• Laureaci konkursu

          • Uczniowie klas1- 3 wzięli udział w dwóch ogólnopolskich konkursach wiedzy "Olimpusek " i Zuch". Dużą wiedzą i umiejętnościami wykazały się nasze uczennice zajmując I miejsce w Polsce. Są to:

            Alicja Weber kl.1b - I miejsce, dyplom grawerowany i nagroda książkowa Aleksandra Cozac kl.2b

            I miejsce, dyplom grawerowany i nagroda książkowa Zuzanna Trembicka kl.2b - 1 miejsce, dyplom grawerowany i nagroda książkowa.

             

          • PRO - LEARN

          • Nasza Szkoła bierze udział w projekcie PRO - LEARN - wspieranie procesu uczenia się i zdolności poznawczych dzieci poprzez holistyczne podejście oraz innowacyjne metody. Jest to międzynarodowy pilotaż narzędzi do diagnozy styli uczenia się oraz funkcji poznawczych dzieci w wieku 6 - 10 lat. 

          • Nauczanie hybrydowe

          • W związku ze wskazaniem przez Ministerstwo ram czasowych nauczania hybrydowego na tylko jeden tydzień (26.04. – 30.04), zostaje ustalony nowy harmonogram nauczania:

             

            PONIEDZIAŁEK,  WTOREK  26 i 27. 04. 2021r.

                 Nauka zdalna (zgodnie z harmonogramem na Teams)                                                       

            Klasa II c

            Klasa III d

            Klasa I b

            Klasa III a

            Klasa II b

                                                          

                  Nauka stacjonarna w szkole (zgodnie z planem lekcji)

            Klasa I a – sala 13

            Klasa III c – sala 20

            Klasa I c – sala 21

            Klasa III b – sala 25

            Klasa II a – sala 22

             

            ŚRODA,  CZWARTEK  28 i 29. 04. 2021r.

                  Nauka zdalna (zgodnie z harmonogramem na Teams)                                                                                                                

            Klasa I a

            Klasa III c

            Klasa I c

            Klasa III b

            Klasa II a

                                                  

                  Nauka stacjonarna w szkole (zgodnie z planem lekcji)

            Klasa II c – sala 22                                                    

            Klasa III d – sala 20                                                   

            Klasa I b – sala 23                                                     

            Klasa III a – sala 25                                                   

            Klasa II b – sala 24                                                    

             

            W piątek planowana jest obecność wszystkich klas w systemie dwuzmianowym – harmonogram nauczania zostanie podany na początku przyszłego tygodnia.

            Od 26.04 będzie działać stołówka szkolna oraz świetlica, dla uczniów wcześniej zapisanych, uczących się stacjonarnie.

            W dalszym ciągu obowiązuje nas ścisły reżim sanitarny. Prosimy więc, aby przypomnieć dzieciom o dezynfekcji rąk, zachowaniu (w miarę możliwości) dystansu na korytarzach, podczas przerw oraz nieprzynoszenie zbędnych przedmiotów.

          • Konkurs matematyczny "Kangur"

          • Konkurs już za nami…

            Serdecznie dziękujemy uczniom naszej szkoły za udział w międzynarodowym konkursie matematycznym KANGUR 2021.

            Czekamy na wyniki... 

          • Wesołych Świąt!

          • Po to, żeby spotkanie nie było tylko spojrzeniem w bok,

            Rozmowa nie tylko wspólnym milczeniem;

            Żeby obietnice nie były tylko słowami, a miłość żeby nie była tylko byciem obok siebie…

            Chrystus zmartwychwstanie. Znowu…

            Na szczęście…

            WESOŁYCH ŚWIĄT!

            Społeczność SP 2

          • Uwaga!

          • Ze względu na trwającą na terenie kraju i na świecie pandemię koronawirusa Sars-CoV-2, oraz wprowadzeniem nauki zdalnej w szkole

             

            Sekretariat czynny będzie w godzinach 7.15-13.00

            pozostały czas praca zdalna

             

            Wszelkie kontakty w celu załatwienia spraw administracyjnych realizowane będą poprzez e-mail (sekretariat@sp2.lubaczow.pl),

            (Librusa – wychowawca, sekretariat, dyrektor), tel. (16 632 94 25) lub drogą korespondencyjną na adres: Szkoła Podstawowa Nr 2  ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów.

             

          • A my lubimy zimę...

          • W dniach od 1II do 19 II br. odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny dla uczniów klas 1-3 pod hasłem "A my lubimy zimę".

            Uczniowie wykonali piękne prace wykorzystując różne techniki plastyczne.

            Laureaci : 1 miejsce : Alicja Weber kl.1b Julia Cozac kl.3b Hanna Kurek kl.2b 2 miejsce : Dawid Bernacki kl.2b Oliwia Więcek kl.2a Aleksandra Cozac kl.2b Pola Szabatowska kl.2b 3 miejsce : Michał Grzyś kl.1b Karolina Sopel kl.1b Emilia Pacuła kl.3b wyróżnienie : Zofia Dec kl.2b Kacper Antosz kl.3a Ewa Wójciak kl.2b Zuzanna Trembicka kl.2b Hubert Padiasek kl.3d Julia Czernysz kl.2a Zuzanna Broź kl.2a Zuzanna Lovett kl.2a Aleksander Iwanejko kl.3a Róża Sobolewska kl.1b Jakub Głuszek kl.1a Kacper Nisztuk kl.2b Lena Wojciechowska kl.3c Emilia Bosek kl.3a Aleksandra Rozwód kl.3d

            Gratulujemy.

          • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

          • W dniu 1 kwietnia 2021 r., w całej Polsce, rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis powszechny jest organizowany w odstępach 10-letnich. Jest on najważniejszym badaniem statystycznym nie tylko w Polsce, ale i w większości krajów w Europie i na świecie.

            NSP 2021 będzie realizowany na podstawie ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Do przeprowadzenia spisu zobowiązują nas także przepisy Unii Europejskiej, jak chociażby rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie spisów powszechnych ludności i mieszkań.

            Kogo obejmuje spis powszechny, jak się spisać i o co będziemy pytani?

            NSP 2021 jest obowiązkowy i dotyczy wszystkich Polaków mieszkających w Polsce, bądź czasowo przebywających za granicą oraz cudzoziemców, którzy mieszkają w naszym kraju na stałe lub czasowo. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

            Podstawową metodą NSP 2021 będzie spis internetowy, czyli samospis. Przeprowadzimy go na własnych komputerach lub urządzeniach mobilnych, uzupełniając wymagane dane w interaktywnym formularzu, dostępnym od 1 kwietnia br. na stronie internetowej spis.gov.pl.

            W każdej gminie funkcjonują gminne biura spisowe, w których możemy zasięgnąć wszelkich informacji na temat NSP 2021. Dla osób, które nie posiadają komputera lub dostępu do Internetu w domu, już od 1 kwietnia w każdej gminie zostaną utworzone punkty spisowe, w których można się będzie spisać samodzielnie przez Internet lub skorzystać z pomocy pracowników gminnych biur spisowych. Ponadto punkty, w których możemy dokonać samospisu zostaną utworzone w Urzędzie Statystycznym w Rzeszowie i jego oddziałach w: Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu.

            Osoby, które nie będą mogły samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność), zostaną spisane za pomocą jednej z dwóch innych metod uzupełniających: wywiadu telefonicznego wspomaganego komputerowo lub wywiadu bezpośredniego przeprowadzonego przez rachmistrza spisowego. Będzie on rejestrował odpowiedzi osoby spisywanej na urządzeniu mobilnym.

            Na jakie pytania będziemy odpowiadać podczas wypełnienia formularza spisowego?

            W NSP 2021 zostaną zebrane informacje, według stanu na dzień 31 marca br., dotyczące następujących tematów: stan i charakterystyka demograficzna, poziom wykształcenia, aktywność ekonomiczna, niepełnosprawność, migracje wewnętrzne i zagraniczne, charakterystyka etniczno-kulturowa, gospodarstwa domowe i rodziny, stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych.

            Wszystkie przekazywane w czasie spisu dane zostaną objęte tajemnicą statystyczną – będą należycie i starannie zabezpieczone oraz nie zostaną nikomu ujawnione. Stosowane przez statystykę publiczną narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa danych zapewniają całkowitą ochronę gromadzonych informacji. Statystyka publiczna prezentuje jedynie dane wynikowe, których nie można powiązać z konkretnymi osobami.

             

            Więcej informacji o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 dostępnych jest na stronie internetowej spis.gov.pl. Ponadto od 15 marca br. uzyskać je można dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99.

            Informacje o wydarzeniach związanych ze spisem na terenie województwa podkarpackiego znajdują się na stronie Urzędu Statystycznego w Rzeszowie rzeszow.stat.gov.pl.

             

             

          • Wyniki konkursu informatycznego "Stop cyberprzemocy"

          • W grudniu w naszej szkole odbył się szkolny konkurs informatyczny "Stop cyberprzemocy". Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VIII. Konkurs polegał na przygotowaniu historyjki obrazkowej (animacji) w programie SCRATCH na temat przeciwdziałania cyberprzemocy.

            Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

            I miejsce – Karolina Pacuła

            II miejsce – Karolina Mozoła

            III miejsce – Wiktoria Dobrowolska

             

            Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy Wszystkich uczniów do udziału w kolejnych konkursach!

          • Sukces naszej uczennicy

          • Nasza uczennica z kl.8b, Patrycja Szychter, została laureatką IX edycji Programu Stypendialnego Fundacji Banku Spółdzielczego i Stowarzyszenia Rozwoju Edukacji działającego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie.

            Patrycja otrzymała stypendium za osiągnięcia artystyczne i znalazła się w gronie 6 wyróżnionych, uzdolnionych uczniów naszego powiatu.

            Patrycjo, serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za Twoje dalsze sukcesy! Na pewno będzie ich mnóstwo! https://elubaczow.com/.../znamy-zwyciezcow-ix-edycji.../

          • Wiem wszystko o mojej miejscowości

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXIII edycji konkursu Wiem wszystko o mojej miejscowości.Konkurs odbywał się w trzech formach: historycznej, plastycznej i fotograficznej.Prace historyczne dotyczyły między innymi  wizyty Jana Pawła II w Lubaczowie.  Opracowano je  w postaci prezentacji multimedialnej.Zaś technika wykonania prac plastycznych była dowolna np.: malarstwo, grafika, grafika komputerowa, rysunek, collage lub inne techniki na płaskim, trwałym podłożu, związana z Lubaczowem.Przedmiotem kompletu fotografii (3 zdjęcia) miał być obiekt z Lubaczowa /innej miejscowości powiatu/ mojej miejscowości sfotografowany o różnych porach dnia (rano, w południe i wieczorem).A oto wyniki:W kategorii prace historyczne:III miejsce zajął Oskar Sobolewski kl.VIIc,wyróżnienia zdobyli Karol Mazepa kl.VIIIa oraz Oskar Staroń kl.VIIIaW kategorii prace fotograficzne:II miejsce zajął Mateusz Pruchniak kl.VIIIb (fotografie Rogatki)W kategorii prace plastyczne wyróżnienia zdobyły Nikola Kornaga kl.VIIb oraz Zofia Leja kl.VIc.Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!           

             koordynatorzy konkursu: Marta Pachla, Renata Antochów

          • Uwaga!

          • Ze względu na trwającą na terenie kraju i na świecie pandemię koronawirusa Sars-CoV-2, oraz wprowadzeniem nauki zdalnej w szkole

             

            Sekretariat czynny będzie w godzinach 7.30-12.00

            pozostały czas praca zdalna

             

            Wszelkie kontakty w celu załatwienia spraw administracyjnych realizowane będą poprzez e-mail (sekretariat@sp2.lubaczow.pl),

            (Librusa – wychowawca, sekretariat, dyrektor), tel. (16 632 94 25) lub drogą korespondencyjną na adres: Szkoła Podstawowa Nr 2  ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów.

          • Nauczanie zdalne również dla klas I-III

          • Szanowni Państwo,

            Od poniedziałku 9 listopada także klasy I-III przechodzą na nauczanie zdalne. Odbywać się ono będzie w dwojakiej postaci:

            - lekcje online na platformie Teams,

            - materiał do samodzielnej pracy, uzupełniający lekcje zdalne (nie będzie to nowy materiał).

            Obecność dzieci będzie wpisywana do dziennika elektronicznego na podstawie stwierdzonej obecności dziecka podczas lekcji online oraz poprzez odebranie wiadomości z materiałami wysłanej przez dziennik elektroniczny (przez dziecko lub przez rodzica).

            Tygodniowy plan lekcji zdalnych (online) znajduje się w kalendarzu na platformie Teams, zostanie też wysłany do rodziców i dzieci (wiadomość na Synergii). Wszelki kontakt z Państwem również odbywać się będzie poprzez Synergię.

            Tygodniowy plan lekcji zdalnych (online) obejmować będzie 10 godzin edukacji wczesnoszkolnej z wychowawcą klasy, godziny języka angielskiego (1 w klasach pierwszych i 2 w klasach drugich i trzecich) oraz 1 godzinę religii. Pozostałe godziny realizowane będą poprzez samodzielną pracę nad zadaniami wysłanymi przez Synergię.

            Lekcja online będzie trwać 45 minut: 30 minut dla wszystkich uczniów oraz 15 minut konsultacji online dla chętnych uczniów (dzieci mogą dopytać nauczyciela o zadanie, jakieś zagadnienie). Obecność na tych lekcjach jest obowiązkowa.

            Wszystkie dzieci i rodzice otrzymały bądź dziś otrzymają już swoje loginy i hasła do platformy Teams (może być to poprzez synergię - proszę sprawdzać wiadomości). Jeśli nastąpi jakikolwiek problem techniczny z logowaniem, odbiorem wiadomości, korzystaniem z Teams, prosimy o szybki kontakt z wychowawcą lub dyrektorem szkoły poprzez Synergię.

            Pragniemy podkreślić, że pierwszy tydzień zdalnej nauki będzie niejako próbą dla możliwości technicznych, sprzętowych, komunikacyjnych - tak naprawdę wszyscy się uczymy, choć staramy się, aby nauczanie zdalne miało jak najwyższą jakość. Prosimy więc o sygnalizowanie nam kłopotów, problemów tak, by można było na bieżąco reagować.

            Dla uczniów, których rodzice walczą z epidemią (służby medyczne, wolontariusze, służby mundurowe, pracownicy sanepidu lub świadczący opiekę nad chorymi czy starszymi osobami) zapewniona zostanie opieka na świetlicy szkolnej. Prosimy o jak najszybsze zgłaszanie do sekretariatu szkoły (tel.16 632 94 25) uczniów, którzy będą uczęszczać na świetlicę od 9 listopada.

            Stołówka szkolna w tych dniach nie będzie wydawała obiadów.

            Uprzejmie prosimy o sprawdzenie, czy dzieci posiadają loginy i hasła do Teams oraz dziennika elektronicznego - jest to podstawa naszej współpracy i dobrej komunikacji. Nauczyciele informatyki w mijającym tygodniu takie dane dzieciom przekazywali, jednak jeśli wystąpi jakikolwiek problem z logowaniem do którejś z platform, prosimy o jak najszybszy kontakt z sekretariatem szkoły lub dyrektorem - login i hasło dla rodzica podajemy tylko rodzicowi, może być to jednak telefonicznie. Dane do logowania dla ucznia możemy przekazać każdą akceptowaną przez Państwa drogą.

            Bardzo dziękujemy za zrozumienie i wsparcie w tej trudnej sytuacji.

            Dyrekcja Szkoły

          • Warto pomagać!

          • Szkolne Koło Wolontariatu „Otwarte serca” przekazało, zebrane wśród społeczności szkolnej, środki czystości dla Domu Miłosierdzia im. św. Zygmunta Gorazdowskiego we Lwowie oraz koce, kołdry, poduszki, pościel, ręczniki dla potrzeb nowo powstałego oddziału zakaźnego w lubaczowskim szpitalu.

            Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji serdecznie dziękujemy. Pamiętajcie! Warto pomagać!!  

            Koordynatorki  wolontariatu:

            Aleksandra Dacewicz – Huk, Małgorzata Szabatowska

          • Szkolne Koła Wolontariatu "Otwarte serca" i "Anioły ze szkoły"

          • Dnia 30.10.2020r. w naszej szkole gościli wolontariusze z Fundacji „Równi wobec życia” Sekcja „Wystarczy chcieć” w Lubaczowie – Pan Józef oraz Pan Dominik.

            Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu  „Otwarte serca”i „Anioły ze szkoły” przekazali im karmę zebraną przez uczniów naszej szkoły dla bezdomnych psów.

            Panowie, w imieniu czworonożnych mieszkańców azylu, serdecznie podziękowali za okazane serce
            i wrażliwość na los skrzywdzonych zwierząt.

             

            Koordynatorki  wolontariatu Aleksandra Dacewicz – Huk, Małgorzata Szabatowska Anna Strykowska

             

          • Szkolne Koło Wolontariatu "Otwarte serca"

          •  

            Dnia 3.11.2020 r. Szkolne Koło Wolontariatu „Otwarte serca” przekazało pochodzące ze szkolnej zbiórki dary (koce, kołdry, poduszki, pościel, ręczniki)
            dla potrzeb nowo powstałego oddziału zakaźnego w lubaczowskim szpitalu. 

            Koordynatorki  wolontariatu:

            Aleksandra Dacewicz – Huk, Małgorzata Szabatowska

             

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 2, im. Obrońców Lubaczowa
      • +48 16 632 94 25
      • ul. Słowackiego 9, 37-600 Lubaczów
        Poland