18 grudnia w naszej szkole odbył się apel świąteczny,na którym gościliśmy Proboszcza naszej parafii ks.Andrzeja Stopyrę.Świąteczny apel uświetnił śpiew kolęd i pastorałek zespołu pod dyrekcją Pana Andrzeja Kindrata,za co bardzo dziękujemy, jak również Pani Renacie Antochów za przygotowanie inscenizacji świątecznej, szczególne podziękowania dla naszych uczniów i samorządu szkolnego za udział, taniec i zaangażowanie w oprawę apelu. Apel przygotował zespoł katechetów.
Wesołych Świąt!
Dziedzictwo. Dzieje i Kultura Powiatu Lubaczowskiego
Nasi uczniowie brali udział w konkursie historycznym "Dziedzictwo. Dzieje i Kultura Powiatu Lubaczowskiego."
W etapie szkolnym I miejsce zdobył Mateusz Wojciechowski, II miejsce Franciszek Pruchnik, III miejsce - Magdalena Kamińska. W etapie powiatowym naszą szkołę reprezentował Mateusz Wojciechowski. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wiem wszystko o mojej miejscowości
W konkursie historycznym "Wiem wszystko o mojej miejscowości" -praca fotograficzna I miejsce zajęła Zuzanna Rozmus z kl. VIII b, III miejsce Jakub Nizierski z kl. VII c. Zwycięzcom gratulujemy I życzymy dalszych sukcesów!
Co nam daje las?
17.12.2024 r. odbyło się w Nadleśnictwie Lubaczów uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Co nam daje las?” Laureatkami z naszej szkoły zostały: Walentynka Horeczy z kl. I a (w kat. klas I – III) oraz Julia Kopciuch z kl. IV c (w kat. klas IV– VI). Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Lucyna Kruk
Wiedzę mam- o zdrowie dbam
Dnia 12.12.2024r. w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubaczowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Powiatowego Konkursu na wierszyk lub rymowankę o zdrowiu pod hasłem: "Wiedzę mam - o zdrowie dbam". Pierwsze miejsce w konkursie za najlepszy wiersz w kategorii klas IV-V zdobyła nasza utalentowana uczennica- Emilia Mudry z klasy 5b. GRATULUJEMY!!!
Sukces naszych uczennic
Looking for Talents
Dnia 5 grudnia uczniowie z klasy 7b - Julita Dyś i Michał Weber reprezentowali naszą szkołę w konkursie recytatorskim "Looking for Talents", który odbył się w ZSCKR w Oleszycach.
Uczniowie zmierzyli się z trudnym zadaniem recytacji tekstów Boba Dylana w języku polskim, angielskim i niemieckim.
Reprezentanci naszej szkoły doskonale poradzili sobie z tym wyzwaniem. Oboje otrzymali dyplomy, a Michał uplasował się na III miejscu.
Dziękujemy organizatorom Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach za miłe przyjęcie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Święto Niepodległości
Data 11 listopada 1918 r. to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i symbol zwycięstwa.8 listopada 2024r. uczciliśmy ten dzień głęboką refleksją nad historią i współczesnością. Piękne wiersze i pieśni patriotyczne przybliżyły społeczności szkolnej rozterki i uczucia walczących o niepodległość.
Ocenienie zachowania
- 1. Uczeń lub jego rodzice mają prawo wnioskować w formie pisemnej do wychowawcy klasy o podwyższenie oceny zachowania w terminie nie dłuższym niż 7 dni od otrzymania informacji o przewidywanej dla niego rocznej ocenie zachowania.
2. We wniosku uczeń lub jego rodzice (prawni opiekunowie) określają ocenę, o jaką uczeń się ubiega.
3. Ocena zachowania ucznia może być podwyższona w przypadku :
1) zaistnienia nowych okoliczności np. informacji o pozytywnych zachowaniach ucznia, osiągnięciach, pracy społecznej na rzecz środowiska itp.,
2) pozytywnej opinii samorządu klasowego,
3) otrzymania pochwały Dyrektora Szkoły,
Uczeń ubiegający się o podwyższenie oceny z zachowania musi spełniać następujące warunki:
1) w ciągu roku szkolnego nie otrzymał upomnienia dyrektora szkoły, pisemnej nagany nauczyciela lub wychowawcy, pisemnej nagany dyrektora,
2) w ciągu roku szkolnego nie naruszył obowiązków ucznia,
3) spełnienie co najmniej jednego z poniższych warunków:
- aktywne działania w ramach koleżeńskiej pomocy w nauce,
- aktywne włączenie się w przygotowanie uroczystości szkolnej lub klasowej,
- działania na rzecz innych w ramach wolontariatu (co najmniej trzykrotnie w ciągu roku brał udział w działaniach wolontaryjnych w szkole lub poza szkołą – jeżeli działał poza szkołą, wymagane jest potwierdzenie pisemne od organizatorów działań)
- wykonanie samodzielnej pracy na rzecz Szkoły, w uzgodnieniu z wychowawcą lub Dyrektorem,
- przygotowanie samodzielne pomocy dydaktycznych do pracowni przedmiotowej lub prezentacji innych materiałów edukacyjnych i przedstawienie ich na lekcjach,
- przygotowanie na zadany temat prelekcji na zajęcia z wychowawczą w swojej klasie,
- uzyskanie znaczących osiągnięć w konkursach szkolnych lub pozaszkolnych,
- praca samodzielna na rzecz poprawy wyglądu estetycznego pracowni lub pomieszczenia, wyznaczonych przez wychowawcę.
4. W przypadku uznania zasadności wniosku, prowadzi się postępowanie dotyczące podwyższania przewidywanej rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania w terminie nie później niż w dniu zebrania klasyfikacyjnej Rady Pedagogicznej.
5. Postępowanie przeprowadza wychowawca w porozumieniu z pedagogiem i psychologiem szkolnym, zasięgając opinii innych nauczycieli.
Z postępowania sporządza się protokół zawierający :
1) imiona i nazwiska nauczycieli prowadzących postępowanie,
1) imiona i nazwiska nauczycieli prowadzących postępowanie,
2) termin postępowania,
3) informacje uzyskane w drodze postępowania na temat zachowania ucznia, jego osiągnięć, pracy społecznej na rzecz środowiska itp.,
4) wynik postępowania wraz z uzasadnieniem,
5) uzyskaną ocenę
Dzień Edukacji Narodowej
ŚWIĘTO EDUKACJI
Rocznicę ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej świętowaliśmy w gronie licznych gości. Obecni byli: burmistrz Krzysztof Szpyt, przedstawicielka Rady Rodziców Bogusława Wachnianin, przewodniczący Rady Miejskiej Marek Małecki, Teresa Koza – prezes oddziału ZNP, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły z panią Marią Magoń, rodzice uczniów klas pierwszych. Zwłaszcza dla tych ostatnich była to doniosła chwila. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani. Oficjalnie stali się członkami naszej społeczności. Pan dyrektor i pan burmistrz docenili pracę nauczycieli i wręczyli nagrody. Uroczystość uświetnił występ utalentowanej młodzieży. Chór i recytatorzy dali z siebie wszystko, a wymowa piosenek i tekstów głęboko zapadła w pamięć. Niech każdy dzień w naszej szkole będzie tak radosny.
Nauczyciele! Pielęgnujcie tęczę, którą malujecie. Niech będzie kolorowa i przynosi radość innym.
"Łukasiewicz" w Lubaczowie
25 września w naszej szkole gościliśmy z wizytą przedstawicieli Podkarpackiego Centrum Nauki "Łukasiewicz" z Rzeszowa. Panowie przeprowadzili interesujące zajęcia na temat grawitacji, siły wiatru, historii grawitacji.
Była to dla nas niezwykła lekcja.
XI Powiatowy Konkurs Historyczny " Obywatel Rzeczypospolitej Polskiej - gen.Stanisław Dąbek".
18 .09.2024r. odbył się XI Powiatowy Konkurs Historyczny " Obywatel Rzeczypospolitej Polskiej - gen.Stanislaw Dąbek".
Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki:
I miejsce zdobył uczeń kl.VIII c - Kamil Bernacki, wyróżnienia : uczeń kl. VIII a - Kamil Broź oraz uczeń kl.VIIIc - Filip Mamczura. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy!
Nowy SU
Demokratyczny głos społeczności Szkoły Podstawowej Nr 2 donośnie wybrzmiał.
Nowe władze u steru!
Wybory do Samorządu Uczniowskiego wyłoniły zwyciezców:
Przewodniczacy - Michał Weber 7b
I dwoje zastępców:
Martyna Nazarczuk 8a
Kamil Bernacki 8c
Gratulujemy poparcia i oczekujemy zaangażowania w działalność szkoły oraz dbania o dobrostan wyborców.
Na sportowo
W poniedziałek 16.09.2024 uczniowie naszej szkoły brali udział w XXXV Biegu im. gen. Józefa Kustronia. Naszą szkołę reprezentowali: Broź Kamil, Patyk Jakub, Trembicka Zuzanna,Cozac Aleksandra,Maćko Dominika, Mader Małgorzata, Strimidło Agata, Bundyra Zuzanna, Szabatowska Pola, Hass Filip, Hass Piotr
Nagrody indywidualne :
I m. w kat. Klas VII-VIII Chł. Kamil Broź
II m w kat. Klas IV-VI Dz. Aleksandra Coraz
I m w kat. Klas I-III Dz. Eliza Kopeć
III m w kat. Klas VII-VIII DZ. Marika Antosz
Drużynowo SP2 wywalczyła I miejace i zdobyła puchar. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
Bardzo Młoda Kultura
18 września grupa Bardzo Młode Kapibary w ramach projektu Bardzo Młoda Kultura - podkarpackie pn ZmieniaMY DZIEWCZYNY odwiedziła Lublin, aby wziąć udział w warsztatach tworzenia i odbierania kultury. Najpierw przestrzeń twórczego eksperymentu, tworzona przez najmłodszych dla najmłodszych - wystawa "Mówi obraz" w Muzeum Narodowym w Lublinie. Ekspozycja wprowadziła nas w świat malarstwa, przybliżyła środki wyrazu plastycznego, którymi posługują się artyści oraz oswoiła z koncepcjami muzeum i galerii sztuki. Wzbogacona o interaktywne instalacje inspirowane muzealnymi dziełami sztuki wystawa sprawiła, że łatwiej było stworzyć własną interpretację dzieła sztuki (wystawa prac dziewczyn w sali 12 w szkole!)
Z Muzeum spacerkiem ruszyłyśmy przez renesansową część Lublina, mijając portal, który łączy przechodniów z Lublina i Wilna. Otrzymałyśmy nieme pozdrowienia od przemiłego mieszkańca Wilna, pomachałyśmy wszystkim przechodniom po drugiej stronie lustra.
Kolejny etap - warsztaty kulinarno - kulturalne w restauracji Restauracja Giuseppe . Jak w typowej włoskiej trattorii dużo było gadane, dużo śmiane i jeszcze więcej gotowane, a potem jedzone
Wycieczka skończyła się wizytą w księgarni i nie tylko - dzięki empik za promocję "druga książka 40% taniej"
Sam Lublin, piękno jego architektury, klimat renesansowej zabudowy, wymarzona pogoda i cudne towarzystwo sprawiły, że nasz wyjazd okazał się przygodą dwudziestu przyjaciółek - bo także my, nauczycielki, miałyśmy przyjemność stać się częścią tej wspaniałej grupy, w skład której wchodzą dziewczyny z 7b: Amelka, Emilka, Ewa, Gabrysia, Hania, Julia, Julita, Malwina, z 8b: Amelka, Julka, Kaja, Zuzia, z 8c: Kasia, Maja, Magda, Ola T. i Ola S, Tosia.
Kolejne wyzwania w ramach BKM jeszcze przed nami!
Małgorzata Pacuła
Wycieczka klasy 4c
Klasa 4c przesyła pozdrowienia z wycieczki po Roztoczu!!! Dzień był bardzo intensywny. Wspólnie z rodzicami i nową wychowawczynią p. E. Wolanin odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, w których wielu z nas jeszcze nie było: Muzeum Pożarnictwa w Oseredku, Kamieniołomy i Basztę widokową w Babiej Dolinie, rezerwat Czartowe Pole, a na zakończenie szlak Szumów na Tanwi. Słoneczko przyjemnie nas ogrzewało więc humory dopisywały. Udało się nam nawet wypatrzeć zaskrońca i modliszkę na szlaku. Wróciliśmy do domu pełni wrażeń!
Międzynarodowy Dzień Kropki
15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. International Dot Day to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Z tej okazji uczniowie klasy 2b uczestniczyli w warszatach w MBP, poznali Vashti, dziewczynkę, która dzięki małej niepozornej kropce postawionej na pustej kartce i wyjątkowej nauczycielce, uwierzyła w swoje możliwości.
Każdy z nas ma w sobie talenty, trzeba je tylko umieć odkryć.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA
ROKU SZKOLNEGO
2024/2025
odbędzie się 2 września 2024r.
o godz. 900 w hali sportowej
Akademia Bezpiecznego Puchatka
Akademia Bezpiecznego Puchatka
W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas 1 realizowali kolejną edycję profilaktycznego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty. Głównym celem programu było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy z rówieśnikami oraz rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu.
Program zakończył się wypełnieniem przez uczniów „Wielkiego Testu Bezpieczeństwa” i uzyskaniem certyfikatu przynależności do „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.
Pamiętamy...
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie