uzyskaniem certyfikatu „Klubu Bezpiecznego Puchatka” .

      Serdecznie gratulujemy naszym dzielnym Pierwszaczkom!

     • Gratulacje dla naszych Mistrzów Wiedzy Leśnej!

     •  

      14 czerwca 2022 r. w MBP w Lubaczowie rozegrał się finał IV edycji Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy Leśnej „Leśne potyczki”.

      Drużyny zmierzyły się z różnorodnymi zadaniami między innymi: rozpoznawaniem roślin i zwierząt na fotografiach, rozpoznawaniem przyniesionych z lasu gałązek, liści, nasion drzew i krzewów leśnych czy tropów zwierząt.

      W finałowej końcówce na placu boju pozostały szkoły z Lubaczowa . Po wyrównanej walce, tytuł Mistrza Wiedzy Leśnej zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w składzie: Paulina Gwóźdź, Jakub Wlezień oraz Aleksander Marko. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Lubaczów i Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie. Zwycięska Szkoła odebrała z rąk Organizatorów bon w wysokości 700 zł.

      Gratulujemy zwycięzcom.

     • Tak obchodziliśmy Dzień Dziecka

     • „Wszystkie dzieci nasze są (…) niech małe sny spełnią się dziś, wyśpiewaj marzenia, a świat będzie nasz”

       

      Tymi słowami piosenki Majki Jeżowskiej 1 czerwca 2022 rozpoczął się Festiwal Uśmiechu, podczas którego obchodziliśmy Dzień Dziecka na sportowo, rysunkowo. Każdy znalazł coś dla siebie. Uczniowie klas IV-VIII mierzyli się w rozgrywkach sportowych na hali sportowej. Na Orliku mogli rywalizować w wielkich kulach Bumper Ball. Uczniowie klas I-III pod kierunkiem niesamowitej, pełnej pozytywnej energii pani Mileny z Batuka Fitness tańczyli zumbę.

      Karolina i, Judyta i Andżelika z nieziemską cierpliwością malowały twarze naszych milusińskich zgodnie z ich wolą i życzeniem. Tworzyły bajecznie kolorowe wzory i rysunki .

      Padający deszcz na chwilę rozczarował dzieci, stojąc przy oknach „dmuchały na wielkie chmury” by je odgonić. I wyszło słońce, a z nim ogromna radość. Dmuchańce osuszone zachęcały do świetnej zabawy. Słodką atrakcją była wata cukrowa i pyszny popcorn. To niespodzianka od wspaniałej Rady Rodziców, która także dofinansowała dmuchańce.

      Na zakończenie było wielkie rysowanie kredą na szkolnym parkingu. Te rysunki będą pamiątką po cudownie spędzonym Dniu Dziecka w naszej szkole. Dziękujemy Radzie Rodziców za wspaniałe atrakcje, pani Milenie z Batuki, rodzicom, nauczycielom za ten radosny dla naszych dzieci dzień.

     • „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” zrealizowany!

     • Zakończyliśmy realizowany w roku szkolnym 2021/22 NPRC 2.0 kierunek 3.2.

      W jego ramach odbyło się wiele wydarzeń promujących  czytelnictwo, o których już pisaliśmy. Warto wspomnieć jeszcze o niektórych ciekawych projektach edukacyjnych.

      Wydaliśmy publikację pt. „Książka jest moim przyjacielem” z pracami literackimi i plastycznymi uczniów. Są to w większości prace uczniów klas VI, które zostały nagrodzone w  konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną, (odpowiedzialne panie bibliotekarki Jolanta Kania i Maria Wach, polonistki Elżbieta Chmiel i Monika Staniuk oraz nauczycielka plastyki Renata Antochów).

       

      Uczniowie kl. VII b i VII d pod opieką pani Elżbiety Broź tworzyli komiksy „Kolejna podróż Małego Księcia”. Powstały prace zgodne z wszelkimi wymogami tworzenia komiksu, pięknie rysowane czy wykorzystujące inne techniki, np. program graficzny canva.

      Uczniowie klas VIII pokusili się o stworzenie swojego „Panteonu bohaterów książek” (pod opieką polonistki Elżbiety Broź). Powstały bardzo ciekawe prace w formie papierowej, prezentacje multimedialne w programie PowerPoint.

      Podsumowując, w ramach NPRC biblioteka szkolna pozyskała 375 egzemplarzy nowości wydawniczych na ogólną kwotę 7550 zł oraz nowe regały biblioteczne.

       

     • Dzień Dziecka

     • "Wszystkie dzieci nasze są" to hasło Festiwalu Uśmiechu, który odbędzie się w Dniu Dziecka 1 czerwca w naszej szkole.

      Rada Rodziców przy SP2 Lubaczów uatrakcyjniła ten dzień fundując dmuchańce, watę cukrową, popcorn i napoje.

       

      W środę 1 czerwca 2022 lekcje trwają od godziny 8:00 do 10:25. Od 10:40 rozpoczną się rozgrywki sportowe i inne atrakcje. W tym dniu świetlica szkolna pracuje wg codziennego harmonogramu. Będą wydawane obiady.

       

      Dmuchańce będą na placu szkolnym do godz. 15:45 (zabawa pod opieką rodzica lub opiekuna)

       

      W programie:

      - W zdrowym ciele zdrowy duch- rozgrywki sportowe klas 1-8

      - Wyginam śmiało ciało - pokaz zumby

      - Skoki, podskoki, czyli fantastyczna zabawa na dmuchańcach klas 1-4

      - Bumper Ball - dmuchana kula - świetna gra i zabawa zespołowa klasy 7-8

      - Malowanie twarzy - tworzenie bajecznych wzorów, ulubionych postaci z bajek, tatuaży - dla każdego coś innego klasy 1-5

      - Rysowanie kolorową kredą na parkingu - kółko, kwadrat, trójkąt, kreska narysuję sobie pieska - kreatywne tworzenie rysunków  klasy 1-3

      Słodką atrakcją Festiwalu Uśmiechu będzie różnokolorowa wielosmakowa wata cukrowa i chrupiący popcorn.

      Cała impreza planowana jest w godzinach 10:40 - 13:10 na placu szkolnym, orliku i trawniku przy placu zabaw.

      W razie niepogody możliwa jest zmiana terminu lub miejsca (wewnątrz szkoły)- informacja w osobnej wiadomości.

     • Obrońcy Lubaczowa

     • Z okazji Święta Patrona Szkoły zainteresowani  uczniowie klas VII i VIII przygotowali prezentacje multimedialne na temat Obrońców Lubaczowa.

      Kryteria oceny dotyczyły zawartości slajdów oraz treści merytorycznych.

      I miejsce zajęła uczennica klasy VII b – Magdalena Świerczek,

      II miejsce – Oskar Sobolewski, uczeń kl. VIII c

      III miejsce – Karol Sopel, uczeń kl. VIII b

      Wyróżnienia:

      Antonina Kucia, uczennica kl. VII b

      Magdalena Rutkowska, uczennica kl. VIII b

       

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       

                                                                                               nauczyciele historii

     • Lekcja muzealna

     • Dnia 26 i 28 kwietnia uczniowie klas VIII uczestniczyli w lekcji muzealnej poświęconej wystawie czasowej pt. "Solidarność Lubaczowska". Kustosz wystawy pan Dariusz Sałek przedstawił tworzenie się struktur Solidarności w Lubaczowie. Uczniowie chętnie odpowiadali na jego pytania, z zainteresowaniem oglądali fotografie, dokumenty oraz pamiątki internowania działaczy lubaczowskiej Solidarności.

     • Konkursy językowe w klasach I-III

     • W miesiącu maju 2022 przeprowadzono Konkurs Czytelniczy z języka angielskiego
      I can read in English (kl. II, kl. III)  Konkurs odbył się w dwóch etapach:

      kl. II    09.05.2022

      Uczestnicy konkursu:
      Jessica Ilieva – kl. II a, Igor Kisielewicz – kl. II a, Emilia Mudry – kl. II b,
      Róża Sobolewska – kl. II b, Leon Lachowski – kl. II b,
      Zofia Hypiak – kl. II c,  Maksym Kobiałka – kl. II c

       

      Zadaniem dzieci było przygotowanie wybranego utworu (bajka, baśń, opowiadanie
      w j. angielskim) i zaprezentowanie fragmentu. Najczęściej wybierane utwory: Little Red Riding Hood, Peter Pan, The Ugly Duckling, Sleeping Beauty.

       

      Zwycięzcy konkursu kl. II

      I miejsce egz.: Jessica Ilieva – kl. II a

                                Zofia Hypiak – kl. II c

      II miejsce egz.: Emilia Mudry – kl. II b

                                  Maksym Kobiałka – kl. II c

      III miejsce : Leon Lachowski – kl. II b

       

       

      kl. III    30.05.2022

      Uczestnicy konkursu: Aleksandra Kropiowska – kl. III a, Julia Czernysz – kl. III a, Zuzanna Trembicka – kl. III b, Zuzanna Bundyra – kl. III b, Iga Karaś – kl. III b

       

      Zwycięzcy konkursu:

      I miejsce: Aleksandra Kropiowska – kl. III a

      II miejsce egz.: Zuzanna Trembicka – kl. III b

                                  Iga Karaś – kl. III b

      III miejsce – Julia Czernysz – kl. III a

       

       

      Ocenialiśmy płynność czytania, wymowę oraz znajomość słownictwa. Gratulujemy zwycięzcom konkursu. Nagrody w konkursie: książki oraz dyplomy. Pozostałe dzieci otrzymują dyplomy za udział w konkursie. Poziom czytania był wysoki i dość wyrównany. Wszystkim uczestnikom konkursu jeszcze raz serdecznie gratulujemy postępów w nauce języka angielskiego i dziękujemy za przygotowanie się do konkursu.

       

       ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                    

      W marcu 2022 roku  przeprowadzono w klasach I, II, III lekcje okolicznościowe związane
      z wybuchem wojny na Ukrainie: Give Ukraine a helping hand  W klasach odbyły się krótkie pogadanki - dzieci zostały zapoznane z sytuacją bieżącą na świecie (informacja dostosowana do wieku odbiorcy), ponadto nauczyciel zapoznał uczniów z nowym słownictwem, np.:

      PEACE, NO WAR, POLAND HELPS UKRAINE, GIVE UKRAINE A HELPING HAND, POLISH CHILDREN – UKRAINIAN CHILDREN, POLAND LOVES UKRAINE, etc.

      Następnie przeprowadzono konkurs na najciekawszą pracę plastyczną z dowolnym sloganem

      (do wyboru z wyżej podanych)

      Zwycięzcy konkursu:

      I miejsce egz.: Hanna Kulpa – kl. I c

                                Milena Polak – kl. I c

                                Maria Szpatuśko – kl. I c

      II miejsce egz.: Emilia Mudry – kl. II b

                                 Róża Sobolewska – kl. II b

      III miejsce egz.: Jolanta Surmiak – kl. I c

                                  Hanna kurek – kl. III b

       

      Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy. Nagrody w konkursie: dyplomy, kredki, flamastry.

      Prace zostaną przekazane uchodźcom z Ukrainy mieszkającym w Lubaczowie.

      -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

      W miesiącu marcu przeprowadzono w klasach I konkurs językowo – plastyczny pt.
       My favourite season of the year (Moja ulubiona pora roku) W konkursie wzięły udział dzieci z kl. I b oraz kl. I c

      Zwycięzcy konkursu:

      I miejsce egz.:  Hanna Kulpa – kl. I c

                                 Amelia Mach – kl. I c

      II miejsce : Amelia Galimska – kl. I b

      III miejsce : Martyna Żabczak – kl. I c

       

       

       

      Nagrody w konkursie: pocztówki, zakładki do książek, czasopisma: National Geographic for kids, English Matters Kids, fiszki wyrazowe

       

      Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy !

       

     • Podziękowanie

     • Uczniowie naszej szkoły w miesiącach marcu i kwietniu brali udział w akcji " Pola nadziei". Akcja ma na celu poszerzanie wiedzy na temat opieki hospicyjnej i zebranie środków dla Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci. Nasi uczniowie przygotowali żonkile, które są symbolem akcji, a finałem był kiermasz żonkili w szkole i na rynku miejskim. Razem zebraliśmy 1204,77 złotych. Pieniądze w całości zostały przekazane hospicjum. Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym. W naszych sercach zakwitła nadzieja.

     • Dzień Ziemi 2022

     • DZIEŃ ZIEMI 2022

      Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia.

      Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ”

      To ważne święto, które uczy nas odpowiedzialnego zachowania i poszanowania środowiska naturalnego.
       

      W tym dniu warto zastanowić się, co każdy z nas może zrobić, aby planeta na której mieszkamy była dobrym i przyjaznym domem dla ludzi, roślin i zwierząt.

       W ramach obchodów tego święta w naszej szkole proponujemy ekologiczne zabawy dla wszystkich klas  w 3 kategoriach :
      - klasy I-III- zabawka ekologiczna (układanka, maskotka, biżuteria)
      - klasy IV – V – klasowy plakat naszej zielonej planety wykonany ekologicznymi,  naturalnymi materiałami – format A1
      - klasy VI – VIII- EKORZEŹBA (min. 50 cm)
      Uczniowie wykonują prace w czasie lekcji wychowawczych poprzedzających obchody. Termin wykonania zadań to 21.04. Prace wezmą udział w wystawie szkolnej dnia 22.04 i zostaną ocenione a zwycięskie klasy nagrodzone dniem bez pytania.

      Chętnych uczniów klas 5 -6 oraz 7-8 zapraszamy do udziału w szkolnym EKOTEŚCIE sprawdzającym wiedze na temat  zagrożeń naszej planety oraz sposobów jej ochrony, który odbędzie się w dniu 21.04.2022r. Zgłoszenia można kierować w terminie 20.04.2022 do pracowni biologicznej. Zwycięzcy otrzymają dyplomy,  nagrody oraz oceny celujące i bardzo dobre.

      UWAGA!

      Wszyscy uczniowie, którzy w dniu 22.04 przyjdą do szkoły w stroju ekologicznym tj. z wykorzystaniem naturalnych ekologicznych materiałów w kolorach Ziemi( zielony, brąz) i wykonanych w duchu zero-waste   będą zwolnieni z pytania w danym dniu. Pokażcie, że stare rzeczy można wykorzystać jeszcze raz i dać im drugie życie!

      ZACHĘCAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO WSPÓLNEJ ZABAWY I DO OBEJRZENIA FILMU PT. :
      „HOME ZIEMIA S.O.S.”

       

       

     • 11 stycznia 2022 r. bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klasy Ic

     • Nadszedł wreszcie długo oczekiwany czas pasowania na czytelnika. Pierwszaki poznały regulamin wypożyczania książek oraz zgłaszały się z odpowiedziami i wiedziały jak należy postępować z książką. Uczniowie zdali test ze znajomości postaci z bajek i zostali pasowani na „Czytelnika biblioteki szkolnej”. Po uroczystym ślubowaniu wypożyczyli pierwszą książeczkę, otrzymali prezenty książkowe od Instytutu Książki i słodkości. Czy widać uśmiechy i zadowolenie na buziach?  <3

     • Zakupy zakończone

     • Biblioteka szkolna zakończyła zakupy książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Księgozbiór wzbogacił się o 375 egzemplarzy nowych książek. które są w trakcie opracowywania.

      Wkrótce czytelnicy będą mogli zaczytywać się nowościami 😊, znajdą wśród nich książki proponowane przez siebie.

     • Pasowanie na czytelników

     • 14 grudnia 2021 r. uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników.  To podniosłe wydarzenie oczywiście odbyło się w bibliotece szkolnej. Pierwszaki wysłuchały wierszy o książkach, poznały regulamin wypożyczania książek oraz udowodniły, że wiedzą, jak należy postępować z książką, aby służyła długo czytelnikom. Uczniowie zdali test ze znajomości postaci z bajek i tym samym zostali pasowani na „Czytelnika biblioteki szkolnej”, wypożyczyli pierwszą książeczkę, otrzymali prezenty książkowe od Instytutu Książki i słodkości.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2, im. Obrońców Lubaczowa
   • sekretariat@sp2.lubaczow.pl
   • +48 16 632 94 25
   • ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów Poland