• 11 stycznia 2022 r. bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klasy Ic

• Nadszedł wreszcie długo oczekiwany czas pasowania na czytelnika. Pierwszaki poznały regulamin wypożyczania książek oraz zgłaszały się z odpowiedziami i wiedziały jak należy postępować z książką. Uczniowie zdali test ze znajomości postaci z bajek i zostali pasowani na „Czytelnika biblioteki szkolnej”. Po uroczystym ślubowaniu wypożyczyli pierwszą książeczkę, otrzymali prezenty książkowe od Instytutu Książki i słodkości. Czy widać uśmiechy i zadowolenie na buziach?  <3

• Zakupy zakończone

• Biblioteka szkolna zakończyła zakupy książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Księgozbiór wzbogacił się o 375 egzemplarzy nowych książek. które są w trakcie opracowywania.

Wkrótce czytelnicy będą mogli zaczytywać się nowościami 😊, znajdą wśród nich książki proponowane przez siebie.

• Pasowanie na czytelników

• 14 grudnia 2021 r. uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników.  To podniosłe wydarzenie oczywiście odbyło się w bibliotece szkolnej. Pierwszaki wysłuchały wierszy o książkach, poznały regulamin wypożyczania książek oraz udowodniły, że wiedzą, jak należy postępować z książką, aby służyła długo czytelnikom. Uczniowie zdali test ze znajomości postaci z bajek i tym samym zostali pasowani na „Czytelnika biblioteki szkolnej”, wypożyczyli pierwszą książeczkę, otrzymali prezenty książkowe od Instytutu Książki i słodkości.

• Czy znasz legendy polskie

• W bibliotece szkolnej rozstrzygnięto konkurs czytelniczy „Czy znasz Legendy polskie”.

Laureaci:

Paweł Huk

Jolanta Surmiak

Emilia Mudry

Lena Litwin

Wyróżnienia:

Zuzanna Trembicka

Hubert Galimski

Gratulujemy znajomości literatury!!!

• Nauczanie zdalne

• Od 20.12.2021 - 22.12.2021 oraz 3.01.2022 - 7.01.2022 wszystkie klasy przechodzą w tryb nauczania zdalnego. Zajęcia będą odbywać się wyłącznie na platformie Teams zgodnie z planem lekcji klasy.

Informujemy również, że do 17.12.2021 szkoła pracuje stacjonarnie (z wyjątkiem klas skierowanych na nauczanie zdalne z powodu stwierdzonego kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem).

• Pomoc dla Hospicjum

• Klasy 7 a i 8 c zostały Mikołajem dla Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Młodzież zbierała produkty żywnościowe potrzebne dla hospicjum i wczoraj paczki zostały przekazane.

• DWÓJKA MISTRZEM POWIATU

• Drużyna Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie zdobyła I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży  Szkolnej w koszykówce chłopców pokonując w finale Szkołę Podstawową Nr 1 w Lubaczowie  28 :18. Zespół wystąpił w składzie:

• Szymon Materniak
            • Aleksander Marko
            • Maciej Szynal
            • Wiktor Ratowski
            • Piotr Meder
            • Rafał Szynal
            • Karol Sopel
            • Olaf Antosz
            • Maciej Kisyk
            • Jakub Margraf

Gratulujemy!

• SZKOLNE WYBORY KSIĄŻEK 2021

• W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przeprowadziliśmy akcję „Szkolne  wybory książek 2021”, której celem było ustalenie preferencji czytelniczych uczniów oraz zebranie propozycji tytułów nowych książek do szkolnej biblioteki.

Czytelnicy swoje propozycje wrzucali do pudełek umieszczonych na korytarzu szkolnym i w bibliotece, wypisywali w ankietach lub przesłali przez dziennik elektroniczny.

Ze sporządzonej listy tytułów książek na pewno część znajdzie się w zbiorach biblioteki.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji!

• Realizujemy Priorytet 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”

• Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach programu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 - Priorytet 3 - Kierunek Interwencji 3.2" .

Otrzymana na 2021 rok w wysokości 15 000,00 zł dotacja jest przeznaczona na zakup książek i nowych regałów do  biblioteki szkolnej oraz wydanie publikacji z pracami literackimi

i plastycznymi uczniów pt. „Książka jest moim przyjacielem…”.

• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

w tym roku obchodzono pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”.

Pod takim hasłem biblioteka szkolna ogłosiła konkurs plastyczny dla klas III.

Uczniowie klasy III b ze swoją panią oglądają i wybierają baśnie do czytania.

• Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• W bibliotece szkolnej odbył się konkurs dla uczniów klas czwartych „Mistrz pięknego czytania”. Wzięło w nim udział 24 uczestników wybranych w eliminacjach klasowych. Jury oceniało płynność i bezbłędność czytania, intonację oraz ogólny wyraz artystyczny. Laureatami zostali:

I miejsce –       Zofia Mikolik kl. IVa

II miejsce –     Gabriela Frant – kl. IVb

III miejsce –    Angelika Szmagara kl. IVa

Bartosz Skibibcki kl. IVd

Wyróżnienie – Emilia Pacuła kl. IVb

Natalia Weber kl. IVb

Nagrodzeni otrzymali dyplomy i książki. Gratulujemy!

Konkurs przygotowały bibliotekarki Jolanta Kania i Maria Wach oraz polonistki Elżbieta Chmiel i Monika Staniuk.