• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/ 2023

     • Za nami dwa miesiące wspaniałych beztroskich wakacji. Słoneczna pogoda sprzyjała wypoczynkowi, który zgromadził w nas nowe pokłady energii oraz siły do nauki i pracy.  

      Dzięki temu 1 września 2022 r. mogliśmy spokojnie i radośnie rozpocząć nowy rok szkolny.

      Swoją obecnością w tym dniu zaszczyciła nas poseł RP – Pani Teresa Pamuła, ks. Dziekan – Andrzej Stopyra oraz przewodnicząca RR – Pani Katarzyna Segiet. Z licznie zgromadzoną społecznością szkolną wzięli oni udział w akademii, podczas której wraz
      z dyrektorem szkoły – Panem Tomaszem Ratowskim skierowali wiele ciepłych słów oraz życzeń zarówno do uczniów, jak i nauczycieli, i pracowników szkoły.

                  Uroczystość przygotowana została przez uczniów pod opieką Pani Oli. W programie przypomniano o 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Minutą ciszy uczczono pamięć walczących i poległych bohaterów.

               Nie zabrakło wierszy i wspomnień wakacyjnych. Wszak nie tak łatwo pożegnać tonące w słońcu plaże, ścieżki górskie, szalone  przygody, wakacyjnych przyjaciół. Pierwszymi talentami recytatorskimi mieli możliwość popisać się również pierwszoklasiści.

               Całość uświetnił chór szkolny pod dyrekcją Pana Andrzeja.

      Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania
      z wychowawcami.

      Wszystkim Uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczęli naukę, życzymy pozytywnej energii, radości z odkrywania świata, powodzenia i sukcesów w nauce. Niech szkoła będzie dla nas wszystkich miejscem wszechstronnego rozwoju, źródłem wiedzy oraz przyjaznym i bezpiecznym środowiskiem.

      Powodzenia w nowym roku szkolnym 2022/2023.

       

      Organizatorzy

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/ 2023

     • Zapraszamy uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023, które rozpocznie się 1 września o godz. 8.00 w hali sportowej. Po zebraniu ogólnym wychowawcy spotkają się ze swoimi klasami w pracowniach. Uczniowie klas I i IV po spotkaniu ogólnym zostają w hali - stamtąd przejdą wraz z wychowawcami do klas.

      Ze względu na ograniczoną pojemność hali zapraszamy na uroczystość jedynie Rodziców uczniów klas I. Od 1 września w sekretariacie można również pobierać karty zapisu do świetlicy szkolnej i na obiady.

      Msza św. odbędzie się w piątek 2 września o 8.15 - informacje organizacyjne przekażą wychowawcy klas podczas spotkania 1 września.

     • Festiwal Zaczarowanej Serdecznej Piosenki

     • W środę 15 czerwca 2022 r. w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbył się Festiwal: Zaczarowana Serdeczna Piosenka zorganizowany pod opieką Barbary Guzek i Małgorzaty Szabatowskiej.

      W koncercie udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie, uczniowie Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. św. Józefa w Oleszycach i uczniowie Szkoły Podstawowej w Starych Oleszycach.

      Muzycznego wsparcia udzielili: pani Agnieszka Kowal, pan Mariusz Maziarz i pan Andrzej Kindrat.

      Wydarzenie to, to wspaniała pełna wzruszeń "muzyczna uczta" podczas, której swoim talentem, wrażliwością i serdecznością podzielili się uczestnicy koncertu. Na scenie występując w duetach zaprezentowali utwory stanowiące przekrój polskiej sceny muzycznej. A wzajemne wspieranie się i współpraca stanowiły kwintesencję idei Festiwalu.

      Świat osób pełno - i niepełnosprawnych jest bardzo podobny. To podobne marzenia, sny, uczucia, tęsknoty. A najważniejsze, aby obok był drugi człowiek, który poda rękę, rozbawi, powie dobre słowo. Bo nie ma nic piękniejszego niż przyjaźń i bycie razem.

     • Akademia Bezpiecznego Puchatka

     • W roku szkolnym   2021 / 2022  uczniowie klas pierwszych realizowali kolejną edycję profilaktycznego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, którego celem było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Razem z Kubusiem Puchatkiem  dzieci uczyły się,  jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez  jezdnię oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Podczas lekcji z Kubusiem omawiane były  również  zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu oraz odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla dzieci niecodziennych i trudnych .

      Program zakończył się wypełnieniem przez uczniów Wielkiego Testu Bezpieczeństwa” i uzyskaniem certyfikatu „Klubu Bezpiecznego Puchatka” .

      Serdecznie gratulujemy naszym dzielnym Pierwszaczkom!

     • Gratulacje dla naszych Mistrzów Wiedzy Leśnej!

     •  

      14 czerwca 2022 r. w MBP w Lubaczowie rozegrał się finał IV edycji Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy Leśnej „Leśne potyczki”.

      Drużyny zmierzyły się z różnorodnymi zadaniami między innymi: rozpoznawaniem roślin i zwierząt na fotografiach, rozpoznawaniem przyniesionych z lasu gałązek, liści, nasion drzew i krzewów leśnych czy tropów zwierząt.

      W finałowej końcówce na placu boju pozostały szkoły z Lubaczowa . Po wyrównanej walce, tytuł Mistrza Wiedzy Leśnej zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w składzie: Paulina Gwóźdź, Jakub Wlezień oraz Aleksander Marko. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Lubaczów i Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie. Zwycięska Szkoła odebrała z rąk Organizatorów bon w wysokości 700 zł.

      Gratulujemy zwycięzcom.

     • Tak obchodziliśmy Dzień Dziecka

     • „Wszystkie dzieci nasze są (…) niech małe sny spełnią się dziś, wyśpiewaj marzenia, a świat będzie nasz”

       

      Tymi słowami piosenki Majki Jeżowskiej 1 czerwca 2022 rozpoczął się Festiwal Uśmiechu, podczas którego obchodziliśmy Dzień Dziecka na sportowo, rysunkowo. Każdy znalazł coś dla siebie. Uczniowie klas IV-VIII mierzyli się w rozgrywkach sportowych na hali sportowej. Na Orliku mogli rywalizować w wielkich kulach Bumper Ball. Uczniowie klas I-III pod kierunkiem niesamowitej, pełnej pozytywnej energii pani Mileny z Batuka Fitness tańczyli zumbę.

      Karolina i, Judyta i Andżelika z nieziemską cierpliwością malowały twarze naszych milusińskich zgodnie z ich wolą i życzeniem. Tworzyły bajecznie kolorowe wzory i rysunki .

      Padający deszcz na chwilę rozczarował dzieci, stojąc przy oknach „dmuchały na wielkie chmury” by je odgonić. I wyszło słońce, a z nim ogromna radość. Dmuchańce osuszone zachęcały do świetnej zabawy. Słodką atrakcją była wata cukrowa i pyszny popcorn. To niespodzianka od wspaniałej Rady Rodziców, która także dofinansowała dmuchańce.

      Na zakończenie było wielkie rysowanie kredą na szkolnym parkingu. Te rysunki będą pamiątką po cudownie spędzonym Dniu Dziecka w naszej szkole. Dziękujemy Radzie Rodziców za wspaniałe atrakcje, pani Milenie z Batuki, rodzicom, nauczycielom za ten radosny dla naszych dzieci dzień.

     • „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” zrealizowany!

     • Zakończyliśmy realizowany w roku szkolnym 2021/22 NPRC 2.0 kierunek 3.2.

      W jego ramach odbyło się wiele wydarzeń promujących  czytelnictwo, o których już pisaliśmy. Warto wspomnieć jeszcze o niektórych ciekawych projektach edukacyjnych.

      Wydaliśmy publikację pt. „Książka jest moim przyjacielem” z pracami literackimi i plastycznymi uczniów. Są to w większości prace uczniów klas VI, które zostały nagrodzone w  konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną, (odpowiedzialne panie bibliotekarki Jolanta Kania i Maria Wach, polonistki Elżbieta Chmiel i Monika Staniuk oraz nauczycielka plastyki Renata Antochów).

       

      Uczniowie kl. VII b i VII d pod opieką pani Elżbiety Broź tworzyli komiksy „Kolejna podróż Małego Księcia”. Powstały prace zgodne z wszelkimi wymogami tworzenia komiksu, pięknie rysowane czy wykorzystujące inne techniki, np. program graficzny canva.

      Uczniowie klas VIII pokusili się o stworzenie swojego „Panteonu bohaterów książek” (pod opieką polonistki Elżbiety Broź). Powstały bardzo ciekawe prace w formie papierowej, prezentacje multimedialne w programie PowerPoint.

      Podsumowując, w ramach NPRC biblioteka szkolna pozyskała 375 egzemplarzy nowości wydawniczych na ogólną kwotę 7550 zł oraz nowe regały biblioteczne.

       

     • Dzień Dziecka

     • "Wszystkie dzieci nasze są" to hasło Festiwalu Uśmiechu, który odbędzie się w Dniu Dziecka 1 czerwca w naszej szkole.

      Rada Rodziców przy SP2 Lubaczów uatrakcyjniła ten dzień fundując dmuchańce, watę cukrową, popcorn i napoje.

       

      W środę 1 czerwca 2022 lekcje trwają od godziny 8:00 do 10:25. Od 10:40 rozpoczną się rozgrywki sportowe i inne atrakcje. W tym dniu świetlica szkolna pracuje wg codziennego harmonogramu. Będą wydawane obiady.

       

      Dmuchańce będą na placu szkolnym do godz. 15:45 (zabawa pod opieką rodzica lub opiekuna)

       

      W programie:

      - W zdrowym ciele zdrowy duch- rozgrywki sportowe klas 1-8

      - Wyginam śmiało ciało - pokaz zumby

      - Skoki, podskoki, czyli fantastyczna zabawa na dmuchańcach klas 1-4

      - Bumper Ball - dmuchana kula - świetna gra i zabawa zespołowa klasy 7-8

      - Malowanie twarzy - tworzenie bajecznych wzorów, ulubionych postaci z bajek, tatuaży - dla każdego coś innego klasy 1-5

      - Rysowanie kolorową kredą na parkingu - kółko, kwadrat, trójkąt, kreska narysuję sobie pieska - kreatywne tworzenie rysunków  klasy 1-3

      Słodką atrakcją Festiwalu Uśmiechu będzie różnokolorowa wielosmakowa wata cukrowa i chrupiący popcorn.

      Cała impreza planowana jest w godzinach 10:40 - 13:10 na placu szkolnym, orliku i trawniku przy placu zabaw.

      W razie niepogody możliwa jest zmiana terminu lub miejsca (wewnątrz szkoły)- informacja w osobnej wiadomości.

     • Obrońcy Lubaczowa

     • Z okazji Święta Patrona Szkoły zainteresowani  uczniowie klas VII i VIII przygotowali prezentacje multimedialne na temat Obrońców Lubaczowa.

      Kryteria oceny dotyczyły zawartości slajdów oraz treści merytorycznych.

      I miejsce zajęła uczennica klasy VII b – Magdalena Świerczek,

      II miejsce – Oskar Sobolewski, uczeń kl. VIII c

      III miejsce – Karol Sopel, uczeń kl. VIII b

      Wyróżnienia:

      Antonina Kucia, uczennica kl. VII b

      Magdalena Rutkowska, uczennica kl. VIII b

       

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       

                                                                                               nauczyciele historii

     • Lekcja muzealna

     • Dnia 26 i 28 kwietnia uczniowie klas VIII uczestniczyli w lekcji muzealnej poświęconej wystawie czasowej pt. "Solidarność Lubaczowska". Kustosz wystawy pan Dariusz Sałek przedstawił tworzenie się struktur Solidarności w Lubaczowie. Uczniowie chętnie odpowiadali na jego pytania, z zainteresowaniem oglądali fotografie, dokumenty oraz pamiątki internowania działaczy lubaczowskiej Solidarności.

     • Konkursy językowe w klasach I-III

     • W miesiącu maju 2022 przeprowadzono Konkurs Czytelniczy z języka angielskiego
      I can read in English (kl. II, kl. III)  Konkurs odbył się w dwóch etapach:

      kl. II    09.05.2022

      Uczestnicy konkursu:
      Jessica Ilieva – kl. II a, Igor Kisielewicz – kl. II a, Emilia Mudry – kl. II b,
      Róża Sobolewska – kl. II b, Leon Lachowski – kl. II b,
      Zofia Hypiak – kl. II c,  Maksym Kobiałka – kl. II c

       

      Zadaniem dzieci było przygotowanie wybranego utworu (bajka, baśń, opowiadanie
      w j. angielskim) i zaprezentowanie fragmentu. Najczęściej wybierane utwory: Little Red Riding Hood, Peter Pan, The Ugly Duckling, Sleeping Beauty.

       

      Zwycięzcy konkursu kl. II

      I miejsce egz.: Jessica Ilieva – kl. II a

                                Zofia Hypiak – kl. II c

      II miejsce egz.: Emilia Mudry – kl. II b

                                  Maksym Kobiałka – kl. II c

      III miejsce : Leon Lachowski – kl. II b

       

       

      kl. III    30.05.2022

      Uczestnicy konkursu: Aleksandra Kropiowska – kl. III a, Julia Czernysz – kl. III a, Zuzanna Trembicka – kl. III b, Zuzanna Bundyra – kl. III b, Iga Karaś – kl. III b

       

      Zwycięzcy konkursu:

      I miejsce: Aleksandra Kropiowska – kl. III a

      II miejsce egz.: Zuzanna Trembicka – kl. III b

                                  Iga Karaś – kl. III b

      III miejsce – Julia Czernysz – kl. III a

       

       

      Ocenialiśmy płynność czytania, wymowę oraz znajomość słownictwa. Gratulujemy zwycięzcom konkursu. Nagrody w konkursie: książki oraz dyplomy. Pozostałe dzieci otrzymują dyplomy za udział w konkursie. Poziom czytania był wysoki i dość wyrównany. Wszystkim uczestnikom konkursu jeszcze raz serdecznie gratulujemy postępów w nauce języka angielskiego i dziękujemy za przygotowanie się do konkursu.

       

       ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                                    

      W marcu 2022 roku  przeprowadzono w klasach I, II, III lekcje okolicznościowe związane
      z wybuchem wojny na Ukrainie: Give Ukraine a helping hand  W klasach odbyły się krótkie pogadanki - dzieci zostały zapoznane z sytuacją bieżącą na świecie (informacja dostosowana do wieku odbiorcy), ponadto nauczyciel zapoznał uczniów z nowym słownictwem, np.:

      PEACE, NO WAR, POLAND HELPS UKRAINE, GIVE UKRAINE A HELPING HAND, POLISH CHILDREN – UKRAINIAN CHILDREN, POLAND LOVES UKRAINE, etc.

      Następnie przeprowadzono konkurs na najciekawszą pracę plastyczną z dowolnym sloganem

      (do wyboru z wyżej podanych)

      Zwycięzcy konkursu:

      I miejsce egz.: Hanna Kulpa – kl. I c

                                Milena Polak – kl. I c

                                Maria Szpatuśko – kl. I c

      II miejsce egz.: Emilia Mudry – kl. II b

                                 Róża Sobolewska – kl. II b

      III miejsce egz.: Jolanta Surmiak – kl. I c

                                  Hanna kurek – kl. III b

       

      Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy. Nagrody w konkursie: dyplomy, kredki, flamastry.

      Prace zostaną przekazane uchodźcom z Ukrainy mieszkającym w Lubaczowie.

      -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

      W miesiącu marcu przeprowadzono w klasach I konkurs językowo – plastyczny pt.
       My favourite season of the year (Moja ulubiona pora roku) W konkursie wzięły udział dzieci z kl. I b oraz kl. I c

      Zwycięzcy konkursu:

      I miejsce egz.:  Hanna Kulpa – kl. I c

                                 Amelia Mach – kl. I c

      II miejsce : Amelia Galimska – kl. I b

      III miejsce : Martyna Żabczak – kl. I c

       

       

       

      Nagrody w konkursie: pocztówki, zakładki do książek, czasopisma: National Geographic for kids, English Matters Kids, fiszki wyrazowe

       

      Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy !

       

     • Podziękowanie

     • Uczniowie naszej szkoły w miesiącach marcu i kwietniu brali udział w akcji " Pola nadziei". Akcja ma na celu poszerzanie wiedzy na temat opieki hospicyjnej i zebranie środków dla Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci. Nasi uczniowie przygotowali żonkile, które są symbolem akcji, a finałem był kiermasz żonkili w szkole i na rynku miejskim. Razem zebraliśmy 1204,77 złotych. Pieniądze w całości zostały przekazane hospicjum. Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym. W naszych sercach zakwitła nadzieja.

     • Dzień Ziemi 2022

     • DZIEŃ ZIEMI 2022

      Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia.

      Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ”

      To ważne święto, które uczy nas odpowiedzialnego zachowania i poszanowania środowiska naturalnego.
       

      W tym dniu warto zastanowić się, co każdy z nas może zrobić, aby planeta na której mieszkamy była dobrym i przyjaznym domem dla ludzi, roślin i zwierząt.

       W ramach obchodów tego święta w naszej szkole proponujemy ekologiczne zabawy dla wszystkich klas  w 3 kategoriach :
      - klasy I-III- zabawka ekologiczna (układanka, maskotka, biżuteria)
      - klasy IV – V – klasowy plakat naszej zielonej planety wykonany ekologicznymi,  naturalnymi materiałami – format A1
      - klasy VI – VIII- EKORZEŹBA (min. 50 cm)
      Uczniowie wykonują prace w czasie lekcji wychowawczych poprzedzających obchody. Termin wykonania zadań to 21.04. Prace wezmą udział w wystawie szkolnej dnia 22.04 i zostaną ocenione a zwycięskie klasy nagrodzone dniem bez pytania.

      Chętnych uczniów klas 5 -6 oraz 7-8 zapraszamy do udziału w szkolnym EKOTEŚCIE sprawdzającym wiedze na temat  zagrożeń naszej planety oraz sposobów jej ochrony, który odbędzie się w dniu 21.04.2022r. Zgłoszenia można kierować w terminie 20.04.2022 do pracowni biologicznej. Zwycięzcy otrzymają dyplomy,  nagrody oraz oceny celujące i bardzo dobre.

      UWAGA!

      Wszyscy uczniowie, którzy w dniu 22.04 przyjdą do szkoły w stroju ekologicznym tj. z wykorzystaniem naturalnych ekologicznych materiałów w kolorach Ziemi( zielony, brąz) i wykonanych w duchu zero-waste   będą zwolnieni z pytania w danym dniu. Pokażcie, że stare rzeczy można wykorzystać jeszcze raz i dać im drugie życie!

      ZACHĘCAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO WSPÓLNEJ ZABAWY I DO OBEJRZENIA FILMU PT. :
      „HOME ZIEMIA S.O.S.”

       

       

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2, im. Obrońców Lubaczowa
   • +48 16 632 94 25
   • ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów Poland