• Uwaga!

• Uwzględniając gwałtownie narastającą liczbę zachorowań w kraju wynikających z zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wywiadówki zaplanowane na tydzień 25-29-10.2021r. zostają odwołane.

W przypadku zaistnienia problemów wychowawczych w klasie, wymagających niezwłocznej reakcji szkoły, proszę o bezpośredni kontakt z wychowawcą klasy.

• Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie na ucznia

• Dnia 13 października 2021 r. odbyła się uroczystość Pasowania Pierwszoklasistów. W dniu tym, po złożeniu ślubowania, zostali oni oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej Nr2 im. Obrońców Lubaczowa w Lubaczowie.

Z tej okazji życzymy naszym najmłodszym koleżankom i kolegom sukcesów w nauce i wzorowego pierwszego szkolnego świadectwa.

Samorząd Uczniowski kl. I - III

• Prelekcja w MBP w Lubaczowie

• Żołnierze 39-go Pułku Piechoty Strzelców Lwowskich walczyli w kampanii wrześniowej, wcześniej w wojnie polsko-ukraińskiej o Lwów, w wojnie polsko-bolszewickiej, a w okresie międzywojennym stacjonowali w Jarosławiu i Lubaczowie.

Tym bohaterom poświęcono prelekcję prowadzoną przez historyka, pracownika Muzeum Kresów w Lubaczowie pana Dariusza Sałka w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie. Uczniowie klas VIII zapoznali się z zarysem historii wojennej pułku oraz podziwiali wystawę ze zdjęciami oficerów, podoficerów, żołnierzy, uroczystości patriotyczno-religijnych, manewrach wojskowych, koszar, odznak (oficerskiej i żołnierskiej), sztandaru.

W trakcie żywej lekcji historii uczniowie mieli okazję zdobywać dodatkową wiedzę historyczną.

• Pamiętamy...

• Uczniowie naszej szkoły udali się na cmentarz komunalny w Lubaczowie.

Celem wycieczki było zapoznanie się z wydarzeniami historycznymi związanymi z Mogiłą Obrońców Lubaczowa, uporządkowaniem jej oraz oddaniem czci poległym 27 grudnia 1918r. w walkach polsko-ukraińskich o Lubaczów.

• Uwaga!

• Dni 14 i 15 października 2021r. (czwartek i piątek) są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

Uczniowie mają zapewnioną opiekę w świetlicy szkolnej.

W tych dniach nie działa kuchnia – nie będzie wydawany obiad.

• Spotkanie z policjantem

• Dnia 20 września uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie panią mł. asp. Anną Hanus-Witko.

Prelekcja dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zagrożeń jakie mogą spotkać dzieci w drodze do szkoły i w czasie powrotu, niebezpieczeństw pojawiających się w sytuacji, gdy dziecko zostaje samo w domu .Podczas spotkania poruszony został równie ważny temat nawiązujący do bezpiecznego korzystania z Internetu.

Bardzo dziękujemy pani mł. asp. Annie Hanus-Witko za interesujące i pouczające spotkanie. Przekazana uczniom wiedza z pewnością znajdzie zastosowanie w praktyce.